Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tul magas tesztoszteronszint...

Tul magas tesztoszteronszint (nok eseten) es a suly kozott van osszefugges?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés igen.
2011. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy voltam orvosnal, aki megallapitotta. Csakhogy eleg kemeny gyogyszerekkel kezelik, ugye hormontartalmu gyogyszerrel, amit nem akarok szedni (meg szoptatok is, de az ilyen tobbet art, mint hasznal). Sulyproblemam mellett a tesztoszteron miatt mas gondom is van, de azzal is megelegednek, ha vegre tudnek fogyni. 90 kg vagyok. Mar evek ota a leheto legegeszsegesebben elek, sok feherje, keves szendhidrat,sok zoldseg, gyumolcs, 1200 kcal korul eszem, teljesen atalakitottam az eletmodomat, sem krumplit, sem tesztat, semmilyen olajban sultet alapbol nem eszem, mindent grillezek es parolok stb. Jarok uszni hetente tobbszor. 2,5 eve szultem, nagyon egeszsegesen elek azota es egyre tobb uj reformot vezetek be (szinte bion kivul semmit nem eszem mar), megsem erek el eredmenyt. Mit tegyek? Gondolhatjatok, hogy milyen rossz erzes 90 kilonak lenni, mikor mindent megteszek, hogy ne igy legyen. Nagyon faj! :((


Nem tudtok valamit tanacsolni, hogy mit tehetnek? Nem lehet termeszetes modon kezelni ezt a problemat? Nem akarok hormon gyogyszert szedni, felek az ilyenektol. Nagyon regota probalkozom es eddig biztam benne, hogy majd idovel megindul, de nem. Mar teljesen el vagyok keseredve ennyi ev utan. Masok olyan vekonyak, semmit sem tesznek erte, rolam meg azt hinnek, hogy gyorskajan elek.

2011. aug. 4. 17:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez sajnos nem értek, én amit tudok javasolni az a kcal naplózás igen keményen és a csaló napok beiktatása. Látom a sport megvan én azért megfejelném viszont az úszást mással is. Javasolnám a futást de 90kgot soknak találom, inkább próbálj meg bringázni, végezz teljes köredzést.

Pl.:

x perc bemelegítés - laza tempó

x perc intervall

x perc laza

x perc intervall

x perc laza

x perc hegyi menet (ha nincs hegy az se gáz, az a lényeg, hogy emelkedj el az üléstől és semmiképp se ülj le)

x perc levezetés


Mondanám a súlyzós gyakorlatokat is de lassan megköveznek itt engem érte.

2011. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a kicsi az első majd amikor nem szoptatsz akkor majd diétázol.
2011. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
En is a sulyzozasra gondoltam. Nalunk itt nem megoldott a biciklizes (most adtam el a szobabiciklimet is, mar elegem volt, hogy nem latok eredmenyt), futni meg nem tudok elmenni a gyerek miatt. Mar majdnem 3 eves, ideje lemondania a szoptatasrol, szoval nem fogom feladni a tervemet emiatt. Nagyon rossz igy, meg fiatal vagyok, de fajnak a izuleteim, a hatam meg persze nem erzem igy jol magam. Nem lehet, hogyha nem tudok fogyni ennyitol, akkor az azt jelenti, hogy kezeles nelkul nem fogok tudni? Az orvosbol meg elegem van, annyit nem tud, mint egy laikus. Amugy meg milyen tanacsot varjak tole, mikor 2-szer akkora, mint en? Mar elegem van az orvosokbol, erdekelne valamilyen alternativ megoldas is, valami gyogytea meg ilyesmik, amik segitenek levinni a megfelelo szintre a tesztoszteront.
2011. aug. 4. 17:34
 6/15 anonim ***** válasza:

Fruits Punch Samurai válasza:


Amúgy meg a kicsi az első majd amikor nem szoptatsz akkor majd diétázol.

Jaj de édes vagy Frutti:-)

2011. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor meg irány a konditerem! Itt találsz lejjebb edzésterveket, külön nőknek: [link] de tolhatsz férfit is, túl nagy jelentősége nincs.


"Jaj de édes vagy Frutti:-)" imádom ezt idősebb nők szájából hallani XD Remélem idősebb vagy :)

2011. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*ja most látom futni nem igazán tudsz elmenni akkor gondolom terembe sem. Nem baj, minden gyakorlatnak van egykezes súlyzós alternatívája, akkor csak azt kell venned. A hervisbe 4eFt-ért kapsz tárcsásat, az kell neked :)
2011. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszi, ezen gondolkodom en is, hogy majd sulyzos edzest csinalnek, mert olvastam konyvekben is, hogy ezek a leghatekonyabbak, nem az aerob jellegu mozgas. Amugy nem Magyarorszagon elek, de majd biztos talalok helyet, ahol vehetek ilyen cuccot. Koszi, remelem, hogy vegre megoldodik a problemam.
2011. aug. 4. 18:46
 10/15 anonim ***** válasza:

A hormont én sem javaslom, bár nem értem, tesztoszteron túltengéssel hogy vagy duci. Nekem is férfihormon túltengésem volt, de én bombanő alakú voltam (nem anorexiás, hanem pont tökéletes), amíg hormongyógyszert nem kezdtem szedni a pattanásaimra (annyi volt, hogy ki se látszott belőle az arcom szinte - családi vonás a sok férfihormon), és a női hormonoktól híztam - széles derék, óriási combok, nagy fenék lett tőle - pont ami a szülést és a termékenységet segíti - csak én épp még nem akartam gyereket. Elképzelhetőnek tartom, hogy a női hormonoktól te is csak híznál. Persze nem értek hozzá sajnos, csak a saját példámat ismerem.

Ha meg ennyire buta orvost fogtál ki (én is épp ilyen butát fogtam ki), menj inkább magánhoz. Belekerül 5000 ft-ba, de lehet, hogy végre "meggyógyít" - és nem feltétlenül gyógyszerekkel. Pl. a háziorvosom csak végső esetben ír gyógyszert, amikor már más nem segít. Igaz, ő nem magánorvos, de más magánorvosnál voltam már, és 5000 Ft volt mind a kettő. Drága, de amikor az SZTK-s azt mondja, hogy halvány gőze sincs, mi a megoldás, akkor megéri.

2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!