Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy mikorra szeretnél lefogyn...

Hogy mikorra szeretnél lefogyni, célodat elérni, azt nem te adod meg. Ez szerintetek helyes állítás?

Figyelt kérdés

Nem az a baj hogy ne akarj tegyük fel 30 kilót leadni, nekem az a furcsa hogy vki megadja mikorra érheti el (atya gatya...), persze matematikailag kijön, de a valóság meg nagyon más :D Normál tempóban sokkal lassabb.


Kicsit több mint fél éve ráálltam a saját módomra, papírforma szerint már meglenne a célom, a valóság hogy a fele sincs meg. Nem vagyok szakember de nem zsírból a legkönnyebb energiát nyerni. Volt hogy koplaltam (EÜ okokból, kórházban), de izomból sosem fogytam.


nov. 21. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A koncepció vitatható azért.


De tudnod kell, hogy az izomból könnyebben nyer energiát a szervezet.


Jönnek aztán a kérdések, hogy "akkor a bevitt zsír helyett hogy hogy nem az izmot bontja a szervezet ha a zsírt nehezebb?" -> mert amit megeszel zsírt, meg ami a testeden van, az két különböző dolog.

nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez tulajdonképpen egy helyes állítás, igen. Többek között ezért nem értem, amikor minden második kérdés az ezen az oldalon, hogy jövő nyárra le lehet-e fogyni 30 kilót. És ha nem, akkor el se kezdi az életmódváltást az egyén, és marad túlsúlyos, vagy mi ilyenkor a koncepció? És ha a biológia úgy alakul, hogy jövő nyárig nem fogy az egyén 30 kilót, csak 15 kilót, akkor mi van? Nyilván fontos, hogy legyenek időbeli célok kitűzve, hiszen ha valakinek egy teljes év alatt mindössze 5 kilót sikerült fogyni, az valamit nem jól csinál, de a "3 hónap alatt fogyhatok 20 kilót?" típusú kérdésekkel nem tudok mit kezdeni.
nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

De legalább van valami cél. Ha nem is éred el, csak egy részét vagy akár töredékét, máris jobban állsz, mintha el sem indultál volna vagy ha még tovább hízol. A "le akarok fogyni" túl általános célkitűzés.

Persze irreális vagy túl szigorú célokat kitűzni sem ajánlatos, de a semminél még mindig jobb, legalább elindít valami felé - útközben pedig az emberek néhány százaléka módosítja a célt vagy rájön, hogy magával a folyamattal is jól jár. Persze sokan feladják, és ez sajnálatos, de akkor is hasznos célokat kitűzni.

nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem is éred el, csak egy részét vagy akár töredékét, máris jobban állsz"

Sajnos a valóság inkább az, hogy az emberek irreális célokat tűznek ki, aztán amikor egy hét eleltével még mindig 100 kilót mutat a mérleg 50 kiló helyett, akkor már jönnek is az ökörségekkel, hogy ők genetikailag nem tudnak fogyni, meg hogy az ő szervezetükre a kalóriadeficit nem hat, meg hogy biztos pajzsmirigy alulműködésük van, meg a hasonló megfejtések, pedig csak irreális volt az elvárás, a türelem pedig nem ismert számukra.

nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Igen, helyes állítás, mert minden test más, van aki gyorsabban fogy es van aki baromi lassan.

Minden genetikai, van aki attól fogy hetente 3 kilót hogy simán kihagyja a vacsorájának a felét, de addig zabál egész nap es megis fogy

Es az ilyenek mondjak hogy hat biztos azért vagy dagadt mert egész nap junk foodot eszel, hamburgert chipsszel, mert ő gyorsan fogy es szerinte aki nem az tíz kg pizzát eszik meg egy nap.

Mert íme ő 6 tonna helyett csak 5 tonnát eszik egy nap es fogy.

Van, aki nagyon le kell csökkentse a kalóriakat hogy fogyni tudjon, 600-800 kalória egy nap es egy idő utan úgyis fog stagnálni, mozgás mellett.

A tehén is fűtől hízik ilyen a genetikája.

Nehez dolgok ezek es a túlsúly cipelése es az igazságtalanság, hogy minden kicsi kihágás meglátszik es rögtön jönnek az okoskodók.

A baratom egy nap megevett fel kiló süteményt főetkezesek mellett es nagy kifliket, es megis 75 kiló volt, nem hízott. En meg mindentől. Kis mennyiségek mellett is, futhattam a holdig. Ahogy normal adatokat kezdtem enni, konyhamérlegen kimérve, már stagnált a súlyom, csak a nemevés segített

nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

"A tehén is fűtől hízik ilyen a genetikája."

Te sem láttál még tehenet közelről :D

nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
2-es, szerintem teljesen mindegy, hogy egy év alatt -5 kg vagy -10 jön össze. Ha már éves szinten csökken, akkor az életmódváltás megtörtént, és vsz. nem fogsz tovább hízni. Értem, hogy valakit a legkisebb túlsúly is zavar, de azt a szintet kell elérni hosszútávon, ahol már nincsenek magas eü. kockázatok, és sosem szabad ismét felé menni.
nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2., szerintem akkor is elkezdik, csak segít nekik, ha tudják, hogy kb mikor érik el. Vagy van valami esemény pl esküvő, nem mindegy, hogy a ruhapróbáig 10 vagy 20 kilót vagy mennyit tudnak fogyni.
nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem helyes. Szerintem csak a dagi buta emberek kifogása. Ha le akarsz fogyni akkor le is fogsz
nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ attól, ki milyen ésszerűen adja meg magának a cél dátumot… pl egy profi boxoló rohadt nagy bajban lenne, ha nem pontosan annyi kg a mérlegelésnél, amennyinek kell lennie. Sokszor van, hogy ezzel súlycsoportot is tud csalni az ember ha éppen a mezsgyén mozog.
nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!