Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyiben befolyásolja a...

Mennyiben befolyásolja a tápanyag/kalória szükségletemet, ha rosszul alszok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy mostanában gyakran vagyok éhes. Odafigyelek a táplálkozásomra, eszek sokféle zöldséget napi szinten, húst, tejterméket, illetve vitamint is szedek. Az utóbbi időben sajnos éjszakánként egyszer legalább felébredek, és úgy tudom, a rossz alvás befolyásolja az éhséget. Nemcsak beképzelem, hogy éhes vagyok, mert olyankor próbálok sokat inni, hátha csak "agyban" vagyok éhes, de korog a gyomrom. Próbálok odafigyelni a kalória bevitelre, de így nehéz, hogy sűrűn éhes vagyok. Tudtok valamit tanácsolni, mit tegyek, hogy ne legyek sűrűn éhes?

2023. márc. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben figyeld a cukrodat. Akkor is ha vékony vagy.
2023. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

"Mennyiben befolyásolja a tápanyag/kalória szükségletemet, ha rosszul alszok?"

Röviden: nagyon! Az alvási szokás, és az alvási minőség többek között emiatt is az egyik legfontosabb egészségügyi faktor.

2023. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
Nagyon.
2023. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

"úgy tudom, a rossz alvás befolyásolja az éhséget"

Aha. Meg az éhség az alvást. A leeső vércukor egy belső stresszfaktor, ami kortizoltermelést eredményez, a kortizol pedig antagonistája a melatoninnak.

2023. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!