Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem szabad az alapanyagc...

Miért nem szabad az alapanyagcsere alá menni?

Figyelt kérdés

Megnéztem az enyémet kalkulátorral, bődületesen sokat ír. Ha anyit ennék, az kb hízókúra, nem fogyókúra.

De nem is ez a lényeg. Mi történik, ha valaki ez alatt eszik? Nyilván a szervei senkinek nem fognak leállni, akor nyilván a szervezet valahonnan szerez energiát. Gondolom a tartalékokból, vagyis a súlyfeleslegből. Pár éve volt egy depressziós időszakom, amikor szó szerint semmit nem bírtam enni napokig, és utána is csak nagyon keveset. Akkor is vert a szívem, vettem levegőt stb. Pedig a bevitt kalória ezt biztosan nem fedezte.

Akkor miért mondják, hogy nem szabad alatta enni?


máj. 1. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Az életmódváltás nem arról szól, hogy kartonízű sütit ehetsz életed végéig. Bizonyos szintű tudatosság és kontroll kell. Ennyi. És ebbe belefér a tiramisu meg bármi amit az ember szeret, csak épp napi 1 tepsivel, hanem mondjuk 500grammal. És emellett odafigyelsz általánosságban.

Én a 90-10 szabályt követem. 90%diéta, és 10%ban eszem amit megkívánok. Mondjuk egy hónapos időkeretben.

Ennek szellemében váltottam életmódot és fogytam le elég komoly felesleget. Sok sok sikertelen fogyókúra után tudtam azt, hogy koplalni képtelen vagyok, se az èhséget nem bírom, se az egyéb tüneteket, pl energiahiány, szedülés, gyomorfájdalom, és ha koplalok, már pár hét után elkezd rohadtul hullani a hajam is. Szóval se nem egészséges, se nem élhető ez így. Hosszútávon meg csak feladás és visszahízás az eredmènye, ugyhogy marhára felesleges az egész , és értelmetlen szenvedés.

Több értelme van egy itt ott csalónapokkal megbolondított, egyèbkként diétás( kontroll alatt tartott) életmódnak, új ètkezési szokásokkal, stresszt és, érzelmi evést kezelő technikákkal, következetes edzéstervvel együtt.

Én a magam kárán tanultam meg , hogy miért nem jó kúraszerűen koplalni/ zabálni/koplalni/ zabálni. A fél életem erre ment rá. Meg az egészségem is bánta.

Sok sikert.

máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
* jav * nem napi 1 tepsivel, hanem havi 500 grammal
máj. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon h amit te művelsz az nem egészséges? Azok a végletek amikről beszélsz... meg h te egészséges vagy, h belül rendben vagy, ez majd kiderül az évek során. Amit adsz a testednek azt fogod visszakapni. Minden vagy csak nem egészséges, és nemcsak testileg... baj van a toronyban.
máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!