Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb édesítőszer?...

Melyik a legjobb édesítőszer? Melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

1.ha nem vagy cukorbeteg, akkor kicsi mézet használj- egészséges, jobban édesít, mint bármi más, kevés kell belőle

2.ha nem tudsz mézet venni -pici cukor - még ez is egészségesebb, mint egy vegyszear

2011. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vegyiszaroknál tényleg jobb egy fokkal a méz, de nem minden édesítőszer vegyiszar. Javaslom a nyírfacukrot (xylit), szinte egyáltalán nem is vált ki vércukor emelkedést, mert csak 7-es a glikémiás indexe (a szőlőcukornak 100, a méznek 90 körül). Illetve még a steviát (kapható örleményként, folyékony formájában vagy szárított levélként), ami egy édes levelű növény ( egyes fajták tartalmaznak olyan vegyületeket ami 300-szor édesebb a cukornál), teljesen természetes, szintén nem emeli a vércukrot illetve teljesen(!!!) kalóriamentes, feltéve ha olyat választasz amiben nincs adalékanyag.

[link]

2011. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nyírfacukor(bioboltban beszerezhető),méz
2011. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
TESCO
2011. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
esetleg felhívnám a figyelmet az elméletre, ami azzal foglalkozik, hogy az édes íz hatására a test számít a gyorsan hozzáférhető energiára, és a test becsapása sem feltétlen vezet jóra.. én is csak említésként tanultam, úgyhogy ennyi lenne.
2011. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

akkor szerintem a nyírfacukor marad

nem csapom be a testem, vágyom az édes ízekre csak fogyókúrázok és nem tudok sok ételt megenni ha nem édes, pedig nagyon szeretem

pl töltött paprika, paradicsomleves, gyümölcsleves, sóska stb

2011. júl. 10. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

de akkor ne mondd, hogy nem csapod be a tested, mert érzed az édes ízt, és mégsem kerül a szervezetedbe könnyen hozzáférhető szénhidrát :) ergóóóóó..

amúgy nem tudom ennek érdemleges jelentősége van-e.. csak ha már élelmiszermérnökséget hallgatok, és olyan ember aki okosabb nálam mégis ezt említette, gondoltam megemlítem én is. az utánajárás már nem az én dolgom :)

2011. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!