Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen veszélyekkel jár a...

Milyen veszélyekkel jár a hánytatás?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm több mint egy évig ágyba kényszerült betegsége miatt, közben felszedett 15 kilót, akármennyire is vigyázott(szinte alig evett). Most már jól van, egészségesen eszik, sok zöldséget, gyümölcsöt, kiegyensúlyozottan, este már semmit, közben hetente négyszer sportol ( még csak könnyített feladatokkal, de nagyon kitartóan és szorgalmasan), de nagyon nehezen viseli már a súlyát, úgyhogy elkezdte napi egyszer, ebéd után hánytatni magát. Szeretném lebeszélni, de nagyon óvatosan, mert igazából megértem és teljesen együtt érzek vele, nem szeretném megbántani. Nem hülye, teljesen értelme, 35 éves felnőtt nő, egyszerűen maga alatt van, hogy ezután a borzalmas egy év után most még a súlyával is küzdenie kell.
2011. máj. 4. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorsav egy idő után kimarja a nyelőcsövet, fekélyesedik, annak minden vonzatával, fogzománcot tönkrevágja, fogak elkezdenek villámgyorsan tönkremenni. Ezek mellett hiánybetegségek lépnek fel, csak hogy a leg általánosabb dolgokat említsem. Beszéld le róla feltétlenül, nagyon hamar tönkre tudja vágni az életét így, visszafordíthatatlanul.
2011. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legártalmasabb "fogyókurás módszer". keress rá a bulimia címszóra és mutasd meg neki.


[link]

2011. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15kg-t lefogyni egy jó diétával 4 hónap. Ha nem fogy, akkor a kajálása rossz. Nem hányni kell, hanem jó étrendet csinálni/csináltatni.

Ne haragudj, én ezt nem tudom megérteni, 15kg az semmi...

2011. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnéztem, rákerestem, épp kutatok ez ügyben. Tudom, a google a barátom, de mit értesz azon, hogy "jó diéta". Hál istennek, nem vagyok otthon ebben a kérdésben, én inkább egyszálbélűnek számítok, még soha nem kellett fogyiznom.
2011. máj. 4. 12:54
 5/6 anonim válasza:
100%

én 15 évesen kerültem bele az egészbe.. kb másfél-két évig csináltam. a fogaimat nagyon megviselte, 3 hónapig járhattam miatta fogorvoshoz, legalább 8-at tömni kellett, be is sárgultak. néha volt már olyan, hogy beszélni alig tudtam, annyira fájt a torkom, ahogy kimarta a gyomorsav.

pszichológushoz is küldtek miatta, de az nem sokat ért. csak a család néhány tagja tudott róla, próbáltak lebeszélni, fenyegetni, de nem hatott. egy igazi barát nagyon sokat tud segíteni (szóval nagyon jó, hogy mellette állsz :))

tényleg próbáld meg eltéríteni ettől az úttól, még mielőtt jobban beleesik, mert abból a napi egyből napi 2-3 (nekem volt 5 is) lesz, és egyre rosszabb, és nehezebb leállni.

vigyázz rá, és sok sikert neki :)

2011. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jó diéta azt jelent, hogy ha zsírcsökkentés a cél, akkor napi 5-6 kis étkezés, minden étkezésben szénhidrát és fehérje. Testsúly kg-onként kell 2g fehérje, és 2g szénhidrát. Ezt kell kiszámolni, majd elosztani 5-6 részre naponta. A szénhidrátot csökkenteni kell 2 hetente 10%-kal.

Jó fehérjéket kell enni: pl. csirkemell-pulykamell sonka, vagy roston, sovány túró, roston hal.

Jó szénhidrátok: Natúr zabpehely, alacsony kalóriatartalmú zöldségek és gyümölcsök, barnarizs.

Semmi finomított cukros kaja, semmi cukros üdítő, semmi zsíros dolog, semmi félkész-kész kaja.

Sok folyadék, főleg víz.


Ennyi a titok.

2011. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!