Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elengedtem magam,...

Nagyon elengedtem magam, híztam és most elveszett a motivációm mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fél év alatt szépen fogytam 10 kilót. Figyeltem, hogy mit eszek, sokat edzettem. Három hete lebetegedtem és nem kívántam a főtt kaját csak az édességet, így azt is ettem. Mikor újra ráálltam a mérlegre láttam hogy 3 kilóval több vagyok. Most annyira elkeseredtem hogy azon gondolkozok minek edzek ha nem tudom magam kontrollálni az evésben. Régebben nem volt gondom a csokoládéval, de most érzem hogy totálisan elrontottam, képes vagyok ebédre csokit enni... Amúgy nem eszek sokat de mégis hízok :( totál letört vagyok.
2021. szept. 17. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy 3 kg-al több, ahhoz már zabálás kellene, rosszkor mérted magad. Nem menstruálsz, vagy közeledsz hozzá? Lehet, hogy túl megszorító volt eddig az étkezésed, ha ennyire vágysz a csokira. Át kellene gondolnod, hogy jól eszel -e! Ez akkor szokott előjönni, amikor valaki átáll a szokásaival merőben ellentétes étrendre, és besokall.
2021. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szedd össze magad, kezd el gondolkodni és ismereteket szerezni, mondjuk ezen témakörökben, amik érintenek első körben.
2021. szept. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, hogy az ember agya elborul fogyás közben (főleg, ha túl nagy megszorításokkal működtél, nem tudom pontosan hogyan csináltad). Pláne, ha beteg voltál, a szervezeted még inkább könyörgött a gyors energiáért, teljesen természetes, hogy nem tudtad visszafogni magad, van az a pont, ahol már nem lehet kontrollálni. A lényeg, hogy ne add fel, mert csakis akkor rontod el a dolgot, ha feladod. Ha ezután mész tovább az úton (esetleg kicsit átalakítva, extrán figyelve arra, hogy mindent megadj a szervezetednek), akkor eléred a célodat. Nem érdekes az a 3 kiló, úgyse zsír a nagy része. De ha feladod és folytatod a zabálást, akkor az lesz, és nemsokára visszakerülsz oda, ahonnan indultál, sőt, még több leszel, aztán meg igazán elkeseredsz és minden egyre rosszabb lesz.

Aztán valamikor majd úgyis eszedbe jut, hogy újra nekiindulsz, csak már sokkal nehezebb lesz. Most még nem történt semmi, fokozatosan térj vissza a programodhoz és minden rendben lesz.

2021. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előfordul, ne ess kétsegbe. Tudod hányan nem gondolkodnak ilyenkor és adják fel végleg? Te nem adod fel, mert érdekel mi történik, te nem akarsz így, élni, és időben észbe kaptál. Javaslom a dietcrafting oldalát, keress rá. Nagyon jó kis cikkek vannak, amik bátorítják azokat, akik már jó úton vannak. Nekem nagyon sokat segített, amikor elbizonytalanodtam az életmódváltást illetően. Időszakos böjttel foglalkozik az oldal, de rengeteg jó tanács van életmódváltóknak, és azoknak is, akik úgy érzik, reménytelenül "szenvednek".
2021. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, azt tenném még hozzá, hogy fél év fogyás után amúgy is hasznos szüneted tartani, és kicsit tartani azt az új súlyt, ahova lefogytál, egy kis pihenőt adni a szervezetednek, hogy hozzászokjon az új módihoz. Fogd fel és használd fel ezt szünetnek, nem kell sietni, mert ha mész tovább, akkor egyszer úgyis odaérsz, mindegy az, hogy mikor, mert az eredmény az egész további életedre szól. De ha feladod, hogy már úgyis mindegy, akkor sosem érsz oda.
2021. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő vagy, pláne 30 fölött és menzesz előtti héten, simán lehet a 3-ból két kiló víz és tipikus az édességzabálás meg a letargia is :) Ha megjön, újra lesz kedved az egészséges életmódhoz, ne fogd fel kudarcként, mert 3 kiló nem sok.

Egyébként meg tényleg érdemes normálisan szénhidrátot is bevinni, a túl szigorú diéta is csinál ilyet betegség nélkül is.

2021. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Furcsa milyen löketet ad már csak az is, hogy idegen emberek mondják hogy ne adjam fel. Igen nő vagyok és nagyon stresszelem magam evvel a kaja témával mert nem szeretnék visszahízni :(
2021. szept. 18. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3 kg az nálam egynapi kaja+víz. Ennyit simán ingadozik a súlyunk.
2021. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak nem megy vissza le. Már 4 napja
2021. szept. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!