Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízni szeretnék ezért kényszer...

Hízni szeretnék ezért kényszeresen elkezdtem enni, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Normál a bmi-m de magamat soványnak látom és a környezetemtől is többször megkaptam már, hogy miért fogyózok? Pedig ez nincs így, rendszeresen és normálisan étkezem de képtelen vagyok a hízásra. Néha egy "zabálósabb" hét után ráugrok a mérlegre és hihetetlen feldühít hogy egy deka sem jött fel. Emiatt már kényszeresen eszek, olyanokat amivel eddig vigyáztam: temérdek ch, zsírok.


Pszichológiai problémám van, mert alapból jó a közérzetem és egészséges is vagyok jó kondícióval, de nem tudom száműzni a fejemből a soványságot és amikor valaki erre még megjegyzést is tesz, akkor végleg bepánikolok.


Mit tehetnék szerintetek?


(ilyen kategória nincs, de talán van átfedés, azért került ide)



2022. márc. 28. 20:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Járj el kondizni mellette, legalább pakolsz egy kis izmot magadra és hidd el többet nem fognak soványozni, amúgy meg a gondolataid is eltereli és stressz levezetésnek is jó
2022. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de nekem az túl monoton lenne. Futni, bicózni járok rendszeresen.
2022. márc. 28. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Enis csak gyuras melett tudok sulyt fel szedni ehetek barmennyit. Amugy meg lefogynek a fszba.

A futas meg a bringa kardio. Azzal nem izmosodsz csak egeted a kcalt. A kondicionak persze jot tesz meg stb, de a celodhoz nem visz kozelebb

2022. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Számold ki a kcalt és fokozatosan növeld. Nagyon emberfüggő, hogy ki mennyitől hízik. Te tudod, hogy neked mi a monoton de nem értem hogy a kondiban mi lenne unalmas a futáshoz képest... van ezer féle gyakorlat. Kezdőként az alapgyakorlatokra érdemes koncentrálni. Ha jó mellé az étrended gyorsan erősödni fogsz és a testsúlyod is nőni fog az izom miatt és jó lesz az alakod is. Sok ember azért látja magát normál testsúllyal is vékonynak mert nincs izom. A bmi-t el lehet felejteni igazából, a tükör számít.
2022. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért nem hízol, mert nem vagy(vagy éppen alig) kalória többletben.Súlyzós edzés tökéletes lenne neked. És ezeket a felesleges kalóriákat( édességek stb)felejsd el.

Ne a zsír legyen a cel, hanem az izom.Attól lesz formás alakod(gondolom ezt szeretnéd)

2022. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jaa és még annyi, hogy te csak azt érzed hogy rengeteget ettél, valójában nem annyit, hogy hízás legyen.Mivel sovany vagy, ezért neked az rengeteg ami másnak kevés. Tehát egyél minnél többet, és ne csak 1 nap, hanem napiszinten.Mert ha 1-2 napig sokat eszel ne várj eredményt, mert semmit nem fog számitani.Illetve ne azt csináld, hogy egyszer eszel rengeteget, mert csak a hasad lesz nagyobb.Próbáld meg szétosztani a kajálásod
2022. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A keveset eszem szerintem nem áll, még a 90-100 kiló körüli kollégák is fennakadt szemekkel lesik ebédszünetben, hogy mennyit zabálok, ami egyébként 6 alkalom. 3 fő étkezés között is étkezem.


Egyébként nem vagyok deszka, szálkás alkatom van, szépen kirajzolt mellizmokkal, bicepsszel, vállal, nem vagyok egy görcs, csak egyszerűen soványnak látom magam, és ehhez szeretnék felszedni. Most 67 kg vagyok, 75 lenne az ideális. Ez nem sok, mégis annyi küzdelem, hogy elérjem.


Igazatok van a kondival kapcsolatban, de marad a futás, bicó. Régen próbáltam, nem jött be, szét untam magam, pedig volt fejlődés, de nem kapcsolt ki, nyűg volt menni, így meg nincs értelme. Illetve hiába az izom, ha mellette az állóképesség 0, én meg pont, hogy örökmozgó vagyok, nekem ez kell.

2022. márc. 29. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem élvezed ne csináld, de bicóval nagyon nehéz lesz hízni, főleg úgy, hogy jól is nézz ki mellé. Az meg hogy mást mit gondol nem számít, eltérő az emésztésünk. Én is vékony vagyok, de az adagoktól amit eszek sokan meghíznának.
2022. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 akkor még a street workoutot tudom ajánlani.És lehet, hogy eléred, de nem fogsz tetszeni magadnak mert zsíros leszel, izmaid pedig sorvadtak..Ha hízni akarsz mindenképpen valami olyan kell, amivel az izmadiat is fejleszted. Ajánlanám a saját testsúlyos edzést, de gondolom az sem tetszene, mert itt sem "mászkálsz".

Még a küzdősportokat próbáld meg.( egyébként a kondis edzést jó allóképességet ad, ha megfelőek az edzések).

Tehát összegezve, ha hízni szeretnél olyan sportot csinálj, amivel izmot is epitesz

2022. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hany kcalt eszel egy nap?
2022. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!