Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 30-45 perc torna este...

Napi 30-45 perc torna este nem evés mik a tapasztalatok fogyás lehetséges?

Figyelt kérdés
nem akarok lemondani túlzottan a kajáról mert úgy halottam hogy akkor duplán jön majd vissza.
2011. dec. 13. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem akarsz este enni???
2011. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert nálam nem az az este evés h 6 7 fele hanem 9-10 fele :)
2011. dec. 13. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Jah, akkor már tényleg ne egyél:))))


35 perc mozgás szinte nulla...bemelegítésnek okés, de hogy eredmény legyen tőle...hát...húzzál még bele egy kicsit.

Ésszerű étrend, cukros/finomlisztes dolgok kerülése és semmi sem állhat utadba...

2011. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

30-45 perc torna nulla? Szerintem nem. Attol fugg mit csinalsz.

En 20-25perceseket szoktam csinalni ugy, hogy folyik rolam a viz es lihegek, mint aki maratont futott.


Tevhit, hogy naponta orakat kell izzadni a fogyashoz. Eleg 20perc, ha az nagyon intenziv. Es intenzivve ugy lehet a legegyszerubben tenni, hogy vagy nagyon gyorsan csinalsz valamit (peldaul helyben futas gyors labkapkodasokkal, illetve magasra huzott terddel) vagy lassan de nagy izmokat mozgatva: peldaul guggolas. Nem erdemes 100akat csinalni, mert az izmaid ugysem tudnak szamolni. Csinalj inkabb fele annyit nagyobb sullyal, vagy lassabban. Ha kepes vagy 20 fekvotamaszra, akkor legkozelebb csinalj csak 10et, de 2x olyan lassan mint ahogy a 20at csinalnad.

Amikor egy ilyen 20-25perces intenziv mozgas utan ugy erzed teljesen kifaradtal es mar nem megy tovabb, olyankor a test meg orakig fog zsirt egetni es igy konnyu a fogyas.

Viszont nagyon fontos, hogy a torna utan ne fekudj le ures hassal.

Egy intenziv kimerito mozgas utan (amikor mar remegnek a labaim) mindig iszok egy pohar vizet egy kiskanal szodabikarbonaval, egy csipet soval es egy csipet cukorral. Ez elektrolittal latja el az izmokat es mire vegzek a zuhannyal a remeges, a "hulla vagyok" erzes elmulik. Ha nem iszok ilyet, akkor estig, lefekvesig csak vonszolom magam.


Szoval rogton edzes utan egy elektrolit, utana furcsi utan jo minosegu feherje. Egy megterhelo mozgas utan az izmaid novekedni akarnak, hogy legkozelebb jobban szerepeljenek, de ha nem adsz nekik a gyuras utan feherjet, akkor szegenyek ehen maradnak es nem lesz mibol epitkezzenek.

Este 9kor is nyugodtan megihatsz meg egy feherjet. De legkesobb 11kor csicsika, mert ha nem alszol eleget az nagyon nem jo!

2011. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

20:00!


Én valójában azért írtam, hgy 30 perc szinte nulla, mert aki fogyni akar, a legtöbb embernek nagyon kevés akaratereje van és el lehet tornázgatni egy dvd-re mondjuk úgy, hogy a bemelegítésen kívül nem jut tovább az illető....

Vagy nagyon könnyű vagy nagyon nehéz és alig csinálnak meg belőle valamit....

A magas térdhúzásos ugrálás nem működik ám mindenkinél, mert akin 15 kilóval több van, annak ez nem megy és nem is javallott. A guggolás sem jó annak, akinek térdproblémai vannak. Amiket te irtál kedves válaszadó, az vékonyabb, edzettebb embereknek való. Kétféle fogyizó van alapvetően: a túlsúlyos és aki azt hiszi hogy fogynia kell, mert az a trend, hogy 55 kiló legyen ideális méretekkel....

De nem vitatkozni akarok, csak a 30 perc nulla mondatom mögött jóval több van, mint mozgásszegénység....

Általában ennyi idő szokott lenni a bemelegítés...nekem az nem számít bele a tornába vagy bármilyen mozgásba. Mindössze ennyi, de teljesen jó dolgokat írtál, csak ezt az egy állításomat szerettem volna kifejteni:))

2011. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Izmael, orulok, hogy egyetertunk.

Amugy igaz, a terdhuzogatos mondatombol lemaradt az,hogy en peldaul ezt egy mini trampolinon csinalom otthon, ami nem nagyobb mint egy gyerekagy, es a mennyezet van olyan magas, hogy barmennyire ugralok, nem verem be a fejem. Az izuleteimre nincs megerolteto hatasa es olyan szintre tudom porgetni a szivem a rajta valo ugralason, amit mas sporttal nehezebb elernem.


Kerdezo, amit meg szeretnek hozza tenni, a kovetkezo:

csinalj nyugodtan heti 1/masfel heti 1 csalo-napokat. Ilyenkor egyel nyugodtan pizzat, csokit, fagyit. Az ilyen "bunos" napoknak nemcsak pszichologiai hatasuk van, de a leptin nevu hormon termeleset is megemelik es a leptinnek nagy szerepe van a fogyasban. Minel tobb a leptin annal kevesebbet raktaroz a test, annal tobbet lehet fogyni. Egy-egy ilyen zabalassal (mertekkel) fel lehet nyomni a leptint, ami - az okosok szerint - kb. egy het amig ujra lecsokken.


Az alabbi tippekbol meg mazsolazhatsz:

- iktasd be a 45perces szabalyt (allitsd be az oradat, h emlekeztessen) es minden 45percben allj fel is csinalj valami mozgas felet. Ha tanulo vagy, akkor szunetekben egy par feki, van labemeles a padon ulve, akarmi. Ha irodai munkad van akkor meginkabb mozogj. Setalj egyet (eroltetett menetben) az epulet korul, ugralokotelezz; a lehetosegek vegtelenek.

- feherje fontos. a legjobb a nyers tojas - felteve hogy meg tudod inni. A parom raallt (en meg nem birom a gondolatat sem) hogy napi 3-4 nyers tojast ledont. Delelott kettot delutan kettot. Persze elotte jol osszekeveri es egy huzasra leonti. Utana allitolag nem szabad inni vizet egy jo 20 percig az emesztes miatt. A fott tojasban, rantottaban a feherje mar kicsapodott es nem olyan hasznos mint a nyers tojiban. Persze csak ha birod.

- a legkonnyebb ellenallni a csabitasnak ugy, ha megszuntetjuk a csabitast. Figyelj oda, hogy ne legyen otthon se csoki, se cukor, se suti, se csipsz, se kola stb. Semmi szemet, amire rafanyalodnal mikor unalmadban nassolnal valamit. Viszont legyen otthon mandula, dio, szotyimag, gyumi/zoldseg minden mennyisegben. Szokas kerdese az egesz. Ha raszoktatod magad, hogy unalmadban nem csipszet, hanem repat ragcsalsz, azzal irto nagy szivesseget teszel magadnak es a fogyokuradnak.

- ha van okostelod tolts le mindenfele fogyis appokat (vannak kaloria szamlalok, idozitok, amik emlekeztetnek, h sportolj, gyakorlat peldak stb)

- irj osztonzo szovegeket a falra, a tukorre, es foleg a hutoajtora. Sot, a hutore kiragaszthatod egy regi fotodat, amin meg kevesebb voltal, vagy egy kedvenced fotojat, akinek olyan alakja van, amilyet te is szivesen latnal magadon.

- ismerkedj mas tulsulyos emberekkel, iratkozz be valami tulsulyos klubba, vagy online forumra. A kozos cel erdekeben kuzdo emberek nagyon sokban tudjak egymast segiteni es amikor lankad az akaratero, akkor jo ha van valaki aki megerti a problemad es tamogatni tud.

sok sikert!

2011. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 21:19 vagyok. bocs ezt a reszletes irast egy masik kerdesheze szantam... :(
2011. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!