Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pcos diéta tippek?

Pcos diéta tippek?

Figyelt kérdés
Nem rég derült ki h Pcos-em van és azt tudom h mit nem szabad ennem csak nem igazán tudok étrendet összeállítani magamnak amivel diétázni tudnék ...és diéta tippeket várnék olyanoktól akiknek szintén ez a betegségük van. Előre is köszönöm a válaszokat !! :)
2011. dec. 8. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
linkelnél egy a témával foglalkozó oldalt. (amin le van írva mit nem ehetsz, illetve mi ajánlott, ha van ilyen).
2011. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
leírom neked amit a dokim mondott :D na szóval ...ez a betegség szénhidrát anyagcsere zavar. A doki kikötötte h napi 120 g szénhidrátot ehetek egy nap ...amit nekem próbált úgy elmagyarázni h napi 4 zsömlébe van 120 g szénhidrát próbáljam így mérni ránézésre...durung tésztát, barna riszt javasolta h inkább azt egyek ..meg ugye kenyér helyett is inkább a zsömle vagy a teljes kiőrlésű kenyér, akkor húst ehetek zöldséget is ezek nincsenek korlátozva (persze nem fél disznó reggelire :D ) gyümölcsből inkább a kivit, zöld alma, eper...magyarul szigorú szénhidrát mentes diétát kell csinálnom :)
2011. dec. 8. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

az a jó hírem, hogy a szénhidrátok szimplán energiaforrások, mert 1. a hús drága, 2. a túl sok hús lebontásával keletkezett anyagcseretermékek megterhelik a testet, 3. a mai ember keveset mozog, és a sok zsír is megviseli a testét.

de lássunk tisztán: a zsír kitűnő energiaforrás. különböző zsírsavak az élethez nélkülözhetetlenek. a mai emberek modernkori betegségei köthetőek a finomított szénhidrátok (mérték nélküli) fogyasztásához (cukor, fehér liszt).

a cukorbetegségről hallanod kellett már.


konklúzió: ugye nem kell leírnom, az állapotodtól függetlenül milyen fontos a mozgás, sport, edzés.

az étkezésedet alapozhatod húsokra, zöldségekre, hüvelyesekre (tudom ez is zöldség..) és azokra a gyümölcsökre kiegészítésként, amiket ajánlottak.


egy étkezésed kinézhet úgy mint bármilyen hús bárhogy elkészítve, bárhogy fűszerezve (cukros ketchup értelemszerűen kerülendő) zöldség körettel, nem írom hogy bármilyen zöldség mert a burgonyának is magas a ch tartalma.

a zöldeket hőkezelheted, nyersen is eheted, különböző olajokat (oliva, tökmag, dió, szőlőmag.. stb.) próbálj ki, remélem megengedheted.. esszenciális zsírsav források, és fő energiahordozóként neked át kell térned a zsírokra és a fehérjékre. megfelelő életmód mellett ennek NEM lesz rossz hatása a véred zsírtartalmára, nem lesz ezzel kapcsolatos egészségügyi szövődmény. de nem árt majd rendszeres vizsgálat, még ha aktívan edzel is. mondjuk évente lehet méretni egy vérkoleszterin szintet..


miket nem írtam még.. jah, a kenyér és a szénhidrátok olcsóbbak, mint a hús és a különféle olajok. viszont egy ilyen táplálkozással egészségesebb lehetsz, mint a legtöbb ember, gondolj erre.

nézegess tápanyagtáblázatokat, tanulmányozz szénhidráttartalmakat. nézd meg mennyi van a sörben, különböző alkoholos italokban (az alkohol cukorrá alakul, remélem nem írok hülyeséget..). ajánlott lehet neked még a zab, rozs kenyér. ezekből is nézd meg, mennyi fér bele.

elvileg hús + zöldség, olajos saláta étkezésekkel jól kell laknod, mert a zsírok és a rostok laktatnak. ugyan akkor vigyázz, mert nagyon könnyű zsírokkal sok energiát bevinni, és pár év alatt így fel lehet szedni plusz kilókat. ha azt látod, hogy erre az útra léptél, gondolj rá hogy kevesebb étel is elég, illetve arányaiban több zöldség.

azt hiszem nagyjából minden megvan, ugye?

Acz.

2011. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen jól írtad h az alkohol cukros ...bár én azt amúgy sem ihatok mert gyógyszert szedek ami még többet segít :)Köszönöm a válaszod majd utána nézek azoknak amiket leírtál :)
2011. dec. 8. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

szívesen. erőt, egészséget, és minden jót kívánok.

ha van valami, akkor persze fel lehet keresni egy dietetikust is, de én is szoktam nem hülyeségeket írni, úgy hogy nyugodtan. de azért az itt születő válaszokkal mindenképpen kell egy kis "szűrőt" tartani, mert írnak nagyon laikusok is.

2011. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó kívánságokat :D tudom h vannak érdekes komik olvastam már én is párat ezzel a témával kapcsolatban :D
2011. dec. 8. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:

most jutott eszembe, hogy én is írok "érdekes" kommenteket.

de mégis ha azt írom egy 2 nap alatt 10 kiló fogyás kérdésre, hogy vágja le az egyik lábát, akkor abból ugye érződik az abszurditás, nem?

meg végső soron a szerencsétlen koplalósok testében lezajló folyamatok is hasonlíthatók a végtavesztéshez mint szövet vesztés.

tehát én még kritikát írok ezekkel, nem hülyeséget, nem?

na nem kell ám válaszolni, nem lelkiismeret miatt írtam ezt, csak úgy eszembe jutott.

jó éjt!

Mr. Steel.

2011. dec. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!