Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok diétás süteményrecepte...

Írnátok diétás süteményrecepteket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van neten egy halom, de azok érdekelnének inkább, amiket vki otthon "kisérletezett ki":-D (Zabpelyhesek, meg hasonlók...)

(Túl vagyok az ebéden, és egész jól állok még a szénhidráttal, így gondoltam bepróbálkoznék vmi sütivel:-))


2011. okt. 11. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Cukor helyett édesítő. Krémnek meg lehet bárni,sima puding, soványtúró valami gyümölcsel,diétás lekvár..

2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kölespehely helyett zabpehellyel szoktam készíteni, kicsit több mézzel vagy édesítőszerrel, és csak fél adagot, mert elég sok lesz belőle, ahogy a zabpehely megdagad. Alma helyett körtével is nagyon finom!

2011. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szezámmagos mézeset szoktam csinálni.

1 csomag szezámmaghoz adok 1 tojást, 1 evőkanál Flóra margarint, 1 evőkanál mézet, kis mézes fűszerkeveréket, 2 púpozott evőkanál teljeskiörlésű tönköly búzalisztet, kis sütőport és csipetnyi szódabikarbónát, jól elkeverem és sütőpaprral bélelt tepsibe kis kanállal halmokat teszek. 10 perc alatt megsül, tepsiben kell hagyni amíg kihül, mert melegen még törik..

2011. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a másodikat szerintem kipróbálom:)
2011. okt. 11. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a zabpelyhes keksz nagy kedvencem: 15 deka zabpehely, 15 deka liszt, egy fé (12.5 deka) margarin, 1 tk szódabikarbóna, 5-10 deka méz, esetleg cukor, de nélküle is jó. Ez az alap, ezt lehet aztán dúsítani, pl. nagyon finom fahéjjal, olyan karácsonyias lesz :) vagy mazsolával, esetleg csokival, de a lisztből 5 dekát ki lehet cserélni kakaóra is. De a csokis finomabb :)

Annyi a lényeg, hogy össze kell gyúrni, aztán vagy golyókat lapogatni a tepsibe, vagy hengert gyúrni (ha sok a méz benne, akkor lehet csak), és 3-4 fokozaton 10-15 percig sütni. Lehet méz nélkül is csinálni, akkor édesebb, a kalóriatartalma meg kb. ugyanannyi. Én reggelire szoktam enni, ebből az adagból 12-14 keksz jön ki, és kettő bőven elég reggelire, órákra jóllakat :)

2011. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!