Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Többet mutat állandóan a...

Többet mutat állandóan a mérleg, annak ellenére, hogy sikeresen lefogytam. Ki érti?

Figyelt kérdés
Hiába mutat többet, mert nem igaz, ez itt a helyzet. Ugyanis hetek óta alig eszek, és egyfolytában edzek. És ha még mindez nem lenne elég, a régebbi ruháim, amik eddig kicsik voltak rám, gond nélkül rámjönnek. Plusz, látom a tükörben is az eredményt. Most vagy elromlott ez a gané, vagy nem tudom, és azt sem tudom, mitől van ez. Más is járt már így, hogy a mérleg baromságot mutatott?

2023. márc. 20. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha alig eszel és edzel, akkor igen. Mutathat többet.

Vagy most vagy jó súlyban, izmot építesz, csinosodsz. Ezt viszont a tükör és a ruháid mutatják.

Áruld el, ha találkozol valakivel, mikor meglát, melyiket fogja nagy valószínűséggel mondani?

-Szia, nahát, te 50 kiló vagy.

Vagy

-Szia, hú, de jól nézel ki, más az alakod, edzel? Szuper vagy!

Ezért felejtsd el a mérleget, nem látszik senmin hány kiló. Vagy irány az orvos. Pszichológus persze.

2023. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Te dühöngtél a minap a kalóriabázison is, nem?
2023. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Az izom nehezebb mint a zsír, tehát ha te egy kiló zsírt lefogytál, de helyette építettél 1 kg izmot, akkor a súlyod változatlan, de az alakod változott.
2023. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
3-as vagyok még mindig, ha google-ben rákeresel, hogy ,,fat vs muscle" akkor ad ki egy csomó összehasonlító képet arról, hogy milyen nagy a kiterjedésbeli különbség azonos súlyú izom és zsír között
2023. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen!!!!

Én ugyan csak max plusz 3-5 kiló felesleg gél vagyogatok, de ha tavasszal belelendülök a kerti munkába, meg a sok biciklizésbe, akkor elég vékony tudok lenni.... Nekem is ez a ruháimon vehető legjobban észre. Van hogy néha kevesebbet is mutat a mérleg, de igazából sok kimerítő nap után, amikor azt hiszem lement még vagy két kiló, marad ugyanaz, vagy több is...

Ez egyszerűen csak annyi, hogy a ronda de pillekönnyű pufi zsír eltűnik, az izmok meg fejlődnek, de azok nem olyan pufik.... Szóval a forma mérföldekkel változik, ha a súly jelentősen nem is.

2023. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is vagyok, a mérleg ugyanazt mutatja, viszont a tükör nagyon nem. De máskor meg azt mondják, hogy lehetetlen ilyen gyorsan izmosodni, főleg nőként, tehát kizárt dolog, hogy pár hét alatt izmosodás miatt ne csökkenjen a szám a mérlegen. Én sem értem.
2023. márc. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"Máskor meg azt mondják"

Társadalmunk fő problémája. Véletlenül se higyjük el, amit látunk, a valóságot, mert más jobban tudja. Szánalmas.

2023. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát mivel a tükör és a ruhaméret valóságosabb, mint egy digitális mérleg, ez itt a nagy helyzet, csórikám.
2023. márc. 20. 08:44
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Azért ne mondjuk már azt, hogy izmot épített..


Nem olyan egyszerű izmot építeni. Deficitben meg konkrétan lehetetlen.

Deficitben izmot építeni akkor lehetséges, ha: kevés a deficit nagysága, újrakezdő vagy, vagy esetleg életedben nem végeztél semmi megterhelő ellenállásos edzést.

+tökéletes regenerációnak kell lenni, illetve edzésprogramozásnak.


Sőt, ha ezek mind megvannak is csak nagyon minimális az izomépítés deficitben, kb elhanyagolható mennyiség. Szóval, aki azt állítja, hogy izmot épített, az kicsit tanuljon még a témában és olvasson el pár pubmed tanulmányt..


Kérdező:


A súlyod 100000+1 dolog miatt tud ingadozni. 1-2, akár 3kg súlyingadozás egyik napról a másikra sem lehetetlen.. Majd ha hirtelen felugrik +5kg, akkor elkezdhetsz gyanakodni, hogy hízol.

2023. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írják: a zsírnak kisebb a sűrűsége, azaz 1 kg zsír nagyobb térfogatú, mint 1 kg. izom. Emiatt megy rád minden ruha, miközben a súlyod nem változott.
2023. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!