Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire káros a legtöbb...

Mennyire káros a legtöbb diétás termékben megtalálható aszpartám?

Figyelt kérdés
Annyi szörnyűséget hallottam róla.. De ha tényleg annyira káros miért lenne forgalomban?
2008. febr. 17. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Én sokáig nem vettem meg amiben benne volt. Aztán egyszer a kisfiam olyan gyógyszert kapott ami azzal volt édesítve. Na, ekkor akadtam ki....
2008. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg annyira káros... rettentően. Azért van forgalomban, mert azt hiszik róla, hogy jó, ha ezzel helyettesítik a cukrot. Pedig nem. Egy két literes üdítőitalban tízszer annyi aszpartám van, mint amennyi a napi megengedett mennyiség. Úgyhogy én erősen nem ajánlom. Manapság a gyártókat nem érdekli, hogy az ember belehal vagy nem... az a lényeg, hogy nekik olcsóbb legyen, meg hogy többen vegyék, és több hasznuk legyen belőle. Hogy úgy tűnjön, csak jót akarnak nekünk. Közben az aszpartám károsabb, mint a cukor. De használj, gyümölcscukrot. Drágább, de sokkal jobb.
2008. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Hát ti már csak tudjátok mennyire káros az aszpartam. Azért mert sok hülye körmail kering hogy ilyen meg olyan káros, meg rákkeltő, az élet maga rákkeltő, a levegő, a mobiltelefon, meg minden hülyeség ami körülvesz, egy tény, én még nem láttam aszpartamtól rákos embert, de ha valaki bizonyittan mutat egyet előtte lövöm főbe magam.

Az meg hogy a gyümölcscukor mennyire jó, hát igen, sokat ért az illető a dologhoz, de akkor íme egy cikk a cukrokról.


[link]

2008. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, maga az élet a rákkeltő... meg az olyan emberek, akik osztják a másikat. A fruktóznak több fajtája van, nem mindegy, hogy melyiket veszed, és annak fele sem igaz, amit a neten olvashatsz... ne bízz benne! Rengeteg hibás és nem igaz dolog kering itt... Az aszpartámhoz pedig még annyit tennék hozzá, hogy ha nem vagy kellően tájékozott, akkor ne írd le a másikat ennek meg annak csak azért, mert te nem lettél tőle rákos... általában az ember olyankor nem foglalkozik vele... Tudományos dokumentumokból tudom, amit tudok, nem holmi körlevelekből, ahogyan elmítetted. Ha pedig annyira egészséges életet élsz, akkor remélem nincs mobiltelefonod, nem szennyezed a környezetedet az autódat működtető benzinnel vagy gázzal, nem használsz mikrohullámú sütőt, mert annak a sugarai is károsak, és semmi egyebet, ami negatívan hatna ki a saját életedre. Én ezeket a dolgokat nem a neten való szörfözgetés közben találtam, mert itt semmit sem szabad 100%-osan elhinni. Üdv.: a máspdik hozzászóló.
2008. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Lássuk csak!! A cukrokról szóló cikket el kéne olvasni, olyanok írták akik jobban értenek hozzá mint mi, azt gondolom. Ahog az aszpartám káros hatásairól is. NEm mondom hogy nem káros, de azt sem hogy igen. Szerinted el lehet kerülni ezeket?? azért mert nincs ráírva??? ha az emberek tudnák, hogy pl. a boltban kapható palackos ásványvízek több mint fele közönséges csapvíz, módosítva. Tudom, mert azt meg én, a saját szememmel láttam, hogyan csinálják. Mégis veszik tonnaszám az emberek. Na szerintem innentőlfogva kár is tudományos dokumentumokra hagyatkoznod, amiket dohányzó tudósok írtak, olyanok akik még egy 1kg os súlyzót sem emeltek fel soha életükben.

JAh nem dohányzom, nem iszom, nem drogozom, és sportolok heti 6x legalább másfél órát. CSak hogy az egészségnél maradjunk, és pl nics TV-m már vagy három éve, kidobtam, azért hogy ne értesüljek ilyenekről hogy az aszpartám júúúúúúúúj akkor félni kell tőle, úristen tuti azonnal káros, és halálos.

Sajna netem van, és akkor rátalálok az olyan kérdésekre mint ez........


az előző válaszadó

2008. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!