Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriatartalma nem sok, de...

A kalóriatartalma nem sok, de attól még a mennyisége rengeteg, az baj?

Figyelt kérdés

Először is, alapvetően nem hiszem el, hogy a gyümölcs hátráltatná a fogyásomat, bár tiszteletben tartom, hogy mások nem így gondolják, és lehet van benne valami. De ha már ez sem egészséges....

Szóval amúgy nem eszem ennyi gyümölcsöt, de ma olyan gyümölcsnapfélét tartottam, tisztításként.

Reggeli: kis tányér zöldség + pár szelet cs.sonka.

Délután megettem 2 almát (~400g) 20-25 szem epret (~200g)

Vacsora: 0,5 kisebb méretű sárgadinnye + pár szelet sonka.

Ez olyan 800-900 kalória között van, ami ugye nem túl sok, főleg, hogy bicajoztam 2 órát, de mennyiségileg nem volt kevés. Szóval fogyhatok ettől?


2011. máj. 20. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
igen fogyhatsz, és jó is ha csak időszakosan tartasz gyömölcs-zöldségnapot, de tarósan nem jó, mert hiányzik belőle a komplex szénhidrát, a főtt étel valamint a tejtermék.
2011. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A JÓ fogyókúra lényege, hogy mennyiségileg elégsokat egyél ahhoz, hogy ne legyél éhes, azaz tele legyen a gyomrod. Ebböl következöen az nem baj, a a mennyisége relativ sok, ha a kalória a megengedett tartományban van.


De a 800-900 kcal nagyon kevés, ezzel csak átállitod a szervezetedet és meg fogsz hizni. Napi legalább 1200-1500 kcal-ra van szükség ahhoz, hogy tartósan lehesssen fogyni.

2011. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a mennyiség,amit megeszel,nem elég semmire sem. Legalább 1500 kcalt kellene,komolyan,ennyi eszetek nincs?! ne vedd magadra, mert nem bántásból írom,de rémes,hogy milyen módon sanyargatjátok magatokat. kezdj el többet enni,mert így az lesz a vége,hogy vissza fogsz hízni. nem koplalni kell,hanem odafigyelni arra,mikor mit eszel,ennyi a titka az egésznek
2011. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. :)

ennél valamivel többet szoktam enni máskor, mármint minőségileg, több fehérjét, de ha túl sokkal többet eszem, nem fogyok.... rossz olvasni egy csomószor, hogy egyen többet az illető... pl pár barátom (2-3 kilóval kevesebbek, mint én) nem is fogyózik, mégis sokkal kevesebbet esznek, és semmi bajuk. konkrétan itt koplalásnak neveznétek, amit esznek. azt se értem, hogy csinálják...

visszahízni nem fogok, ettől nem félek, bő 3 hét alatt 1 kiló jött vissza, úgy, hogy bizonyos okok miatt fullosra ettem magam és alig mozogtam. Bár persze nem ez a cél a fogyásom után. :)

2011. máj. 20. 22:00
 5/7 A kérdező kommentje:
valahogy ez az egész kalóriaszámolgatás nekem fura... tartok egy almát a kezemben, és pont tudom, hogy hány kalória? És hogy bizonyos mozgásformákkal mennyi kalóriát égetek? Ez az egész csak egy közelítő értéket ad szerintem, el nem tudom hinni, hogy ez pontosan ki tudják számolni, mint egy egyszerű matek példát.... :/
2011. máj. 20. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:
a zöldség-gyümölcs nem hizlal, és lehet enni akármilyen mennyiségben egyáltalán nem hizlal!!!!
2011. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De hizlal a gyümölcs. Amit ettél az semmi, 2szer ennyit kéne minimum, de vidd be azt is gyümölcsből, tehát egyél 2szer ennyi gyümölcsöt, meglátjuk mire jutsz. Sok sikert.
2011. máj. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!