Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minél több kalóriát eszek...

Minél több kalóriát eszek annál több energiám lesz?

Figyelt kérdés

Vagy ez hogy működik?

Szeretnék minél energikusabb lenni.

Mostanában kissé belassultam.


2011. dec. 11. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

bizonyos közelítés alapján igen.

de az sem mindegy, hogy ez lassan felszívódó tápanyag, vagy ilyen modern finomított cucc, mert az ugye jobban megterheli a testet stb.

nem mindegy milyen rendszeresen eszel, mennyit mozogsz, mikro tápanyagokból mennyit viszel be..

2011. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De valahogy nekem ez így nem stimmel.

Tehát minél többet eszem annál több energiám van?

De akkor elhízom. Ezek szerint a kövérek energikusak?

2011. dec. 11. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:

úgy írtam, hogy bizonyos közelítés alapján igen.

egy éhezőhöz ha elkezd többet enni, több energiája lesz. ha eléri azt az energiamennyiség bevitelt az ember, ami mellett teljesen egészségesen működik az anyagcseréje, minden tápanyagot közel optimális mennyiségben bevisz, akkor energikusabb már nem lesz több étellel. tehát ha ehhez képest "tömegnövelésbe" kezd, több energiája már nem lesz.

2011. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azt se feledjük el, hogy sok kövér ember éhezik, és nincs elég tápanyag a testének (ezért is kövér). ők nyilván nem túl energikusak.
2011. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.


Előző válaszoló, mit jelent az, hogy "sok kövér ember éhezik, és nincs elég tápanyag a testének" ? Ezt nem értem.

2011. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vegyél egy mesterségesen ízesített kaját. legyen mondjuk egy gyümölcs joghurt, parizer és zsömle. ugye ebből kettő általában fel van nyomva aromákkal, értékes tápanyag tartalmuk meg sem közelíti az ízüket.

most sokszorozd meg, egyél belőle amennyit akarsz, jó sok fog kelleni, mivel nem túl tápláló dolgok, így folyton kajás lesz az ember. de mint írtam, közben makro és mikrotápanyagokra is éhezni fog a test, mert olyan élelmiszereket írtam amikkel ezeket nem tudják bevinni. ez sok másra is igaz.

éhezés (minőségi éhezés alatt is) pedig mit csinál a test egyébként? hát hogy reagálunk minden ilyen jellegű stresszre? elkezd zsírt raktározni a későbbi nehézségekre felkészülvén.

2011. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
.Aczél. köszi, már értem. Tehát a minőségi és változatos étrenden kell, hogy legyen a hangsúly.
2011. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!