Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a jo kaloriamennyiseg...

Mennyi a jo kaloriamennyiseg fogyashoz?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnek kb. 30 kilot. Harmincas no vagyok, kiszamoltam a kaloriabazis alapjan, hogy kb mennyi lenne jo, de annyi mindent olvastam mar hogy kicsit osszezavarodtam.

Azt irja a kaloriabazis hog a BMR 1801, az alapjarat kcal egetes pedig 2181. Tobb oldal is azt irja az az egeszseges, ha kb 500 kaloriaval eszek kevesebbet. De ezt melyikbol vonjam le? A BMR-bol vagy az alapjarat kcal egetesbol? Nyilvan majd kitapasztalom, mivel fogyok es mivel nem, de szerintetek mi lenne az a realis kaloria, amivel el lehet kezdeni fogyni, de nem ehezem? En kb. 1600ra gondoltam, de lehet hogy az keves, vagy epp sok? Mar nem tudok eligazodni. Mozgasnak bringazast tervezek, csak szeretnem ha elobb beindulna egy kicsit a fogyas.

Bocsanat az ekezet nelkuli irasert.


febr. 20. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ha nagyjából átlagos testalkatú nő vagy, akkor az általában javasolt napi 1200 kalória valószínűleg megfelelő lesz számodra. Ha a fogyásod nem lesz elég gyors, vagy épp túl gyors lesz, akkor lehet kicsit finomítani az értéken.
febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem atlagos sajnos, 110 kilorol indulok.
febr. 20. 14:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"napi 1200 kalória valószínűleg megfelelő lesz"

Ha egy súlyosan elhízott, 110 kilós nőnek kapásból odacsapsz egy szélsőséges 1200 kalóriás koplalást egyik napról a másikra, akkor hamar fel lesz adva a projekt.

febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

1200? Ezt a böszmeséget... a 4 éves lányom eszik kb. ennyit.

Az alapjáratból kell levonni a deficitet.

febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
A BMR-nél ne egyél kevesebbet, az nagyon nem egészséges. Egyél meg annyit, és járj el legalább napi 1 órát sétálni, így kb meg lesz az a napi 500 Kcal deficit. Később persze újra kell számolni, meg intenzívebb mozgás fog kelleni, de kezdetnek elég a séta is.
febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A bmr az aminél sosem szabad kevesebbet enni. Tehat ha egesz nap alszol es semmit nem csinalsz akkor is elegetsz ennyit. Ennel kevesebbet enni egeszsegtelen.

Az alapjarat kcal egetes az amit ha megeszel akkor tartod a sulyodat.

Jo kiindulas lehet az 500 kcal minusz. Ahogy megy le a sulyod ez majd mar bmr alatt lesz es akkor eleg 400-300 kcal minusz is


Itt elég jól ki lehet számolni a szükségleted.

Én azt javaslom hogyha a napi szükséglet 2181 akkor egyél 1850et. Ezzel 430 deficitben leszel. Az kb heti fel kilo fogyas. Ez az amit biztonsagosan tudsz. A szamok alapjan nem sportolsz semmit pedig heti egyszer egy ora mozgas is segitene.


Amugy meg a gymbeam szamlalojat ajanlom. Az applikaciokba beepitett sokszor nem pontos. [link]


Magyarul itt

[link]

febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nagyon hasznosak, ami uzenetben erkezett az is. Koszonom mindenkinek megprobalom akkor a BMR alapjan beloni a kaloriat kezdesnek.
febr. 20. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán kezdeném egy 1800 környékén, ha mozogsz rendszeresen, akkor esetleg több. Aztán ha úgy érzed, azt még variálod. A lényeg, hogy az 1200, meg az ilyenek butaságok, az még egy egészséges súlynál is kevés. De amúgy nehéz így belőni a kalóriát, már csak a mozgás miatt is. Mármint nem mindegy hogy valaki egész nap otthon ül, vagy pedig elszokott menni biciklizni is, vagy pedig olyan a munkahelye, hogy sokat mozog, vagy esetleg maga az, hogy a munkahelye és az otthona között sétál. Szóval nehéz belőni alapból, hogy most mennyi a jó kalóriamennyiség. Szerintem az a jó, ha elkezdesz egy viszonylag normális kalóriamennyiségen, és ha nem fogysz eleget, akkor egy picit csökkented vagy többet mozogsz, vagy ha pont túl sokat fogysz (ami már nem egészséges) akkor növeled.
febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!