Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi van ezzel az életmódváltási...

Mi van ezzel az életmódváltási divattal?

Figyelt kérdés

Gondoljatok azért bele: nem minden vendéglőben készitenek teljes kiörlésű spagettit, nem adnak a leveshez tk.-ű kenyeret, s még sok más. Ezenkivül a mindennapi életben is: lehet soknak van ideje, de pl.az orvosoknak olykor még 10 percük sincs, hogy leüljenek enni, éjszaka későn érnek haza: szerintetek a munkahelyen még nézik, hogy mit visznek be enni ? Hogy a szendvicsben sonka van-e vagy szalámi ?

Nem akarok leszólni senkit, de kicsit már idegesitőek ezek a " váltsunk életmódot " krónikák, amik elárasztják a gyakorit. Az élet salátájában ez az egész táplálkozás csak egy kis túródarab, ha értitek a hasonlatot.

Nektek mi a véleményetek ?


2010. szept. 3. 08:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy a munkahelyet érdekli-e, mit raksz a szendvicsbe. Ez téged kell, hogy érdekeljen. A táplálkozástól, mint túródarabtól, sajnos ha nem figyelünk oda, nézhetünk ki úgy, mint egy fóka, generálhatunk magunknak különböző betegségeket. Szerintem mindenki tud időt szakítani a helyes táplálkozásra, ha akar. Ismerek olyat, aki bár nem orvos, hogy mindig készen kell állnia, de napi 8 órát dolgozik, ebből egyetlen szünet van, ami 10 perces. Megeszik egy egészséges szendvicset és rohan vissza dolgozni, figyel arra, hogy a nap többi részében is rendes kaját fogyasszon, emellett főz, mos, takarít és még tanfolyamra is jár. Mindezek mellé beszorítja az esti kocogást. Az életmódváltást nem kell drasztikusan érteni, már az is életmódváltás, ha az ember nem tömi magába a rengeteg nasit, kicsit jobban oda figyel arra, hogy mikor eszik tésztás ételt és mennyit töm magába. Szerintem senkit nem kényszerít a munkahelye arra, hogy egyen egész nap édességet, vagy fél kg kenyeret. Ezek mindenki mástól független dolgok, csak rajtunk áll :). Az se számít, hogy étteremben nem adnak tk spagettit, mert választhatsz más ételt is :D, illetve akár megeheted azt is. Nem lesz az embernek semmi baja egy tányér sima spagettitől. Én pl nem is tehetem meg, hogy mindenfélét megvegyek, még is megoldom, hogy viszonylag normális ételeket juttassak be a szervezetembe.
2010. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

08:43- Köszönöm a kimeritő választ,de 2 pontban félreértettél: az első az,hogy nem azt mondtam,hogy a munkahelyt érdekli,hanem magát az embert.Mikor azt sem tudod hova rohanjál,este szinte holtan esel az ágyba akkor szerintem senki se filózik,hogy sima liszt vagy tk.-ű liszt.

A második dolog:egy orvos nem 8 órát dolgozik,ismerek olyat,aki 14-et dolgozik ;)

2010. szept. 3. 08:47
 3/38 anonim ***** válasza:
55%
Mit jelent az normális étel?Mindenki ezt hangoztatja,hogy ne együnk szemét kaját,hanem együnk normális ételeket.Itt jön az sovány húsok,zöldség,gyümölcs.Szóval ha ezeket esszük akkor normálisan étkezünk?Nem tartom valószínűleg,hogy egy átlag család ezt megengedheti magának.
2010. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt tényleg félreértettem, de a példámban szereplő személy is jól mutatja, hogy nem lehetetlen. Ha alap a tk kenyeret veszi meg valaki a boltban, akkor otthon nem kell már agyalni, hogy melyikből vegyen. De lényegében mindegy is, nekem sincs lehetőségem tk kenyérre, de nagyon egyszerű a dolog, este nem eszem kenyeret, csak délelőtt és akkor is mértékkel. A másik része pedig: írtam, hogy bár nem orvos az ismerősöm... ha kiszámolod, hogy napi 8 óra meló + 2 óra utazás + egy nagy házat rendben tartani, ahol kisgyerekek vannak, főzni meg minden eféle, emellett suliba eljárni és készülni rá, akkor ez sem napi 8 óra meló csak. Nekem ő egy példakép. Ha neki megy a dolog, akkor szerintem bárki másnak összejöhet. Első voltam :).
2010. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

08:55- Végülis értékelem,hogy ezt leirtad,engem csak azok idegesitenek,akik ha ide valaki leirja a napi menüjét és benne szerepel például valamilyen laskaféleség akkor egyből rávágják,hogy "de remélem tk.-ű volt?!!" vagy ha valaki nem ir olyan sokmindent,mert például egész nap nem volt ideje enni és este bekapott egy főtt krumplit rántotthússal akkor arra is egyből rávágják,hogy "csak életmóddal lehet elérni amit akarsz!Ez túl zsiros volt és nem jó estére!",szóval olyan,mintha a hupikék törpikék országában élnénk és más dolgunk sem lenne naponta, csak enni a berögződött órákban.

Át se suhan a fejükbe,hogy talán ahoz képest, hogy 2 almánál valaki nem evett többet estig,ahoz képest az a tál szalmakrumpli az egy semmi,de ez már túl sok lenne,hogy valaki elgondolkodjon rajta.

2010. szept. 3. 09:04
 6/38 anonim ***** válasza:
65%
Második: normális étel alatt azt értem, hogy nem eszek egész nap kenyeret, nem kell 3 fakanál zsírral készíteni az ételt, eggyel is bőven elég, nem eszem meg a csirke bőrét stb., csak ilyen apróságok. Én nem mondom semmire, hogy szemét. Nincs szemét étel, az más kérdés, hogy van sok, ami felesleges, de sokaknak még az is aranynak számítana, lásd Afrika. Nem azok közé tartozom, akik zsák számra veszik a zöldséget és a gyümölcsöt. Az elmúlt egy hónapot nézve fél körtét ettem, ezt is csak azért, mert van itthon körtefa (és azért nem többet, mert elég gyér a termése és inkább kishugomnak hagyom azt a heti 1-2 db-ot). A zöldség nekem a répában, krumpliban, paprikában, uborkában szinte ki is merül. Utóbbi kettőt mindig kapjuk mamám kertjéből. Mi sem tehetjük meg, hogy mindenfélét összevásároljunk, de szerintem ha apróságokra odafigyel az ember, már az is sokat jelent. ismét első voltam.
2010. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon aktuális az életmód váltási téma. Annyi szennyet és mocskot megetetnek velünk /már aki hagyja és akinek mindegy, mivel tömi a bendőjét/, mint még soha. A fogyasztói társadalom velejáró ez a tünet. Többek között ezért van annyi betegség. Egyáltalán nem törődnek azzal, mit tesznek a menzás asztalodra, vagy a munkahelyi menzán mit tesznek eléd. Ezért magadnak kell tenni ellene valamit. Megjelentek a tejtermék nélküli sajtok, a hús nélküli sonkák és ezer más káros élelmiszer. A táplálkozás az élet salátájában nem egy kis "túródarab", hanem a legnagyobb és legfontosabb szegmens, hiszen azzá leszel, amit megeszel. Ha pedig ezt most, fiatal korodban nem veszed komolyan, számolhatsz a későbbi következményekkel.
2010. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint én normálisan étkezem!
2010. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen értem a felháborodásod, engem is fel szokott húzni egy-két kommentelő. Én mindig igyekszem ésszel válaszolni. Én is rákérdeztem egyik nap az elfogyasztott ételekre, aztán jött szép számmal hideg is, nemcsak meleg. De már nem tudnak érdekelni, mert tudom, hogyha nem is 100 %-ban tökéletes, amit csinálok, így is sokkal jobb ez az út, mint amin eddig jártam.
2010. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Napi 8 óra meló+egyetem mellett is tudtam életmódot váltani.

Reggel 1 óra alatt megcsinálom magamnak egész napra a kaját, beteszem dobozokba és azt eszem.

Reggel 5-kor kelek és fél7-ig sportolok.

Lehet ezt, csak akarni kell...

2010. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!