Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyirfacukor/xilit/glicin/eritr...

Nyirfacukor/xilit/glicin/eritrit stb? Melyik?

Figyelt kérdés

Tehát próbáltam már az eritritet, eritrit&steviat, 4x erősségű édesítőt, glicint és mindnek érzem a mellék ízét.

Érdemes kipróbálnom a nyírfacukrot vagy még milyen más természetes édesítőszert ajánlanátok, ami mondjuk jó is lenne?



2022. ápr. 28. 16:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a xilit! Én próbáltam már eritritet, steviát, de mindegyiknek borzalmas mellékíze van. Ha keveset raksz, nem érzed, de nem is édesít. Ha meg sokat, akkor édesít ugyan de marad egy kellemetlen utóíz.


A xilit íze viszont nagyon hasonlít a cukorra, ha nem tudod, meg sem mondod, hogy nem az van az ételben. Ráadásul az édesítőereje is megegyezik vele, tehát pl sütirecepteknél nem kell átszámolgatni, ha a recept 10 dkg cukrot ír, akkor kiválthatod 10 dkg xilittel. Egyedül arra figyelj, hogy nem lehet karamellizálni és élesztőt felfuttatni vele, ahhoz mindenképp sima cukor kell.


Illetve még egy dolog: érdemes fokozatosan hozzászoktatni magad, mert hirtelen nagy mennyiségben hasmenést okozhat. Én pl eleinte csak a reggeli kávémba raktam egy teáskanállal, majd pár nap múlva egy evőkanállal a zabkásába, néhány héttel később 2 kanállal pudinghoz stb. Így nem okozott gondot.


Ha olyan cukorhelyettesítőt keresel, ami íz és mennyiség szempontjából a legjobban hasonlít a cukkora, akkor próbáld ki. Igaz, hogy nem 0 kalóriás, de még így is százszor inkább a xilit mint az eritrit vagy a stevia...

2022. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%
Glicin.
2023. jan. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!