Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy genetika-függő, hogy...

Ahogy genetika-függő, hogy honnan fogunk először, ugyanúgy az is genetika-függő, hogy hol izmosodunk először? Vagy ezt lehet befolyásolni?

Figyelt kérdés
Képzeljétek el, hogy bár nő vagyok, a felsőtestem izmosodik az edzéstől, míg az alsó nem. Ezt nem gondoltam volna, hogy így lesz. Tök szépek lettek a karjaim, vállaim, hátam is alakul. Míg a combját még mindig plötyik, ahogy a fenekem is nagyjából. Pedig ugyanannyit edzek felsőtestre, mint alsóra, nem értem. Ez is genetika függő, nem is annyira a beletett munkától függ az eredmény?
2022. febr. 7. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első állítás igaz, vagyis mindenki máshogyan kezd el fogyni, a legtöbb embernek általában a hasat a legnehezebb lepucolni. Izomépítésnél viszont nem így van, ott a befeketetett munka számít, hogy milyen intenzív az edzés. Nyilván a genetika itt is közbeszól olyan szinten, hogy mindenkinek megvannak az erősebb és gyengébb izomcsoportok. Amúgy az írásodban félig meddig benne is van a válasz. "ugyanannyit edzek felsőtestre, mint alsóra" Ez itt a baj. Nők heti 2x, de akár 3x is edzhetnek popsira.
2022. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Illetve lehet oka, hogy ellazázod a comb/fenék gyakorlatokat, ha szabálytalanul végzed semmi hatása.
2022. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második valaszolóhoz csatlakozom. Én személyi edzővel edzek és pontosan tudjuk szabályozni a gyakorlatokkal hogy hol mennyire izmosodjak. Szóval gondolom elég lenne egy jól összeállított edzésteev.


Ami meg lehet hogy egyszeruen combrazsirosodsz inkabb es eltakarja az alakuló izmokat. Szóval azt nezd meg hogy akkor is plotyik e ha befeszited es a zsir alatt megekresed es kemenyebb e

2022. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel izmokat tudod külön-külön dolgoztatni, így te irányítod a folyamatot. Persze a genetika itt is számít, vannak olyan izomcsoportok, amiket könnyebb fejlesztenie az embernek, pl. Chris Hemsworth lábra nehezen fejlődik, míg Henry Cavill vagy Dwayne Johnson egész testre vastag.


Combjaid és feneked a zsír miatt nem olyan feszesek, mivel ezek a területek a nők testén, amik elsődleges raktározók. Attól még a zsír alatt ott az izom, ahogy az erőembereknél is, akiknél a kinézet nem számít, ezért nem szálkásítanak. A Trónok harcában a Hegyet alakító színész is mostanra szálkásított le, képeken látszik a különbség az izmos, de van rajta zsír alakja és az alacsony testzsírszázalékos között.

2022. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!