Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudják leadni 15 kg-ot...

Jasminqwp2 kérdése:

Hogyan tudják leadni 15 kg-ot 2,5 honap alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon keményen szeretnék életmódot váltani és nagyon kemény diéta elé akarom vetni magam. De úgy érzem még a 15 kgsem egészséges mert mondjuk ennyi idő alatt is jobb estben csak 10et lehet de én szeretnék nagyon erősen próbálkozni. Most 73 kg vagy 163 cm-rel és augusztus közepéig legalább 10 kg-ot szeretnék de 15 lenne a legjobb és utána már csak kB 5 kg. Tudnátok olyan diétát amivel nem éhetetem magam de azért tudják fogyni? Én tényleg komolyan gondolom az erős diétát. Alapvetően elég keveset mozgok de ezen is szeretnék változtatni mondjuk futárral vagy itthon kardioval mert edző terembe nem igazán tudnék vagy szeretnék menni. Előre is köszi a válaszokat.:)

#fogyókúra #testmozgás #Keménydiéta
2023. máj. 25. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
2023. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Nagyon kemenyen egeszsegtelen ennyi ido alatt.
2023. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Mi lesz augusztus közepén, amiért most hirtelen jött ez a fogyási szándékod? Ezt a valamit nem tudtad már pl. január-február környékén?


Teljesen esélytelen ennyi idő alatt 15 kg-t leadni. Így max 10 kg, jobb esetben, amit le tudsz adni.


Miért nem korábban fogtál hozzá?

2023. máj. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt nagyon egészségtelen lenne, és ha heti 1-1,5 kilónál több lemegy, akkor izmot is veszítesz, amit nem kéne! Én februárban váltottam életmódot, enyhe kalóriadeficitben vagyok, nekem kb. kéthetente megy le 1 kiló. Ha adhatok pár tippet: az én zsírfogyasztásom 0,6-0,8 g/ttkg, fehérje 1,2-1,5 g/ttkg naponta, és az összes többi kalória az lassú szénhidrát (pl. purpur kenyér, zabpehely, lencse).

Durva diétába ne kezdj bele, mert félő, hogy utána zabálásba vált át, és akkor veszett fejsze az egész.

2023. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt ne adj le 15kg-t mert 2,5 honapra 8-10 kg lenne ami még egészséges fogyásnak mondható..


Persze elmlehet érni a 15 kg-t is de az nem.lesz tartós és meg fogja viselni a szervezeted és a teljesitőképességed.

2023. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el egy értelmes diétát tartani, többet mozogni, amit nem 2,5-3 hónapig tartasz be, mert vissza fog jönni az egész, ha csak ideig-óráig eszel kevesebbet és mozogsz többet
2023. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

3 válaszoló.

Már februárban neki által de csak a mértéktelen zabálás lett a vége... És nem azért mert nem akartam hanem a mentális állapotom nem hagyta. De kiegyensúlyozottabb vagyok és hallottam olyanokat Edzőktől hogy nagyon erős kemény diétával valaki Havi 10 kis le tudd adni bár ezt én is tudom hogy hülyeség mármint akkor lógni fog az ember bőre, es nagyon sok izmot is veszít (bar alapvetően nekem az lenne a legjobb ha izmot is veszítenék mert abbol van tobb nem a zsír %-ból. Ezért határoztam el a 15 kg-ot 2 hónap alatt mert ha nagyon oda teszem magam akkor havi 4-5 kg-ot talán fogyhatok. És már az is óriási cél hogyha 60kg leszek bár a BMI szerint az még mindig nagyon kicsit túl súly. De ideális lenne már nekem egy kicsivel kevesebb. Szeretnék új lappal kezdeni és a kezembe venni az irányítást

2023. máj. 26. 09:53
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha odaadod nekem a süti adagodat, akkor talán sikerülhet.
2023. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már februárban neki által de csak a mértéktelen zabálás lett a vége... És nem azért mert nem akartam hanem a mentális állapotom nem hagyta. De kiegyensúlyozottabb vagyok"


Pontosan te vagy az, akinek egyáltalán nem szabad ilyen "kemény" dolgokba fognia, akkor sem, ha most úgy érzed, hogy kiegyensúlyozottabb vagy, mert csak rosszabb lesz a helyzet. Megkockáztatom (persze ezt orvosnak kellene megállapítania), hogy még konkrét fogyókúrába sem szabadna belekezdened, csak kisebb szokás-változtatásokba, mert minden ilyesmi ronthat a helyzeteden. Gondold meg ezt alaposan, kérlek, ne hagyd figyelmen kívül a mentális részét. Ezenkívül, ha eddig alig mozogtál, evészavarral küzdesz, szinte kizárt, hogy sikeresen tudnál tartani egy nagyon szigorú tervet. Ehhez alaptudás, előkészület, tapasztalat és/vagy külső szaksegítség, és az étellel való, alapvetően normális kapcsolat elengedhetetlen.


Nem a heti 0,5-1kg satöbbi az "egészséges", ez egy általánosítás, a testsúlyod százalékában kell mérni a fogyás mértéket. A nagyon maximum 1% hetente, ami neked egyáltalán nem ajánlott (ez lenne kb. max. 3 kiló havonta), tehát inkább a 0,5% felé kellene közelítened, ami pedig 1,5 kiló havonta. Tehát reálisabb max. 4-5 kilót megcélozni a 2,5 hónapra.

TUdom, ha egyáltalán ezt elolvasod, akkor csak legyintesz, hogy ez hülyeség vagy túl kevés. De mihez képest? Ahhoz, hogy megint evészavarba essél és hosszú időre eltávolodj az eredeti célodtól? Vedd ezt komolyan, mert ha most jól csinálod legyőzheted az evészavart is, megfelelő szokásokat alakíthatsz ki az étel körül és kialakíthatod az egészségedet támogató életmódot, amiben több mozgás is van. Közben talán/valószínűleg fogyni is fogsz, ami örvendetes. Ilyesmit kitűzni 2,5 hónapra teljesen jó dolog, mert megalapozod a jövődet. Ha pedig most elkapkodod, akkor nagy esély van rá, hogy sokáig ebben a körforgásban maradsz, amíg végül ugyanide fogsz visszatérni (ha egyáltalán és fel nem adod teljesen), hogy szokásokat kell először kialakítani és a fejedet rendbe tenni.

Teljesen normális, hogy most úgy érzed nagy az akaraterőd, lendületben vagy, de hidd el, ez véges, és nem szabad erre alapozni.

2023. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igazat adok, én beleestem ebbe, csak sokkal nagyobb mértékben… nem 15kg volt a cél hanem 45, 5 hónap alatt, le is ment, meg utána az élettől is elment a kedvem, majd jött a boldogító zabálás, visszajött minden, meg egy “kicsi”… nemrég kezdtem újra, már tarthatóbb formában…
2023. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!