Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Alig két hónap alatt híztam 3kg-ot úgy, hogy nem vagyok terhes, és mindent ugyanúgy csinálok, ugyanazt eszem. Évek óta ugyanannyi kg vagyok. 34 éves vagyok.

2022. máj. 29. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Két hónap alatt 3 kg? Egy normál embernek egyetlen nap alatt ingadozik ennyit a súlya. Ezt tényleges hízásnak nem nevezném. Egyébként meg ez a "mindent ugyanúgy csinálok, ugyazt eszem" típusú duma elég szubjektív. A biológia ennél jóval egzaktabb. Ha az egyén tartós kalóriatöbbletben van, akkor hízik. Ha tartós kalóriadeficitben, akkor fogy. Matek. Hiába eszed ugyanazt, lehet, hogy az utóbbi hetekben pár száz kalóriás többletben vagy, ezért nőtt egy kicsit a testzsírod, ezáltal a súlyod, de még egyszer mondom, hogy a 3 kg nem értelmezhető hízásként, pláne nem két hónapos távlatban.
2022. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak furcsa volt, eddig évek óta stagnáltam.
2022. máj. 29. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!