Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere és emésztés. A...

Anyagcsere és emésztés. A kettőnek van köze egymáshoz? És anyukámat hogyan győzhetném meg? (hosszú)

Figyelt kérdés

Anyukám szerint semmit nem tudok a fogyókúráról, hiába olvasok mindig utána mindennek, meg "biztos a tévében láttad ezeket a hülyeségeket és mindent beveszel amit mondanak", szóval általában nem ért egyet azzal amiket mondok neki a fogyózásról úgy általában. De ezzel kikészített most, hogy elkezdett nevetni rajtam, hogy na itt látszik hogy tényleg fogalmam sincs mert szerinte az anyagcsere és az emésztés között semmi összefüggés nincsen.


Nagyon rosszul fogyózik, naponta kétszer eszik (reggel egy banánt meg 7 (!) deci tejet (zsírosat), mert szerinte az egészséges), aztán valamikor délután egy szendvicset, persze semmit nem fogy, igaz nem is hízik, mondjuk az igaz, hogy mozgásra nincs nagy lehetősége.


Amikor vázoltam neki, hogy a lényeg az életmódváltás, meg a fehérje, közölte, hogy elég fehérje van a tejben amit iszik. Mondtam, hogy a tejben egészen minimális a fehérje és az bőven nem elég, de nem hiszi el, hiába mutogattam az értékeket, például a natúr pulykamellel szemben. Ragaszkodik az álláspontjához. Amikor mondtam, hogy ha nem eszel elg fehérjét, akkor izmot bont a szervezet elsősorban és nem zsírt, akkor sem hitte el, közöltem, hogy többek között ez a szívizom, akkor megint kinevetett, hogy ne beszéljek zagyvaságokat, annak semmi baja nem lesz, mert az nem olyan mint egy rendes izom. Meg egyébként is szerinte az izmok "tudják" hogy mi a dolguk, tehét elég csak megdolgoztatni őket és akkor nem sorvadnak.

Segítsetek légyszi, mivel győzzem meg, szerintem iszonyatos tévedésben van (bár ha nem, akkor meg én), de semmivel nem lehet eltéríteni, mert amit én egészséges táplálkozásnak hívok az szerinte egy marketing-fogás. Egyébként egy értelmes ember és számomta érthetetlen, hogy ezeket miért nem fogja fel.


2011. jún. 13. 14:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
senkinek nincs ötlete? :( vagy tényleg reménytelen, hogy meggyőzzem? vagy esetleg neki van igaza? ez utóbbit nehezen fogadnám el.
2011. jún. 13. 15:31
 2/12 anonim ***** válasza:
mondd neki, hogy akkor döntsétek el, melyikőtöknek van igaza. bizonyos ideig Te eszed/iszod, amit ő (bár ha az ilyen kevés, valszeg fogyni fogsz tőle), aztán ugyan annyi ideig, ő eszi, amit Te...aztán utána eldöntheti, kinek van igaza
2011. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sehogy. A szüleink idejében még ezt tanították, pl. hogy a tej egészséges. (Most meg jönnek újabb és újabb elméletek, ki tudja, most akkor mi van.)

Ha 40-50 évig ezt hallgatta, nem fog most megváltozni a vélménye. Egy dolgot tehetsz, megpróbálod rávenni, hogy főzzön egészségesebben NEKED, és ha szerencséd van, ő is megkívánja egy idő után.

2011. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom mit erdekel teged hogy anyukad tejet iszik.Azt csinal amit akar.Te igyal vizet.
2011. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, gratulálok, remekül kiszűrted a lényeget! wow ;)
2011. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Koszonom,vegre valaki egyetert velem.
2011. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem a "kiszűrted a lényeget" irónia volt...
2011. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

20:32 te aztán el vagy veszve rendesen xD


Kérdező: vidd el a háziorvoshoz anyukádat és kérd meg, hogy vele együtt beszéljétek meg a diétáját. Ez abszolút a háziorvos hatásköre, ingyenes, és egy orvosnak már csak hinnie kell! Egyébként is mindenhol elmondják, hogy orvosi felügyelet mellett kell diétázni.

2011. jún. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon is ertettem.Az en valaszom is ironia volt. Amugy nem ertem.A vegen a gyerek mondja meg a szuleinek mit csinaljanak.Nevetseges.De remelem sikerulanyukadnak lefogynia.
2011. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 °:Amigo:° ***** válasza:

Természetesen nincs igaza, de ebben Te nem fogod őt meggyőzni.

Esetleg mutass neki ilyen témájú írásokat, amit nem a Kósernorbi írt, hanem valami igazi szakember.

pl:

www.fitway.hu


Amúgy -tudom ezt nehéz elfogadni neked - ez a korosztály általában a kórházba kerülve szokott rájönni, mit rontott el, amikor egy normálisabb orvos elmagyarázza neki, hogy miért is került oda.

Ezután vagy megijed és rendbehozza az életmódját, vagy....

2011. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!