Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek hozzá, mennyit...

Hogy kezdjek hozzá, mennyit egyek és mit sportoljak? Kell egy ksi segítség. (184cm/132kg,17 éves fiú)

Figyelt kérdés
Nyárig elszeretném érni a 80-85 kg. Olyan 1-1,5 éve próbálkozom, de eddig semmi. Kiskoromtól túlsúlyos vagyok. Elején azt hittem mozgással lesz gond, de nem. Azt is lehet mondani szeretek mozogni csak nem birok. Szünetben 3-4 hétig folyamatosan futottam, heti 3-szor, de elkezdett fájni a térdem. Kajálással viszont problémák vannak. Anyámék csak mondják mennyek futni, ne egyek annyit. Nem értik hogy fáj a térdem. Meg egészségtelen szar, moslék kaja van szinte mindig. Palacsinta, pizza, tészta, rizs, paprikás krumpli és ennyi ezt eszem amióta az eszemet tudom, minden nap. Sok kudarc után jól jönne egy kis siker is, ezért kérek segítséget. Ha esetleg van aki már fogyott, azt is szívesen elolvasom. :)
2011. szept. 11. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rizs az jó, többnyire azt szokták enni diéta idején.

Hát, gyorskaja is belefér, de mondjuk havi 1-2x,

Nya, ami nekem bevállt amikor leakartam fogyni 2-3 kg-t.

Úgy ettem, hogy reggelire egy szendvics (felvágott, sajt, meg egy paradicsom) vagy műzli.

tízóraira ugyanez de csak egy szelet tk kenyérrel.

Ebéd: leves, hús, rizs, zöldségek

uzsi: joghurt, alma

vacsi: szendó vagy valamilyen hús zöldséggel és egy pici rizs.

Mellé bicajozok hetente 80 percet kb, ami 45 km-t jelent, de mostmár csak a mozgás miatt teszem, nem a fogyás miatt.

Valószínűleg, ha te elkezdenél így enni, akkor biztos elkezdenél fogyni, de szerintem ez neked kevés lenne, mert lánylétemre ettem így (:

Amúgy igazából 30%ban a kaján múlik, és 70 % a mozgás a diétában. Szóval szerintem próbálj meg beszélni szüleiddel, hogy nagyon szeretnél lefogyni, mert neked ez így rossz, plusz mellé a többi személyes okot, meg lelki ok. Szerintem meg fogják érteni, csak nyugodtan beszéljétek meg.

A térded valószínűleg a hirtelen futástól,merthogy heti 3x futottál, és nem bírja még a súlyfölösleggel. Nem valószínű hogy jövő nyárra 85-re letudsz menni, de mondjuk 100ra biztosan. A fogyás ykkor jó, ha lassú, mert kisebb az esély,hogy visszaszeded.

A fogyásnál az a lényeg, hogy számold ki, mennyi az anyagcseréd, ezen az oldalon ki tudod számolni, illetve azt is megtalálod a kalkulátoroknál hogy mennyit égetsz egy órás testmozgás esetén kilogrammonként.

Amgy lehet gyorskaját enni, belefér mondjuk 1 szelet pizza, vagy egy gyros öntet nélkül, de mindig a mértéken van a hangsúly! Szóval hogy tarts mértéket

Azt mondom, hogy a fehérlisztes cuccokat iktasd ki, és kenyérből egyél rozskenyeret vagy teljeskiörlésűt. Egyél több fehérjét, csirkemell, csirkecomb,tej, túró, tojás stb.

Sok gyümölcs, zöldség,

CH-ból pedig a rizs a legjobb, a tésztaféléket került, vagy csak módjával egyél belőlük.


[link] --->anyagcsere


[link] -->mozgások/óra/kg


Remélem segítettem, és sok sikert!! =)

17/L

2011. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fecó79 ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ekkora súllyal ne fussál, mer szétmennek az ízületeid!

Sokkal inkább a kerékpározást javaslom!Sokat köszönhetek neki!Igaz én heti 5x1 órát intenzíven csinálom, ez eleinte csak 18-20 km-t jelentett, ma gond nélkül 28-30-at.Plusz kiválóan javítja az állóképességet!Remek sport!

Szerezz súlyzókat, bőven elég az egykezes is, legalább 5 kg-at (2 db).

Gyakorlatok: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Remek szálkásító feladatok.

Jöhet mág 8-10 perc intenzív törzsfordítás, szépen szedi a centiket a derékról. [link]

Törzshajlítás: [link]

Hasprés: [link]

Csak a váll emelkedik el a talajtól.

Én 5x20-as sorozatokkal kezdtem, amit ha már belejöttél, lehet emelni, de inkább csak az ismétlés számot emelve.

Nekem ezen gyakorlatok 1-1,5 órát vettek igénybe.

Szinte biztos az izomláz, de ne add fel, hozzászoksz, 1 hét, és többet nem jön elő az izomfájdalom.

Kaja:

Én a kalória deficitet csináltam.

Ugyan úgy ettem, és eszek mindent (időnként édességet is), csak drasztikusan csökkentve a mennyiséget.

Pl, felezd le a napi kaját, amit eddig ettél, és oszd el 5 étkezésre, ha teheted.

Én drasztikusan álltam bele, mert a napi 4000 kalóriát, lefeleztem, majd még lejjebb vittem 1500 körülre.

Eleinte minden bajom volt, de ennek is mint mindennek a fejben kell eldőlnie.Ma már egyáltalán nem hiányzik a kaja, de simán megtudnák enni 3 tányér marhapörköltet most is...:D



Szerintem tűzz ki apróbb célokat, ne egyből a 40-50 kg-ot!

Én mindig 10 kg-ban gondolkodtam, ha eléred az első -10-et, sikerélmény lesz, és segíteni fog, hogy tovább nyomd a fogyit.És ne foglakoz a mérleggel, elég 2-3 hetente ráállni.Vezess naplót a sikereidről.Lehet nevetséges, de jó most is vissza olvasni a sikereimet.


Hozzá tenném, semmiféle fogyasztó szert nem használtam, és nem is fogok!


30 kg-t fogytam január óta (126-96), többet nem akarok, ez volt a cél.De ha 1-2 kg lemegy, nem leszek haragban magammal.:)

A méreteim is rendben vannak (135/126/121, 62-es gatya méret), most 112/99/100, 54-es méret!:D

A szálkásítás, és torna miatt szerencsére alig lóg a bőr rajtam valahol.

A java most jön, megtartanom a súlyt.


Neked kitartást, és hajrá!:)

2011. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Az első válaszoló rosszul írta! 30%-ban a mozgáson, és 70%-ban az étkezésen múlik!!
2011. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Na komám! :) Mi sorstársak vagyunk :) csak annyi különbséggel hogy én már végigcsináltam :) 137-ről 99-ig :) igaz hogy aztán most visszaszedtem párat... de mostmár ujra leadom azt a 7-8 kilot és minden ok! :) Amugy a 80-85 kilot feletsd el ebben a pillanatban! :) 184 cm magassághoz olyan 96-98 kilo körüli a "NORMÁL" testsúly... az ilyen netes baromságokba ne hidj hogy 80-85 kilo :O hol élsz te ember? :O

A lényeg hogy egyél naponta 5x keveset... változatosan...

Lehetőleg heti 3-5x hosszabb (1-1,5) intenzív (pulzus növelő) edzés ( mert akkor égeted a legjobban a zsírt hogyha a pulzusod az átlagnál magasabb olyan 120 körül vagy afellett van... arra figyelj hogy ne hajtsd túl magad... majd ha eljutsz a holtpontos témáig akkor tudni fogod meddig csinálhatod! :) 9 hónap alatt adtam le bő 35 kilót :) de ebbe volt 2-3 honap szünet... igaz hogy heti 5 x voltam 1,5 órás intenzív kéziedzésen... feletsd el ezeket a kajákat most 1 időre... párolt csirke hus párolt zöltséggel... 1 ideig... én is így csináltam és nem a legjobb volt de a szépségnek és a soványságnak ára van :)

Feletsd el a csokit, sütit és egyéb édességeket legalább fél évre! :) Hidd el a csoki 1-2 héten bellül már nem fog hiányozni a sütinek meg ellen kell álni nincs mese! :)

Biciklizős téma az télleg hasznnos főleg ha nem birod a futást... A lényeg hogy tarcs ki... veled 1 idős vagyok hidd el minden az akaraton mulik! :) Ha van aki, vagy ami motivál akkor nem lesz gond :) ugyhogy ha már eléred a 105 kilot büszke lehetsz magadra de utána is csináld... legalább egy 100-ig menj le... csak vigyázz mer utána könnyen visszajön! Legjobb esetben fél év a legrosszabban 2 alatt végzel... de tedd meg azokat az utasításokat amiket írtam és nem lesz baj!!! Fáradékonyabb leszel, kedvetlenebb de ez normális mert ha nincs szénhidrát akkor nem virgonckodik az ember! edzés előtt egyél szénhidrátdus ételeket hogy legyen erőd edzeni... edzés után fehérjét!!! Minden jót és sok sikert kíván 1 sorstársad! :) "Ha nekem sikerült, neked is sikerülhet!"

2011. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a motiváló szavakat! :)
2011. szept. 15. 20:10
 6/7 Offthewall válasza:

szálkásító edzés, szálkásító étrend -> body.builder.hu

ajánlom még: az alapismeretek 1-5.ig :D

Valamint szerintem 1 multivitamint mindenképp szedj, nem kell persze a legbrutálisabb, legdrágább. Ahogy érzed. Pl. Daily One. És ha kell 1 kis energia a kardióhoz, stb. akkor l-karnitin. Futás ilyen súlynál nem ajánlott szétvághatja pl. a térdet, ha mégis futni akarsz, akkor izületvédő, jó futócipő, de inkább bringázz. És súlyzós edzést ki ne hagyd!

2011. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszíró vagyok. Hogy haladsz? Szívesen olvasom (:
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!