Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki próbálta ezt, annak mik a...

Aki próbálta ezt, annak mik a tapasztalatai róla? edzesonline.hu/edzesterv/5/elso_5_kilometerem

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csináltam és nagyon jó! Tényleg meg lehet vele tanulni futni. Soha nem tudtam futni, tesi órákon is mindig szenvedtem, mert a pályán egy kört nem tudtam egy huzamban lefutni, de elkezdtem ezt csinálni, és ezzel működött a dolog, megtanultam futni. Csak sajnos nekem abba kellett hagynom a futást, mivel nem volt lehetőségem normális helyen futni, csak a betonon, az meg nem tett jót a térdemnek, úgyhogy én maradtam a biciklinél. :)
2011. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Soha nem szerettem az előre gyártott edzésterveket amúgy. Jó, ha fogalmad sincs, hogy kell eltervezni egy programot egyébként elég durva, hogy mindenkire ugyan azt akarják ráhúzni. Csináld, ha nem értesz hozzá, de ha egy kicsit jobban utána jársz neten kicsit töröd a fejed sokkal jobbat összehozhatsz személyre szabva.
2011. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem annyi bajom van, hogy nem tudok sokat futni egyhuzamban. Ezzel meg állítólag meg lehet tanulni.
2011. aug. 12. 18:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval annyi a lényeg, hogy meg akarok tanulni egyhuzamban sokat futni. Semmi mást nem akarok :D
2011. aug. 12. 18:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivel visszük sokat a cég nevét futónapokon, én meg szégyenszemre mindig a gyaloglásra megyek, mert nem bírom a futást.
2011. aug. 12. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennél az edzésprogramnál nem értek egyet a második válaszolóval. (Első vagyok) Ennek pont az a lényege, hogy aki sosem tudott futni, az ennek a programnak a segítségével fokozatosan eljut egy olyan szintre, hogy megállás nélkül le tud futni egy hosszabb távot. Ha az ember nulláról indul, akkor jó, ha van egy konkrét terv, amihez ragaszkodni kell. Pl. többször volt, hogy nekiálltam futni, gondolván, hogy "na most megtanulok futni", de mindig feladtam, mert nem sokat bírtam, ha megálltam rövid idő után - mert nem bírtam - akkor nem volt semmi motivációm, hogy újra elkezdjek futni, inkább hazasétáltam. Azt éreztem, hogy nekem nem való a futás.

De ez a program jó, mert pl. az elején nemcsak hogy szabad sétálással "tarkítani" a futást, hanem kell is. Ha egy perc után leálltam sétálni, akkor nem azt éreztem, hogy "basszus béna vagyok én ehhez, nem való nekem a futás" hanem azt, hogy "oké, a terv azt írta, hogy most sétálni kell".


Megjegyzem, más, előre gyártott edzésprogramokat én sem szoktam követni, de ezt tényleg megéri elkezdeni.

2011. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, én is ugyanígy vagyok. Kimentem már párszor minden terv nélkül futni és hamar feladtam. Első nap már megvolt, ma jön a 2. nap. Első nap simán sikerült.
2011. aug. 12. 18:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére itt van futóhely a közelben :)
2011. aug. 12. 18:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy is azt kérdeztem, hogy milyen az edzésprogram. Nem azt, hogy mi a véleményed arról hogy hogyan fussak!!!
2011. aug. 12. 18:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy meg én is azt mondtam, hogy aki hozzá se tud szagolni az csinálja ezt. Poén de ugyan arról beszélünk te meg mégis azt mondod, hogy nem értesz velem egyet.

Viszont mint mondtam ha ért hozzá az ember sokkal jobb terveket tud csinálni saját magának.

2011. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!