Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan van kitartásotok egy...

Honnan van kitartásotok egy több hónapos, vagy akár több éves fogyókúrához? Mi motivál?

Figyelt kérdés

Én mindig feladom az első sikereknél. Legutóbb másfél hónap után kezdték el mondani az ismerőseim, hogy látszik, akkor megveregettem a vállam, hogy megy ez nekem, aztán jól fel is adtam az egészet, pedig legalább kétszer vagy inkább háromszor annyi lett volna még hátra a célig.


Most megint elkezdtem, ez a hét az első, de már most unom, várom a végét - holott ha tényleg elszánom magam, akkor már soha sem kellene, hogy vége legyen, mert tartani is kéne az elért súlyt.


Ha belegondolok, hogy január végére lesz kb. igazán látványos eredménye, akkor elmegy a kedvem az egésztől.


2011. szept. 15. 15:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugye? én is így vagyok vele! Milyen kajákat eszel egy nap? hányszor? tegnapi étrended?
2011. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tegnapi étrend:

KV: 2 cukor, 1dl tej

Reggeli: 1 milli ivójoghurt, kb. 5 szem aszalt meggy

Tízórai: 2 tojás, 1 rozsos zsemle, 1 paprika

Ebéd: 1 szelet natúr pulykamell, párolt káposzta, 3 szem krokett, 0,5 light cola

Uzsonna: 1 cserpes ribizlis joghurt, 1kv (2cukor, 1dl tej) 1 győri édes zabfalat (na ilyet soha többet, 1db 87kcal)

Vacsi: 200g sovány túró pirosarannyal, 1 paprika, fél lilahagyma

2011. szept. 15. 15:24
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

általában én is feladom az első sikerek után :( nekem kb 5 kilót kéne leadnom, és 2-3 hét után már nagyon durván látszik az eredmény (kb 5-8 cm-vel csökken a derék, fenék, combkerületem), elkezdenek rámjönni a régi nadrágjaim, elmúlik a narancsbőröm, végre nem türemkedik rá a hurka a nadrágra, a hasam se plöttyed előre, felvehetem a miniszoknyákat és elismerő tekinteteket kapok...

aztán jön egy vendégség, egy buli, egy fárasztó nap, és úgy vagyok vele, hogy ugyanmár, ennyit elértem, akkor most kirúgok a hámból. Aztán másnap sincs kedvem visszaállni, lassan a mozgás is elmarad, és így tovább :(


Nem tudom, mit lehetne tenni, én most azt csinálom, hogy 3 hétig betartotam az étrendet, de minden betűjét és nem ettem félre, aztán 1 hétig ugyanannyi kcalt ettem, de nem feltétlen az egészséges étrendből, hanem bűnöztem is (kb. így képzelem el egyébként a súlytartást) és mostantól megint rendesen eszem az étrend által előírtakat, meg mozgok is, és így biztosan bírni fogom 3-4 hétig megint.


Így meg is szakítottam kicsit a diétát (ettem sültkrumplit meg sütit is - persze keveset), de mégsem zabáltam halálra magam 3000 kcal-okkal, így szerencsére csak a combomra ment vissza 1 cm, a többi maradt a régiben :)

2011. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 bix ***** válasza:
81%

ha valamit igazán akarsz akkor azt meg tudod tenni. ha nem akarod akkor fölösleges kínozni magad, saját magadat vered át. ha jó alakot akarsz (legyen az izmosodás vagy fogyás) iszonyat melót kell beletenni ha már el vagy hízva. de az eredménye megvan. ha jó az úgy ahogy vagy akkor semmi para. legalábbis engem nem hat meg.


hogyan csinálom? tudom mit akarok minden tavasszal amikor diétába kezdek, és ősszel amikor tömegelés jön. évente megeszek 365 kiló csirkemellet vagy pulykacombot, kb 400 kiló túrót, közel 1000 csomag 100g-s rizspufit, a rizset meg hasonlókat nem is számolom. unalmas. az edzés is néha. de valamit akarok. és azért valamit tenni is kell...


te akarod? nem, mert itt siratod magad hogy így nem tudod meg úgy nem megy. kit érdekel? csináld vagy hagyd a francba. mutasd meg hogy képes vagy változtatni radikálisan magadon vagy maradj így ahogy vagy. nekem édesmindegy. neked is?

2011. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
bix, te sosem eszel pizzát/sütit/iszol piát? :D szülinapodon se?
2011. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Csak épp a kommentjeid alapján neked ez az életed, a hobbid. Ezt az is mutatja, hogy itt válaszolgatsz. Lássuk be, úgy azért könnyebb. Kutyakiképzőként én se értem hogy a francba lehet annyi neveletlen idióta kutya az utcán, és az emberek miért nem értik meg, hogy tök egyszerűen helyrerakható a kutyák 80%-a. Olyan gazdákkal találkozom, meg a problémás kutyáikkal, hogy nem is értem hogyan tudtak odáig eljutni, tök analfabéták, mindent ezerszer elmondok, megmutatok nekik, tartom bennük a lelket mikor bőgnek, és menni fog.


Ezt csak összehasonlítás képpen mondtam, mert értem, hogy neked a te szemszögedből milyen fura, hogy nekem ez egy kínlódás, de jól esne egy kicsit több megértés és bíztatás nekem is hidd el :)

2011. szept. 15. 15:35
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok!

Szerintem ez leginkább akkor fordul elő, hogy fogyókúra címén az ember mindent, amit szeret, teljesen száműz az étrendjéből. A végén annyira hiányzik már minden, hogy feladjuk.

De! HA a diéta közben is megenged magának az ember (persze mértékkel) csokit, sütöt, stb., tehát a "tiltott dolgokat", akkor könnyebb. Legalábbis nálam így van. :)

Bár most épp éhen halok, és pedig most nagyon nem kéne ennem. :(

2011. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 bix ***** válasza:
76%

"bix, te sosem eszel pizzát/sütit/iszol piát? :D szülinapodon se?"


a pizzát nem igazán szeretem, sütis se vagyok, inni pedig végképp nem. évente 1-2 sör szilveszterkor vagy nagyon különleges alkalmakkor, pizza is kb akkor lemegy, a sütiből még nem találtam olyat ami bejött volna, de ettől még pl eljárok bulizni, pia nélkül is jól elvagyok, nem csak ez tölti ki az életemet... lehet néha csalni, sőt kell is.


de most nem arról van szó hogy egyszer egyszer benyomsz egy pizzát. jaaaaj csak januárban lesz eredménye látványoooos akkor máááár nem íííís kell. kérdezz meg valakit aki tényleg komolyan akár versenyszinten sportol, hogy mibe kerül és milyen küzdelem elérni egy hajszálnyival jobbat mint amid van.


egy diéta az semmi kéne legyen. lehet pizzát is enni. lehet csokit is enni. csak legyen mellé mozgás elég és maradj a kalóriahatár alatt azaz deficited legyen. nem arról szól alapesetben egy diéta hogy megvonsz magadtól mindent...

2011. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De jó neked. :)

Én sajnos imádom a sütiket, édességeket... Nem tehetek róla, egyszerűen nekem ezek az ízek jönnek be.

Az nyilván könnyebben állja meg ezeket, aki nem is szereti.

Nekem pl. a kenyeret megvonni nem gond egy cseppet sem. Egy hónapban egy zsömle vagy kifli bőven elég, vagy még annyi se kell.

Apukám cserébe csoki nélkül bármeddig bírja, kenyér nélkül egy hétig se. Nem vagyunk egyformák.

2011. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bix ***** válasza:
100%
nagyon sok dologra képes az emberi agy mint mondtam...:) akarni kell de tényleg, és sikerül. a sütizést is kordában tartani. leszokni esetleg a cigiről, stb.
2011. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!