Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pl. Egy csoki annál hízlalóbb,...

Pl. Egy csoki annál hízlalóbb, minél több kalória van benne, vagy számít a zsír, protein. Stb. is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Mivan ?

A csoki hízlaló ígyis, úgyis, 1-2 kocka nem, de 1-2 kockánál tök mindegy, hogy milyen csoki, természetesen jobb, ha kakaó 70% felett

Viszont 1 tábla csoki hízlaló, nem számít ha fehér vagy epres vagy tejes, úgyis túl sok, túl cukros és én túl sokat ettem ma belőle, hogy tovább beszéljek róla

2010. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen proteint látsz te egy csokoládéban? Az színtiszta cukor, meg zsír, vagyis minden, ami hízlaló. Kalória az kb lényegtelen ebben az esetben.
2010. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem csak a csokira gondoltam, csak példaként hoztam fel. de köszönöm.
2010. okt. 21. 19:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Jah,mostmár kicsit jobban értem

hát figyelj

a kalória az amitől hízól

a sok cukor az amitől sz*rul hízol

mert lehet formásan is hízni, bár az sem jó, de a legrondábban a cukros dolgoktól lehet hízni és a sok zsírtól

2010. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"mert lehet formásan is hízni, bár az sem jó, de a legrondábban a cukros dolgoktól lehet hízni és a sok zsírtól"

Kérlek, ezt fejtsd ki bővebben, mert érdekel:-)

(Nem kötekedés, nem hitetlenkedés, tényleg érdekel:-))

2010. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Aha, hát akkor kifejtem


csokitól,cukorkáktól,nutellás kenyértől meg ilyenektől mindig zsírban hízunk, a test plöttyösödik miközben mi a hízást vesszük észre

gyümölcstől, hústól meg tejtermékektől s ilyen kajáktól nem csak zsírban hízunk,tehát nem csak plöttyösödik a test,hanem olyan töltött galambszerűen nagyobbodik,tehát olyan husis hízásról van szó


a 2.-ra példa pl. Andreas a megasztár 5-ből, mondjuk mostmár kiesett

de ő volt olyan husisan meghízva

2010. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köszi:-D
2010. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Krisz85 ***** válasza:

Na várj. Ez relatív.


Egy ételnek sincs alap tulajdonsága arra, hogy hízlal-e vagy sem. Az emberek a rosssz és szemét minőségű tápláléktól és a mozgásszegény életmódtól híznak el, nem konkrét ételektől.


Vegyünk egy esetet. Egész nap ülsz az irodában, nem mozogsz semmit, és sokat eszel. Ekkor bizony a csoki hízlal, akármikor is eszed.


Vagy vegyük azt az esetet, hogy pl egész nap ülsz az irodában, majd este még edzel másfél két órát, pl futsz, binrgázol stb. heti 4x, ilyenkor nem hízlal a csoki ha tudod hogy mikor kell enned. (segítek: edzés alatt, közvetlen utána nem hízlal a csoki (magyarán a benne lévő szénhidrát és cukor inzulin emelkedést okoz, de a tápanyag nem megy csúnya szóval élve, zsírba), nyilván ez függ az elvégzett tevékenység mennyiségétől, és minőségétől is. De állóképességi edzésen, alacsony intenzitáson is óránként 20 g szénhidrát bevitele javasolt, ez egy kis közepes banán szénhidráttartalma.

2010. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy ételnek sincs alap tulajdonsága arra, hogy hízlal-e vagy sem"


De bizony van. Va, amit a szervezet könnyen emészt, könnyen felszívódik, és van, ami műanyag, amiből zsírt fog csinálni hiába kevés a kalória. Cukrász süteményból, hamburgerből, meg ilyen szarokból jó nem fog kisülni kis mennyiségben sem. Ráadásul ha csak keveset eszik, akkor nem tudja bevinni a szükséges tápanyagokat sem. -ez ennyire egyszerű.

2010. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazából az a tapasztalat, hogy mindenki mástól hízik. Régebben nálam alap volt a napi 2 Óriás Rudi, reggelire csokis croissant vagy kakaóscsiga, este is becsúszott még valami édesség. Soha egyetlenegy dekát nem híztam (igaz, már akkor is heti 3-szor jártam edzeni), sőt olyanról sem tudok, hogy Karácsonykor meghíztam volna, pedig volt édesség dögivel. Aztán amikor terhes lettem, egyáltalán nem kívántam az édességet, viszont húst ettem hússal (nem a zsíros, magyaros kajákat, a sertéshústól alapból megfájdul a gyomrom kb. 10 éves korom óta, szóval soha nem is eszem disznóhúst), ami előtte egyáltalán nem volt jellemző rám. Na, sikerült is felszedni 20 kg-t a terhesség alatt. Szülés után visszatért a régi étvágy és 20 hónap múlva már újra 46 kg voltam (pedig császármetszés miatt nem is sportolhattam). Azóta lett még egy babám, viszont alig eszem édességet, mivel 2 gyerekkel, hitelekkel nem igazán engedhetem már meg magamnak annyira a dőszölést, ráadásul a Rudi a kislányoké. :) És azóta 48 kg vagyok, ugyanúgy járok edzeni és egy deka se megy le rólam. Szóval engem pl. a húsételek hízlalnak, az édesség egyáltalán nem. Mivel korábban többször volt olyan, hogy a nyílt utcán hirtelen elájultam és mentő vitt be a kórházba, végeztek egy csomó vizsgálatot, mire kiderült: a szervezetem nagyon gyorsan megemészti a cukrot, a szénhidrátot, ezért az átlagosnál több szénhidrátra avn szükségem. Amúgy terhesség alatt általában megnő a vérnyomás sé a vércukorszint, nálam fordítva történt: 80/50 (!)-es full alacsonyra beállt a vérnyomásom, a cukro meg (a terheléses vizsgálat után is!) a normál érték legalsó határán mozgott, mivel ugye ekkor szinte alig ettem szénhidrátot, édességet. Szóval nem mindenki hízik a csokitól. Anyám pl. utálja az édességet, a húst ellenben imádja, állandó súlyporblémái vannak, persze nem vészes (158 cm, 59 kg, 60 éves), de magához képest annak érzi.
2010. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!