Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alacsony kalóriatartalmú...

Alacsony kalóriatartalmú ételeket mondanátok?

Figyelt kérdés

Pár kilót kéne ledobnom, ehhez már az is elég lenne számomra(én ismerem magam!)ha visszavennék a bevitt kalóriákból.

Sorolnátok alacsony kalóriatartalmú készételeket, amelyeket nyugodt szívvel lehet enni?


Előre is köszönöm az értelmes, nem kötekedő hangnemű válaszokat!


2011. nov. 7. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

" Sorolnátok alacsony kalóriatartalmú készételeket, amelyeket nyugodt szívvel lehet enni? "


-butus kérdés,hisz bármelyik ételtől hízni fogsz, ha sokat eszel belőle

- egyik étel sem hízlal,ha keveset eszel belőle

2011. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
abonett, pufi rizs, zöldségek, cottage cheese...Melegen: párolt zöldségből szinte bármennyi.
2011. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:
10%

Fogyni csak ételmegvonással nem lehet! Edzeni is kell mellette, SPORTOLNI! Ha téged kielégít az, hogy 1-2 kilóval kevesebb leszel, ami persze nem zsírból lesz kevesebb, hanem izomból, akkor csináld. De az izompusztulás csak annyiból változtat rajtad, hogy a mérleg kevesebbet fog mutatni, viszont még amorfabb lesz az alakod...


Aztán idővel a szervezeted szépen átáll takarékos üzemmódba és elkezd mindnet félretenni, amit csak lehet. Az éheztetés ilyen! Aztán ha már úgy gondolod, hogy ehetsz megint annyit, mint régen, akkor hopp visszaugrik majd rád az eredetileg leadott súly 2-3x-osa, csak attól már még nehezebb lesz megszabadulni pusztán éheztetéssel.


A fogyókúra = DIÉTA + SPORT


Máshogy nem lehet!

2011. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Istenem...


CSAK ételfelsorolást vártam..


Pl..hogy ne pizzát egyek, hanem 2 db főtt tojást..


Ilyen nagy kérés ez?!


Olyan dolgot meg nem kell leírni, amit én is tudok, CSAK a kérdésre kell válaszolni...ennyi...


(Amúgy evidens, hogy ha a saját kalóriaszükségletem fölé megyek, az hízás..almából is ha megeszek 2500 kalóriát, az is hízlal (persze annyit enni képtelenség belőle, csak a példa miatt írtam.) Szóval az alapokkat már rég elolvastam, most csak egyszerű, alacsony kalóriatartalmú ételekre voltam kíváncsi...ennyi

2011. nov. 7. 09:36
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:
82%

[link]


Tessék!


De remélem észrevetted, hogy miért írtuk amit... azért, mert nem számít, mennyi kalória van egy ételben. A lényeg az, hogy zsír lesz belőle vagy sem? Azt pedig nem tudod eldönteni csak úgy ránézésre. Nézd meg, melyik tápanyagnak milyen a glikémiás indexe, mekkora inzulinreakciót vált ki, és akkor el tudod dönteni.

2011. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Smartguy86 ***** válasza:
71%

[link]


Tessen parancsolni!

2011. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg nagyon vicces ez az állandó kioktatás, és nem a kérdésre válaszolás...


Én leírom, hogy nekem hogy sikerült:

- reggelire (már, ha reggelizek - kizárólag hétköznap szoktam, mert akkor korán kelek, és dolgozom már reggeltől): próbálkoztam mindenféle salátával, de csak az lett az eredménye, hogy fájt tőle a hasam... Szóval itt maradtam a péksüteménynél. Csak egy darab, nem nagy.

- ebédre, szintén hétköznap: kifőzdében eszem, annyit változtattam először, hogy csak kisadagot kértem mindenből. Már ez is rengeteget számított. Amikor a "drasztikusabb" fogyás résznél voltam, akkor viszont vagy két hétig csak egy rántottcsirkét kértem, köret nélkül, savanyúsággal.

- vacsora: vagy semmi, vagy két-három darab főtt tojás ketchup-pal.


Hétvégén, vagy ha bármi miatt nem megyek dolgozni, akkor más a helyzet. Ha már kicsit tovább alszom (pl. 8-ig), akkor nincs szükségem reggelire egyáltalán. Ilyenkor inkább kicsit korábban ebédelek, kis adagot, de bármit, ami épp otthon van. Este két-három főtt tojás.


Nekem ez bevált, közel 10 kilót lefogytam, gyakorlatilag ennyi is volt a cél.

Sportolni nem kezdtem el, futni sem járok. De természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem kell mozogni, sétálni imádok, rengeteget megyek is.

2011. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

tényleg mindentől lehet hízni, ha sokat eszel belőle, de vannak alacsony kalóriatartalmú ételek is, szóval nem hülyeség. csak oda kell figyelni a mennyiségre.

ilyen pl. a zöldség ( pl.: karfiol, karalábé, répa, uborka, paradicsom, paprika, káposzta, tök) , fehér hús, tojás, sovány túró, sovány sajt, felvágottak, natúr joghurt. gyümölcsök közül főképp az alma, ananász, narancs, mandarin. a teljes kiőrlésű kenyerek közt is vannak jó, ~50kcal/szeletes értékűek, ebből egy nap 2-3 nyugodtan ehető reggelire, délelőtt.

2011. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és persze a hal!
2011. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

11:35ös jók még

sovány sertéshús, marhahús, máj, kefír, zabpehely, rizs, főtt krumpli,

igazából attól is függ hogy hogyan készíted de

zabkása joghurttal, gyümölccsel

rakott ételek(rizs-lehet barna, sovány darálthús, tejföl helyett njoghurt, sajt-sovány pl mozzarella, akkor a zöldség(karfiol, bab, brokkoli) tojás

töltött zöldségek itt szintén-sovány darálthús, tojás, rizs(barna) fűszerek, sováyn sajt

zöldséglevesek, ragulevesek, krémlevesek joghurttal habarva

főzelékek joghruttal, önmagával habarva, feltétnek főtt tojás, párolt, főtt husok, halak

párolt, nyers zöldség

töltött paprika-paradicsomkonzerv, rizs, darált sovány hús, fűszerek, ha nem szereted fűszeresen akkor kis édesítő

főtt krumpli, sütőben sütött krumpli

melegszendvics reggeli-tk eknyér, sonka, sováyn sajt, gomba, brokkoli, hagyma, paradicsom stb stb

főtt virsli, főtt rizs

lecsó

2011. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!