Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lassan három hete kevesebbet...

Lassan három hete kevesebbet eszem,és nem változik a súlyom?

Figyelt kérdés

A kenyeret,pékárut elhagytam,csökkentettem a nasikat is,és kicsit el vagyok keseredve,mert nincs változás.

Nem adom fel,csak reménykedem,hogy lesz értelme...

5kg-ot szeretnék leadni,most 58kg vagyok.


2021. szept. 11. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Alkalmazkodik a lecsökkent kalóriaszinthez a szervezeted. Nem szoktatlan, nálam is ugyan ez van. Nekem elvileg 2800 kcal kellene a súlytartáshoz. Ami egyénként igaz is, ennyivel tartom is. Viszont a másik két érték (fogyás és hízás) már nem igaz. Elvileg 2300 kcal körül kellene fogynom. Ez sosem következik be, ennyinél is tartom a súlyom. 1900 kcal körül tudok fogyni úgy heti 0,5 kg körül. Szóval sokaknak nem úgy működik a szervezete, hogy X kcal-al súlyt tart, kicsivel kevesebbel meg fogyni fog. Hanem van hogy sokkal le kell csökkenteni, mert a szervezet túlságosan akarja tartani a súlyt. Valószínűleg nálad is ez van. Ha amúgy jó az étkezésed (a makrók rendben vannak, kellő zöldséget is eszel) akkor tovább kell csökkentened a bevitt energiamennyiséget.
2021. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor az ebédből próbálok csökkenteni,mert annál fordul elő,hogy beviszem a szénhidrátot.

2021. szept. 11. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

"A kenyeret,pékárut elhagytam,csökkentettem a nasikat is,és kicsit el vagyok keseredve,mert nincs változás."


Az hogy elhagytad önmagában nem jelent semmit.

Csak ha ezzel együtt kalóriadeficitbe is kerültél ha nincs változás, akkor valószínűleg nem vagy abban, vagy alapból túl alacsony a súlyod és "nincs miből" fogyni (magasságot nem írtál, és a testalkatról sem tudunk semmit)


#1


Amit leírsz CSAK akkor van így, ha valami jelentős gond van a zsíranyagcserével.

Ha neked 1:1 arányban csökkenne a kiadási oldal a bevételi oldallal együtt, akkor menj legalább teljes vérképre.


A "Nekem elvileg 2800 kcal kellene a súlytartáshoz"

Ez akkor lehet igaz, ha valami élsportoló vagy masszív kardiókapacitással, és/vagy jelentős izomtömeggel


De igazából még a később leírt mondatodból "1900 kcal körül tudok fogyni úgy heti 0,5 kg körül." következik, hogy nem 2800 a súlytartás hanem 2400 (7 nap alatt 0,5 kg az 500-as deficit/nap ami 2400kcal-os súlytartást feltételez)

2021. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha nem indul meg a súlyom lefelé,akkor nem tudom,hogyan tovább?:)bár gondolom,még kevesebbet egyek. 158 cm vagyok.
2021. szept. 11. 15:13
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

#4


Mit eszel egy nap


Mert lehet úgy (elég könnyen) pl 3000 kcal-t enni, hogy az kevés legyen meg lehet úgy 2000-ret hogy az jelentősen több mennyiség.

2021. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Felvágottak,tojás ,virsli,hal,zöldség, ezeket reggelire és kb ezeket eszem uzsonnára is extrudált kenyérrel vagy puffasztott rizzsel.

Az ebédet rendesen eszem,ezt meghagytam,leves és valamilyen második.

2021. szept. 11. 17:00
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt ugye tudod h a kalóriába bele kell számolni a zsírt/olajat amit az ételkészítés elején a dinszteléshez használsz? 1 deciben van majdnem 900 kalória. A zsír ugyanúgy. Az átlagos magyar konyhában sok olajat/zsírt szoktak hozzáadni, és csak szólni szeretnék h ezt is számold bele.
2021. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ajaj, akkor át kell rendeznem kicsit az étkezést, ez a 900 kalória nagyon sok..:-((

Lényegében csak az ebédnél viszem be a legtöbbet.

Segítenél nekem azzal, hogy te miket eszel? Számolod a kalóriákat?

2021. szept. 11. 17:36
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell sokat belerakni és kész. 0,1 v 0,2 deci az 100-200 kaloria között van.


Én nagyrészt növényi étrenden vagyok, csak ritkán eszek húst, tejtermékeket pedig abszolút nem. Régebben számoltam kalóriát de mostanában nem. Annyit eszek amennyit a szervezem kér.

2021. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

És nyugodtan ehetsz sütit, kenyeret, pékárút.

Csak valamelyik hülye kitalálta hogy diéta alatt nem lehet enni.....

2021. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!