Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Guggolással lehet combon lévő...

Guggolással lehet combon lévő zsírt izommá alakítani?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 75 kiló 162 centi magassághoz. Négy hónapja szültem, de előtte is folyamatosan küzdöttem a kilókkal (sok stressz, sok szénhidrát és kevés mozgás miatt leginkább), az egyetem óta nem voltam 68 kg alatt, terhesség előtt is 72 kg voltam.


Meguntam a sok negatív kritikát, ami a környezetemben van főleg a szülés óta amiatt, hogy ilyen kövér vagyok, ezért szeretnék lefogyni. December elején kezdtem neki igazán az egésznek.


Az étkezésen már változtattam, még a terhesség alatt hozzászoktam, hogy odafigyelek mit és mennyit eszem. Azzal is tisztában vagyok, hogy a fogyás nagyrészt az étkezésen múlik. De szeretnék mozgást is beiktatni, hogy a leadott zsírréteg helyén inkább izom legyen és azért is, hogy javítsam az egyébként borzalmas állóképességemet.


Itthon szoktam tornázni, minden nap kb. 1 órát, aminek a részeként guggolásokat is szoktam végezni súlyzóval, kb. 250-et minden nap. Azért dolgozok rá ennyire, mert a legtöbb zsírréteg azon a területen van a testemen, amiről azt olvastam, hogy a guggolás mozgatja meg a leginkább: 110 cm a csípőm és 64,5 cm a combom kerülete, és szinte semmi izom nincsen a zsírréteg alatt.


Egy barátnőm viszont azt mondta, hogy ne csináljak guggolásokat, mert csak még nagyobb lesz tőle a combom és a fenekem, majd mutatott youtube-on egy videót, amiben két nő és egy férfi csinált végig egy 30 napos guggolás kihívást, amiben napi 100 guggolást kellett csinálniuk. A 30. nap végére pedig az izomtömeg növekedése miatt nagyobb lett a combjuk.


Tényleg nem hatásos és csak még nagyobb lesz a combom és a fenekem a guggolástól? Ha igen, akkor mi az, amivel egy kicsit jobban rá tudnék dolgozni erre a kényes területre?


Köszi előre is a válaszokat.


2021. dec. 19. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyi zsírégetés nincs. Zsírból nem lesz izom. Ezek alap tételek.

Valamint igen, ha izmosodik a combod, akkor az lehet csak kitolja a rajta lévő zsír réteget. Fogyni olyan mozgással tudsz izomnövekedés nélkül ami ugye tartós mozgás, de nem igényel nagy izomzatot. Pl ugye biciklizés, elliptikus tréner, futás, ugró kötelezés stb.

Jó az ha mozogsz minnél többet. Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz akkor fogsz fogyni.

Ehhez pedig sok sikert és kitartást. Nem lesz könnyű eleinte, de meg lesz az eredménye.

2021. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Halal feleslegesen kinzod magad napi 250 guggolassal :D Hogy birod ezt, jezus.

Kardiozz inkabb tobbet elso korben, aztan majd (vagy kozben) johet az erosito, sulyzos edzes is, de fogyashoz nagyon fontos a kardio. Etkezesre persze figyelj, mert az a legfontosabb.


De kerdezo, figyelj, turelem. Adj idot magadnak, nem kell beleorulni a dietaba es az edzesbe sem, most szultel. A kemeny munka meghozza a gyumolcset ez teny, de ne ostorozd nagyon magad :) A beszologatokat meg le kell szarni!

2021. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a barátnődnek! Tapasztalatból mondom hogy én is azért kezdtem le ezeket a gyakorlatokat hogy kisebb legyen a combom, és hat na nagyobb lett tole, nyilván izmosabb lett, meg jóval keményebb de, nem az lett amit vártam. Aztán felhagytam vele, és újra fogyókúrába kezdtem vele, és helyette más mozgást végeztem, elvesztettem az izmomból, de nem annyit h pálcika legyek, de igen vékonyabb lett. Sztm hagyd ezeket a gyakorlatokat, és fuss helyette vagy sétálj, de akkor jó sokat..
2021. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak kalóriadeficittel fogsz fogyni..És zsírt nem lehet izommá alakítani.Azt le kell adni. Több kalóriát kell bevinned mint amennyit elégetsz. Ha ez nincsen meg akkor hiába edzel napi több órát semmi nem fog történni..
2021. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Az a hízás/izom építés, hogy több kalória kell. Gondolom tudod ezt, csak siettél és elírtad.

Remélem nem pontoznak le ezért.

2021. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5ohh azt nem figyeltem hogy izmosodni is szeretne bocsánat. Viszont ebben az esetben is kalóriadeficit kell mivel zsírt szeretne leadni de izmot épiteni. Ha több kalóriát visz be akkor a zsír nem fog eltunni sőt több is lesz. Igazábol egy bizonyos szintig lehet kalóriadeficittel sok izmot növelni főleg ha még az elején van. És mivel szálkasitani szeretne ezért ezt kell csinálnia ahhoz az eredményhez akit szeretne elérni
2021. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem lehet zsírt izommá alakítani. Célzott zsírégetés sincs.
2021. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sétálj sokat, szuper mozgásforma, viszonylag sok kalóriát éget, ahhoz képest, hogy mennyire le van nézve. Helyi zsírégetés nincs, a combod a guggolásoktól tényleg csak nőni fog.
2021. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, azért az a comnövés nem "olyan" combnövés.

Én is sokat guggolok, erősítek combra, fenékre, és hát lehet, hogy kicsit "nagyobb lett", de ég és föld a különbség a zsírcomb meg az izomcomb között.

feszesebb, a bőr is szebb rajta, eltűnt a narancsbőr, egyszerűen jó simogatni, kicsit paskolni, nekem nagyon tetszik (azért ne egy fitnessmodellt képzelejtek el, meg elég vékony is vagyok)


Szóval szerintem kardió/séta mellett ne add fel a combedzést, meghálálja magát!

2021. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hatosnak van igaza
2021. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!