Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz ez az édesítőszerrel...

Igaz ez az édesítőszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem olvastam sehol, csak hallottam, de nekem logikusnak tűnik. Tehát úgy hallottam, hogy az édesítő szerrel az a baj, hogy a cukor bontása az édes íz hatására már a nyálban található enzimekkel elkezdődik. A mesterséges édesítő becsapja a szervezetet, mivel az ízérzékelés miatt azt hiszi, hogy cukor került a rendszerbe. Elkezd cukrot bontani, de mivel valójában nincs bevitt cukor, ezért a vércukor szint kezd el csökkeni, ami pedig farkaséhséget okoz, tehát enni fogsz.


Ez igaz lehet? Ha talál valaki valamilyen entes forrást ennek igazolására, vagy cáfolására, azt nagyon megköszönöm!


2011. okt. 9. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:

:facepalm:


Cukrot akkor érzékel a szervezet, hogyha cukrot viszel be...

2011. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hogy így van, de a vércukorszint-csökkenésben nem vagyok biztos.

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze ezek nem tanulmányok, nem biztos, hogy igaza írnak. Az a - feltehetően külföldi - tanulmányt (nem bulvárcikket!) kellene elolvasni, amire állítólag épülnek.

2011. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én évek óta édesítőzök de nem tapasztaltam ezt. Próbáld ki és majd megtapasztalod magadon.
2011. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
De ez így van!!!!! Bennfentes vagyok,diedetikus. Ez sajnos így igaz..
2011. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ezt, viszont nem tapasztaltam ilyet...
2011. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is mintha tapasztalnám, csak nem tudom, hogy a placebo hatás okozza, vagy tényleg.

Mindenesetre most azzal kísérletezem, hogy csak olyankor használok édesítőt, ha eszem valami szénhidrátot is (pl. ebéd utáni kávéba, zabkásába, stb), ha pedig csak kávézom, teázom, de tudom hogy kevés a szénhidrát az addigi kajámban, akkor inkább egy cukor/méz-egy édesítő. Ez így működni látszik.

2011. okt. 9. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:

budapesti corvinus egyetem élelmiszertudományi kar élelmiszerkémia előadása elég hiteles?

igen, valóban működik a szervezet becsapása édes ízzel. kár, hogy se szénhidrátot, se vitamint -se semmi értelmes tápanyagot- nem kap mesterséges édesítéssel.

2011. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt éppenséggel a cukortól se kap, csak némi üres kalóriát :) Ezek szerint, ha egészséges szeretnék lenni, az édes ízt, mint olyat elfelejthetem, hacsaknem gyümölcs formájában érkezik?
2011. okt. 9. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:

én nem írtam, hogy cukrot egyél. mint írtad, a szervezet a gyümölcsre vágyik amikor édességet kívánunk. talán mézet..

szerintem ne felejtsd el, sok minden többet árt vagy árthat, mint valami cukros sz.ar, ha éppen megkívánod, de amúgy egészségesen élsz.

2011. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Cukorlobbi szponzorálta rémhírkeltés. Az aszpartam se káros.
2012. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!