Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet csak mozgáss...

Tényleg nem lehet csak mozgással fogyni? Mindenféleképpen kell hozzá egy szigorú diéta?

Figyelt kérdés

Olyan hét-nyolc kilótól szeretnék megszabadulni. Az étkezésem olyan szinten tűrhető, hogy cukros italokat, chipseket, eddig sem fogyasztottam, aztán mostanra mindenféle sütizéstől megszabadultam, valamint megpróbálok éjfélkor, lefekvés előtt nem rendezni egy második ebédet. Viszont enni szeretek, és nem bírom ki, ha éheznem kell, szóval nem tudok eléldegélni napi két joghurton meg egy kis sovány csirkehúson. Ráadásul nem engedhetjük meg magunknak az ilyen "puccos", diétás ételeket, nekem nem tudnak külön pénzt adni, hogy külön vegyek magamnak ennivalót.

Tehát ésszerű kereteken belül tudok változtatni az étkezésemen, sportolni meg ugye akármennyire van lehetőségem, mert az ingyen van. Így is sikerülhet a fogyás?

18/l


2011. jún. 5. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Nem kell éhezni ahhoz, hogy fogyj. Mértékkel kell enni a normális ételekből, és sokat mozogni. Ez működik:)
2011. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem csak akkor lehet rendesen fogyni, ha diétázol, mármint ahogy a legtöbben értik. Egyél kicsivel kevesebbet mennyiségileg, de az összetételt változtasd meg: sok zöldséget meg gyümölcsöt egyél (ezzel lakj gyakorlatilag jól), mérsékelt mennyiségü feerjét is fogyassz (a sok árt a vesének meg az izületeknek), a szénhidrátokat és zsirokat meg fogd vissza. SEMMIT nem kell kihagyni, mindent ehetsz továbbra is, csak az arányokra kell odafigyelni.

Igy - meg természetesen sok mozgással - fogytam eddig 8 kg-ot úgy, hogy soha nem maradtam éhes, nem kellett külön diétás kaját készitenem vagy vennem, azt ettem, amit a család.

2011. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Annyi, hogy vacsorára inkább fehérjetartalmú ételeket egyél, estére kerüld a szénhidrátot.

[link]

Ezt nem tudom, ismered-e, de itt ki tudod számolni, hogy milyen gyors fogyáshoz mennyi a napi kcal szükségleted.

2011. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Rendszeres mozgás mellet diétázok is.

Én nagyjából ugyanazokat eszem amit eddig csak mindenből kevesebbet + 16:00 után nem eszek. De ezt csak magamnak találtam ki, a legtöbbeknek az este 18:00 utáni evést nem javasolják. Így ezzel, 1,5 max 2 hónap alatt, olyan 15-16 kg t dobtam le.

2011. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú kis zűrzavar van a buksidban,kedves második:).

"egyél sok gyümölcsöt,fogyassz kevés szénhidrátot".Enyhén üti egymást a kettő.

Meg mérsékelten fehérjét?:D

A diétában központ szerepe van a fehérje bevitelnek,uh emelni érdemes.

És árt a vesének?:D Ha vese beteg vagy,akkor árthat.Egészséges emberben nem tesz semmiféle kárt és az ártalmasságáról sincs semmiféle tudományos bizonyíték.


Szigorú diéta meg nem kell feltétlenül.Sőt akár maradhat a meglévő kalóriabevitel is,csak az összetételét érdemes megváltoztatni.Legalább a 45-50%a fehérje legyen.

A szénhidrát fokozatos csökkentésével meg tökéletesen be tudod állítani a súlyod és csökkentheted a testzsírod.

2011. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 00:12-es: a gyümölcsök szénhidráttartalma nem igazán magas, a kalóriatartalma pedig kimondottan kevés (eltekintve a banántól)

Itt utána tudsz nézni, a legtöbb gyümölcs kalóratartalma és szénhidráttartalma van feltüntetve 100g-ra vonatkoztatva - meg a leggyakoribb szénhidrátforrásoké ugyanúgy:


Alma 30 7,0

Ananász 51 12,0

Banán 103 24,2

Birsalma 41 9,1

Citrom 25 2,3

Cseresznye 61 14,0

Egres 38 8,0

Eper 34 7,0

Görögdinnye 29 6,5

Grapefruit 35 7,2

Kajszibarack 46 10,2

Kiwi 55 11,3

Körte 50 12,0

Málna 28 5,4

Mandarin 44 9,8

Mangó 56 13,4

Meggy 51 11,0

Narancs 40 8,5

Nektarin 48 11,4

Öszibarack 40 9,0

Papaja 32 7,6

Ribizli, (fekete) 47 9,5

Ribizli, (vörös) 33 7,0

Szamóca 34 7,2

Szeder 32 6,0

Szilva 57 13,1

Ringló 59 13,5

Szőlő 76 18,1



Kenyér (barna) 240 55

Kenyér (fehér) 260 52

Kenyér (lenmagos) 250 46

Kenyér (rozs) 260 54

Liszt (búza) 350 70

Liszt (kukorica) 347 70

Rizs 350 78

Száraztészta (4 tojásos) 380 73

Zabpehely 380 64



Ha figyelmesen átnézed, akkor láthatod, hogy a legtöbb gyümölcsben a szénhidráttartalom 10 g alatt van, néhánynál pedig 10-15 között. Ezzel sezmben a kenyérfélék, rizs, zabpehely ennek legalább 4-5-szöröse, a kalóratartalom pedig 8-10-szerese. Ebböl következöen ha valaki kevés szénhidrátot akar fogyasztani, akkor igenis jó gyümölcsöket is enni, nem ettöl lesz a napi étrendben sok szenhidrát.


A vese-fehérje kérdéshez meg csak annyit, hogy a fehérjék emésztése során felszabaduló bomlástermékeket a vese választja ki és minél több fehßérjét fogyaszt valaki, annál jobban megterheli a vesét. A túlzott fehérjefogyasztás idövel (5-15 év alatt) vesebetegséghez vezet, és akkor már nem visszaforditható a folyamat.

2011. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Dicséretes, hogy nem koplalással, hanem főleg sporttal szeretnél fogyni. :)

7-8 kiló plusz esetén nem kell drasztikus megvonásokat bevezetni. Én 10 kg-ot fogytam úgy, hogy heti 3X DVD-re edzettem 40-50 perceket, de nem követtem semmilyen diétát. Annyit változtattam csak, hogy kevesebb cukros és finomlisztes dolgot ettem, este 18:00 után pedig csak nyers zöldséget és sok vizet ittam.

Nem kell ide semmilyen puccos, trendi (de utálom ezt a szót...) divatdiéta, csak ezeket tartsd be a mozgás mellett! Így is lesz eredmény! Sőt! Igazán tartós fogyást akkor tud elérni az ember, ha sportol is, de nemcsak a fogyás céljából, hanem akkor is, ha már elérte a kívánt testsúlyt.

Én DVD-re tornázok (Rubint Réka), és nagyon szépen formálja az alakot! De persze ha más sportot választasz, az is teljesen jó! A lényeg, hogy mindenképp mozogj! :)))

Összegezve: délelőtt mehet egy kicsi szénhidrát is, utána inkább fehérjedús ételeket egyél. A délelőtti órákban még gyors az anyagcsere, így ha "bűnözöl" egy kicsit, nem lesz belőle baj, ha a nap további részében nem eszel szénhidrátot és mozogsz.

Tévhit, hogy a szénhidrátot teljesen ki kell iktatni, bármennyien is szajkózzák. Én egyszer megpróbáltam, de pár nap után ok nélkül feszült, ideges, levert voltam, képtelen voltam a munkámra figyelni.

Szénhidrát akkor is kötelező, ha fogyni akar valaki! Elvégre abból nyered az energiát. :) A legjobb a teljes kiőrlésű, barna vagy diabetikus pékcuccok. De ha ez nem megoldható, az sem tragédia, mert ehetsz hagyományosat is, csak ne sokat és azt is a délelőtti órákban.


Remélem, tudtam segíteni! :)


Sok sikert!!!


26/L

2011. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!