Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítséget kérhetek ebben a...

Segítséget kérhetek ebben a kicsit összetett kérdésben?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy a sport kategóriába írjam-e, de az étkezési rész miatt emellett döntöttem.

Rajtam nincs felesleg, viszont az ellustulás miatt az izomzatom is lement - ezt szeretném edzéssel visszaszerezni, amíg a genetikám engedi.

A férjem kicsit nehezebb eset, mert neki nem csak az izomzata tűnt el, hanem szedett is fel. Megismerkedésünkkor 72 kg volt és izmos (alacsony emellé, ha kevésnek tűnne a súly), most 80 kg és a dereka lassan szélesebb, mint a válla, a korábbi izomzat eltűnt róla.


Mivel nem vagyok annyira rutinos házitündér, a legnagyobb gondot mindig az étel kitalálása jelenti. Ha már a kezemben van egy recept, szinte bármit megcsinálok. Fejből viszont a "magyaros" ételek mennek (rakott krumpli, stb).


Az étrendünket szeretném fehérjedúsra (az edzés miatt) állítani, mérsékelt kalóriabevitellel. Szerencsére mindketten szeretjük a zöldségeket, gyümölcsöket is, maga az átállás megoldható - nekem egyedül a vízből származó dolgok (hal, tengeri cuccok) esnek ki, ízlés miatt.


Aki ilyen étrend szerint él, tudna segíteni konkrét receptötletekkel, esetleg a férjemnek mintaétrenddel? Fehérjebevitelt mennyire lőjük be, fejenként hány gramm? Az ő adatait írtam, én 48-49 kg között ingadozom.


2011. okt. 19. 20:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Pardon, az kimaradt, hogy főleg egészséges étrendre szeretnék átállni a fentiek mellett, a készételeket, finomított élelmiszereket, zsíros ételeket minél inkább kizárni belőle.
2011. okt. 19. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Innen szemezgethetsz-

[link]

Persze először számoljatok egy napi kalóriaigényt,rakjátok deficitbe és ahhoz válasszátok ki az étrendet.

Meg edzeni sem ártana.

2011. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Meg edzeni sem ártana."


Köszi a linket, de mint a kérdésben is írtam, az edzés miatt szeretnék fehérjedús étrendet kialakítani. Az edzés része megvan, az étkezéssel akadtam el. Nálam a fogyás másodlagos, az a kb fél kg zsír, ami van rajtam, úgyis lemegy az edzés "mellékhatásaként", így különösebben nem figyelek oda rá.

2011. okt. 20. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

ezzel tudsz kalkulálni.


recepteket.. tudsz te, csak a rakott krumplihoz süss húst. ugye így lesz fehérjedús az étrendetek. a krumpli részből meg kevesebbet esztek, zöldséggel, savanyúsággal - persze utána kéne számolni mekkora lenne az ideális mennyiség, csak úgy véletlenszerűen ezt nehéz eltalálni.


azt látom tudod, hogy lehetőleg ne olajosan (ne zsírosan) finomított élelmiszerek kerülésével étkezzetek.

linkeltek valamit builder.hu-ról is, azt még nézd meg.

2011. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aczél, köszönöm a választ, de ha ennyire átvariálom a rakott krumplit, az már nem rakott krumpli (krumpli, tojás, kolbász, olaj az alapvető összetevők). Amit te leírsz, az egy húsétel burgonyakörettel.
2011. okt. 20. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!