Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alapélelmiszerek...

Milyen alapélelmiszerek legyenek itthon, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam a Pennyben csirkeszárnyat, jégsalátát, befűszereztem, olaj nélkül megsütöttem, salátát felaprítottam, újhagymával, paradicsommal összekevertem. Ma ez volt az ebédem, ez lesz a vacsorám, de holnap, holnapután??


Vettem mandarint, kivit, hagymát, paprikát, paradicsomot, jégsalátát, mozzarella sajtot.


Az elmúlt 3 hónapban elég rosszul ettem, mert műtöttek, covidos is voltam, 3 hónapig nyomtam az ágyat és rendeltem a kaját (pizza, hamburger), és sokat nassoltam.


Körülbelül 1 nadrágméretet híztam, 3-4 kg-t, ezt szeretném visszafogyni, mert nem akarok új nadrágokat venni.


Nem vagyok egy konyhaművész és ötleteim sem nagyon vannak minden napra.

Miket vásároljak és abból mit hozzak ki?


2022. febr. 5. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

HA ilyen módon akarsz fogyni, akkor már abba is hagyhatod, mert ennyire egyoldalúan nem lehet étkezni hosszabb távon, másrészt amit lefogysz így, annak duplája jön vissza, ha megint normálisan eszel.


Amivel rendesen, tartósan és egészségesen tudsz fogyni, az a kalóriaszámolás (nem extrém alacsonyra állított kerettel), akkor mindent tudsz enni, csak a mennyiségekre meg összetételre kell odafigyelni. Így normálisan fogysz és utána meg is tudod tartani az elért súlyt.

Szóval bármit ehetsz, amit eddig is, csak van, amiböl kevesebbet. Meg lehetöleg több zöldségfélét egyél, az laktat, de nincs benne sok kalória.

Javaslom a kaloriabazis.hu használatát, egyszerü, könnyen érthetö, és nem sok plusz munka.

2022. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Rizs, krumpli (mindegy, hogy édes- vagy nem, amelyik ízlik), rengeteg fagyasztott meg friss zöldség, gyümölcsök, sok karton víz, fűszerek, tészta, tojás, sovány sajtok, konzerv paradicsom darabokban meg passzírozva, hagyma, fokhagyma, húsok, darált hús is és olaj. Ne csinálj olaj nélkül mindent, mert egyrészt megunod, másrészt a zsírt ne akard napi 40-50 gramm alá vinni, mert bajod lesz. A rostokra is figyelj.

Igyekezz minél több zöldséget enni, jól eltelítenek, de minden étkezésedben legyen fehérje.

Rizs-darált hús-paprika kombóból pl. csinálhatsz ún. monster mash-t, nézz utána, tök egyszerű elkészíteni és akár pár napig is eheted.

De itt egy videó (a srác amúgy is jó tippeket ad fogyáshoz, és nem beszél hülyeséget mint sokan mások.

[link]



De a bolognai spagettitől sem kell félni, beilleszthető, főleg egy mozgós napon. Egy jó kis steak, krumplival, salátával.

És figyel a megfelelelő vízfogyasztásra és alvásra.

2022. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Főzz céklát, felszeletelve mikroban is kész van 10 perc alatt.
2022. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
3-as rohadtul félreértelmezi azt a videót (ami egyébként is egy elég egyoldalú bemutatása a dolgoknak), és elkezdte minden kérdésnél ezt hirdetni, ne hallgass rá.
2022. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Illetve annyi a videó lényege, hogy egyél sok zöldséget és rostot, ebben igaza van.
2022. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Holnap megyek még egy kört a boltokban, mert ma épp leengedtem a fagyasztót és nem akartam bele való dolgokat venni. Elajándékoztam minden nasit és igyekszem tiszta lappal indulni, most hogy már nem vagyok ágyhoz kötve :)
2022. febr. 5. 15:12
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok egyoldalúan táplálkozni, de egyedül vagyok, úgyhogy ha sütök főzök valamit, sokszor annyi sikerül, hogy még másnap is az az ebédem.
2022. febr. 5. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Húsok, zöldségek, tojás, olajos magvak, sajt, natúr yoghurt pl salátaöntethez, fűszerek, valamilyen normális zsiradék.( A finomított étolaj nem az).

Ez az alap.

2022. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ami mindig van a bevásárlólistán/itthon:

Görög joghurt

Light mozzarella

Feta

Paradicsom

Uborka

Jégsaláta

Cukkini

Padlizsán

Brokkolirizs

Karfiolrizs

Zabliszt

Tojás

Coleslaw

Túró

Tejföl

Light szószok (ketchup, majonéz, mustár)

Pesto

Csirkemell

Darált pulyka

Jalapeno

Savanyú káposzta

Sonka

Parmezán

Purpur kenyér

Zabpehely

Fehérjepor

2022. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Amivel kiegészíteném az elozot:

Cottage cheese vagy humusz

Rizstejszin (kevesebb a kaloria mint a simaban)

Rizs/bulgur/koles/quinka/hajdina

Teljes kirolesu tortilla

Teljes kiorlesh liszt (en sutom a kenyeret)

Idényzöldség vagy valami fagyasztott (pl spenót)

Durum tészta

Stevia

Magas hustartalmu sonka

Fagyott halszeletek (nem pangasius hanem valami kornyezetbaratabb, allatkinzasmentes)

Tojás

Suritett paradicsom

Szezám/napraforgó/tökmag (jenyérbe meg pl ha házi humuszt vagy lestot csinálok)

Cukormentes etcsoki (hazi desdzertekhez)

Citrom (minden turokremnek vagy edessegnek jot tesz + szeretem a citromos vizet)

Almaecet (salataontetekbe)

7 szazalekos daralt serteshus

Fuszerek (majoranna, kakukkfu, fahej, szegfuszeg, so, rozmaring, oregano, fustolr pirospaprika - ez az egeszseges etelek titka hkgy jol kell fuszerezni)

Mustar (ezt is fuszerkent hasznalkm, keves kaloriabol sok izt ad)

Cukormentes mutliszelet (vesztartalekban mindif van egy a taskamban, ha megeszem, potlom)

Friss gyumolcsok

Light sajt



Nem mondom hogy mind letszuksegket, van kozte kenyelmi, meg nyilvan mas a prioritas

2022. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!