Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék EGÉSZSÉGESEN hízni?

Hogyan tudnék EGÉSZSÉGESEN hízni?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, ez a fogyókúra kategória, de úgy látom, hogy sokan értenek itt az egészséges táplálkozáshoz is, nem csak a fogyókúrához.

169 cm, 45 kg lány vagyok (25).

Amilyen kérdéseket elolvastam ebben a témában, olyanokat írtak, hogy egyen az ember fehér kenyeret, tésztát, pizzát, szalonnát, csokit, stb...de én nem akarok ilyeneket enni. Miket egyek?

Nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, olajos magvakat, mogyit, joghurtot,túrót, sajtot eszem. Az egyetlen édesség a kekszek.

Hiába vagyok sovány, a koleszterinszintem viszont magas. Ezért sem szeretnék csokit meg szalonnát enni.


2011. dec. 30. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazad van. Az egészségtelen ételek nálad ugyanazokat a betegségeket okozzák, mint a kövéreknél, csak náluk pár éven belül, nálad meg hosszú távon.

Ráadásul tévhit, hogy az egészséges ételek nem hízlalnak. A teljes kiőrl. kenyérben pl. ugyanannyi kalória van 100 g-ban, mint a fehérben, kicsit még több is. A különbség az, hogy vannak benne hasznos anyagok, a fehérben meg nem igazán.

Ahogy az elhízást, a soványságot is okozhatják betegségek. Ezeket vizsgálni és gyógyítani kell. Ha egészséges vagy, akkor valószínűleg ez alkati kérdés nálad, ekkor meg lehet próbálni egyszerűen többet enni, mint eddig. Nem kell sokkal, csak 10%kal.

Ha magas a koleszterined, akkor a húsokkal és belsőségekkel vigyázni kell, igyekezz inkább halat és csirkét enni, de a csirkét se vidd túlzásba. A sajtban eléggé hízlal, de úgy tudom, sok benne a koleszterin.


Egyes "modern" nézetek szerint a táplálkozás nem befolyásolja a koleszterinszintet, de én inkább hiszek a kardiológusoknak, akiknek ez a szakmájuk, mint az önjelölt táplálkozási szakértőknek, akik "mindenhez" értenek.

2011. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most megnéztem itt lejjebb a kérdéseket, amiket kidobott, de a zabpehelytől, tk kenyértől én fogyok, és nem hízok, plusz biciklizem is sokat, és attól is csak fogytam. Közel 20 kg-t.
2011. dec. 30. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden nap, egyél minden étkezéskor egy kicsit többet, valamint étkezések után gyümölcsöt, mert lassítja az emésztést és így lassítja zsírok felszívódását is, természetesen a legjobban egy dietetikus tud segíteni.
2011. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi...hát igen, sajton remekül eléldegélnék és valószínűleg a hízásproblémámat is megoldaná, de nem szabad.:-(
2011. dec. 30. 22:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 30. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:

kicsit dúsísd fel az étkezéseket

joghurtohoz/túróhoz egyél olajos magvakat, mézet, gyümölcsöt

szendvicsbe tojás, sajt, sonka, zöldségek

levesekbe (krémlevesek) tegyél pirotott kenyérkockát, mozzarella sajtgolyókat, húsgombócokat, reszelt sajt

főzelékekhez egyél 1 szelet teljes kiőrlésű kenyeret, a feltét legyen több (pörkölt, ragu, gombapörkölt, hús, hal, fasírt, tojás májragu stb)

egytálételekhez egyél savanyúságot és kenyeret

laktatóbb leveseket egyél(gulyás, lencse, palóc, sertésragu stb)

kekszet edd lekvárral, mézzel

lefekvés elörr igyál egy pohár mézes tejet dióval, mogyoróval

zabpelyhet egyél joghurttal, mézzel, dióval

gyümölcsökből készíts turmixot kefírrel és magvakkal

kend meg a kenyeret fűszerkrémmel, körözöttel, tojáskrémmel, vajjal stb és szórj rá lenmagot, ökmagot stb

gyümölcslevesekbe kever magvakat

nasinak túrógombóc, mákostészta, dióstészta, guba, gombócok, rizskoh, tejberizs, pudingok

2011. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sport és sok egészséges kaja
2011. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Asszem komoly problémák vannak a szövegértelmezéssel, de mindegy.

Mit nem lehet azon érteni, hogy a kérdező HÍZNI akar, és EGÉSZSÉGES ételeket akar enni, nem cukrot meg tésztát?

Ah, mindegy...


Kérdező, ha te 20 kilót fogytál normális étekezés mellett, akkor AZONNAL fordulj orvoshoz. Lehet pajzsmirigy-túltermelés, de lehet táplálékallergia is, pl. gluténérzékenység (bár annak más tünetei is vannak), de ezer más betegség is. Egy biztos, nem normális dolog.

Első

2011. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!