Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a diétának?M...

Hogy kezdjek neki a diétának?Mit sportoljak és mit/mennyit egyek?

Figyelt kérdés
Sajnos már egészségügyi következménye is van a túlsúlyomnak.Vagyis nem várhatok különben nem élek sokat.Még fiatal vagyok.Tudom hogy hogyan nem szabad fogyni,ezen már túl vagyok.Kb 3 éve éhezéssel lefogytam 15-kgt.Ezt már megtanultam,de sajnos a fejemben továbbra is az él a diétával kapcsolatban hogy nem szabad ennem.Ráadásul még gyógyszereket is szedek.
nov. 18. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Az elsőnek üzenem, hogy menjen a francba.

Neked pedig az életmódodon kell változtatnod. Nyilván minden a kalóriadeficiten múlik, ebben nem tudom mennyire vagy ismerős. Egy TDEE kalkulátordba be tudod irni az adataid és az aktivitásod, ez alapján látod mennyi kalóriát éget a tested egy nap alatt, ezt csökkentsd nagyon maximum ötszázzal. Hogy ezt pontosan hogyan kell tenni, arról rengeteg videót láthatsz tiktokon és youtubeon is ahol részletesen beszélnek róla.

És ne felejtsd el, hogy a kis fejlődés is fejlődés. Már az is hatalmas eredmény ha csak napi húsz percet elkezdesz sétálni, ha eddig azt sem tetted. Soha nem kell drasztikusan megváltoztatni mindent, még ha azt gonolod attól jobb lesz. Legyél türelmes és kedves önmagadhoz.

Ha a videók sem segítenek, beszélj egy dietetikussal, ő össze tud állitani egy étrendet neked.

nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyél lencsét hússal. Meg zöldségeket. Savanyúságot tejföllel. Tejet, olajos halat. Én mindig tartom otthon konzervlencsét, persze olcsóbb fözni.
nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt nezd meg a 3mas valaszz

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


Sport mindegy, csak legyen es heti min 2x min 45 perc

nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha már egészségügyi gondjaid vannak, akkor szakemberhez fordulnék, nem laikusokhoz :)


De amúgy tudod szerintem te is a választ: kevesebb kalóriát enni. (A mozgás diéta szempontjából nem túl hatékony módszer, az más szempontból tesz jót inkább az egészségednek.)


A bibi nyilván az, hogy HOGYAN egyél kevesebbet, erről szól az összes diétás módszer. Nekem az vált be, hogy ugyanazt ettem, mint korábban, csak kevesebbet. Így nem fogsz sóvárogni a megszokott dolgok után és betolni öt hambit, amikor eleged lesz az állandó brokkolievésből. Ami nekem a legfontosabb tanulság volt, hogy rendszeresnek kell lenni, azaz igyekezz mindig ugyanakkor étkezni.

nov. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!