Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyásnál a Szénhidrátokra...

Fogyásnál a Szénhidrátokra kell figyelni vagy a kcal-ra?

Figyelt kérdés
Nem rég azt hallottam hogy a fogyókúra alatt az a fontos hogy legkevesebb szénhidrátot vigyünk be a szervezetbe,és mivel a szallonában nincs szénhidrát ezért az nem hízlal . Na ezt egy kicsit nehéz volt elhinni.
2011. aug. 4. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A kalória a lényeg.
2011. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bix ***** válasza:

a kettő teljesen más...

minden étel, még amiben nincs is igazán szénhidrát meglepő módon tartalmaz kalóriát. viszont szénhidráttal viszed be a legtöbb kalóriát, így ha csökkentett kalóriás diétát raksz össze akkor a szénhidrátot veszed vissza nem a húsokat, zöldségeket, hanem ami nagyobb arányban tartalmaz ch-t... a szalonnának igencsak magas a kalória tartalma, nem azért mert szénhidrátot tartalmaz hanem mert zsírt. a zsír a szervezetedben is energiaraktár, ez az állatoknál sincs másképp. az olajoknak is pl magas a kalóriatartalma, aztán egy csepp cukor nincs egyben sem...

2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szénhidrátokra és a kalóriára is kell figyelni.

Ha fogyókúrázol semmikép ne egyél szalonnát meg töltöttkáposztát és pörköltöt na meg magyaros ételeket!

2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mindenre figyelj, oszd el a szénhidrát-fehérje-zsír arányt, szénhidrátra is szükség van főleg a reggeli órákban és a minőségi szénhidrát( teljes kiőlrésű kenyér, magvak, hüvelyesek, zabpehely, rizs, köles, gyümölcsök)

a szalonna hízlal tiszta zsír

2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2011. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat,igazából undorodom a szalonnától

,és a magyar ételeket sem szeretem igazán,inkább a japán konyhához állok közel,úgy tudom azok elégé egészségesek.Mások szerint nagyon keveset eszek,de ha többet eszek a megszokottnál,elkezd fájni a gyomrom. Naponta kb. 1300 kcal-t viszek be,és 40 percet futok. + még 20 percet mozgok valamit,csak hogy meglegyen az 1 óra,na így sikerült 1 hónap alatt lefogynom 8 kilót,de azt mondták hogy,a végén majd úgy is vissza hízom,mert hogy ez nem egészséges fogyás,és akkor mondták ezt a Szalonnás dolgot. Amit elég nagy hülyeségnek tartottam.

2011. aug. 4. 20:42
 7/7 bix ***** válasza:
1200 kcal alá nem szabadna menni. 1300 ha nincs rajtad jelentős túlsúly amit kétlek az utóbbi fogyási adatból, akkor viszont tényleg lehet hogy kevés, de akkor nem értem miért nem tudsz többet enni, hiszen valamitől meg híztál előtte...
2011. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!