Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlanátok egyszerű és...

Ajánlanátok egyszerű és egészséges 1200 kcal körüli diétás étrendet? Suliba járok, szóval itthonról elvihető dolgok jöhetnek számításba reggeli, tízórai és ebéd esetében.

Figyelt kérdés

Ja, és ne pl. tengeri herkentyűkkel meg szójával, és ehhez hasonló dolgokkal legyen teletűzdelve, mert most nem állunk valami jól anyagilag... :S


170 cm magas vagyok, 70 kg, 10 kilót szeretnék leadni. Természetesen tornáznék is emellett, heti 1 kg-ot szeretnék leadni.


Köszi a segítséget! :)


2011. márc. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az Update módszert ajánlom. Nézz csak utána, az ételek be vannak számozva, hogy melyik napszakban érdemes enni, és ehhez igazíthatod, hogy mit vigyél suliba. :)
2011. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, ez már nekem is eszembe jutott, de ha pl. csak ultra update-s kajákat eszek, azok is simán meghaladhatják az 1200kcal-t nem? :S
2011. márc. 17. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát azért nem hiszem,de egyébként az 1200 kalória túl kevés. Amíg fogyni akarsz, érdemes egész nap az 1-es kódú ételeket fogyasztani, és amint elérted a kívánt súlyt, jöhet a 2-es és a 3-as is. Bár a 3-asat jobb ritkán enni.
2011. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ránézésre 1400-1500 körül lehet az alapanyagcseréd, tehát ennyi az, ami arra kell, hogy lélegezz, működjön a szervezeted gond nélkül. Ez alá menni nem szabad. Írok valami ehhez nagyából optimális étrendet, nem kell megijedni az 1400 kcal még bőven diétás étrend, én is ezzel fogytam le, illetve még fogyok.

Reggeli: egy adag zabkása (40 g, kifőzöd 2 dl tejben - vízben is lehet, de én tejjel szeretem) és egy alma vagy más gyümölcs, lehetőség szerint ne banán, szőlő, ezeket ritkábban fogyaszd /sparban 160Ft az 500 g zabpehely, két ilyen csomaggal majdnem megvan egy havi reggeli, ez nem nagy összeg/

Tízórai: 1 tk szendvics, 1 főtt tojást szeletelj bele, mehet bele sovány sonka (bár ehhez hozzátenném, hogy maga a csirkehús olcsóbb, mint ezek a csirke meg pulyka sonkák: a sonka 1800-2000 Ft/kg, míg a hús 1000-1500 Ft/kg árban kapható, attól függ, hol veszed), vaj, margarin helyett inkább rakj bele 50 g cottage cheeset (ez ilyen szemszés sajt, de inkább túró szerű számomra, tescoban 150 Ft a 150 grammos), zöldség is mehet bele

Ebéd: 1 szelet csirkemell (100-150 g), 40 g rizs, 50 g borsó egyéb zöldségek, sali

Uzsonna: natúr joghurt, befűszerezed, répát mártogathatsz bele, olyat is szoktam, hogy főtt tojást vágok bele

Vacsora: 125 g túró (vagy a maradék cottage cheese), valamilyen zöldségek: paradicsom, paprika, uborka, ami jól esik. A nap folyamán még egy marék mag, ez kb 30 g, a mogyi pl 180 Ft/200 g, ez majdnem egy heti adag. Összességében kb 1000 Ft-ból szoktam megoldani egy napot, ez szerintem nem rengeteg pénz. A reggeli zabkását is elviheted suliba, de indulás előtt is megeheted, szerintem melegen jobb, mint mikor áll, tízóraira a szendvicset mindenképp el tudod vinni, az ebéd se megoldhatatlan, fogsz egy közepes ételest, belerakod a kaját. Nagy ívben told le, hogy ki mit szól ahhoz, hogy rendes kaját viszel, ebben nincs semmi. Te legalább normálisan eszel :). Egyébként a husi kb 10-15 perc alatt van kész, ennyi idő alatt a rizs és a zöldségek is megfőnek, szóval indulás előtt még az ebéd elkészítése is belefér. Torna helyett pedig fuss vagy biciklizz, sokkal hatásosabb. Mivel nem rengeteg feleslegről van szó, így keményen oda kell tenned magad :). Legjobb az intervall edzés, amiből heti 3 alkalom elegebdő, a többi nap végezhetsz közepes tempós mozgást, vagy aerobick. Nagyából ennyi :D. Hajrá :)

2011. márc. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
08:05-es: a cottage cheese angolul jelenti a túrót. valójában túrót eszel, azért érzed túró szerűnek?:D
2011. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm kedves 3.!!!! :)


szabad megkérdeznem, mennyit fogytál már, és mi az álomsúly?

2011. márc. 18. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:

A cottage cheese az én tudomásom szerint háztáji sajtot jelent, egyébként a dobozon magyarul az szerepel, hogy szemcsés sajt, tehát nem túró :).

Bő 10 kg lement már (3 hónap alatt), 75 kg-ról indultam, utolsó mérésnél 64 kg voltam, de nem szoktam sűrűn mérlegle állni, mert nem ez a lényeg, inkább centiket mérek. Így álomsúly sincs, mert tudom, ha most ez a 62-64 kg izomból épülne fel nagyrészt, akkor már most szuper lennék, de hát nem így van egyelőre :). Egy darabig még maradok a szálkásításnál, aztán majd áttérek az izomtérfogat növelésre, hogy szép formás legyek :D. Már két számmal kisebb nadrágot hordok, mondhatni inkább 2,5 számmal, mert az előtte lévő nadrágom szűken jött rám, a mostani új pedig még mozog is rajtam :D.

2011. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!