Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatékony a kalóriaszá...

Mennyire hatékony a kalóriaszámlálós diéta?

Figyelt kérdés

Már nem egy diétát/fogyókúrát kipróbáltam, de egyik sem vált be igazán. A 90 napos diéta volt, ami hatásos lett volna. Másfél hónapig csináltam, sikeresen lefogytam 5 kilód. Ugye ennél a diétánál reggelente gyümölcsöt kell enni. Na én már rosszul voltam az gyümölcstől( pedig alapjáraton szeretem). Így hát abbahagytam, pár hónap múlva a duplája jött fel rám. Elég szomorú, de ez van... Most jobban utána olvastam a dolgoknak és nagyon megtetszett a kalóriaszámlálós diéta. Te állítod össze a szükséges napi étrendet. Az a lényeg, hogy a szervezetbe bevitt táplálék 1200-1600 kcal között legyen. Találtam a mindmegette.hu-n egy részletes leírást

[link]

itt van kalóriaszámláló és rengeteg hasznos tanács.

A ti véleményetek érdekelne, ha valaki próbálta nagyon örülnék ha megosztaná a véleményét és észrevételeit . :)Előre is köszönöm.


2012. jan. 16. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én évek óta nagyjából egy súlyban vagyok és mellette rendesen eszem (166cm/54-55kg/30é. nő)de mindig van rajtam egy-két kiló amit tavasszal leakarok adni.

Ugye ezeket az "utolsó kilókat" a legnehezebb leadni, de én mondom neked biztosan, hogy a kalóriaszámlálós diéta a legjobb!!! Persze normális mozgással és ételekkel!!!


Én általában 1200-1300 kalóriát eszem ilyenkor, egészséges ételek, de van hogy nassolok is, a lényeg hogy beférjen a kalóriaösszegbe!Mellette sport heti 2-3x de volt hogy nem nagyon sportoltam. De sportolással az igazi, úgy jobban mennek a kilók és formásabb is leszel.


Mivel feltételezem több kiló felesleg van rajtad, először próbáld ki 1400-1500 kalóriával naponta, ha tudsz sportolj, tornázz ez is nagyon fontos!

Ha heti 0,5 kilótól megszabadulsz az a legjobb, de az elején lehet hogy egy kiló is lemegy.

2012. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hatékony. Viszont 1200 kalória nagyon kevés, érdemes inkább egy kicsit többet enni, és plusz mozogni. A szervezetednek nem tesz jót a túl kevés kalória, szóval csak ésszel :)
2012. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Krisz85 ***** válasza:

Szia! El kell áruljam, hogy nincs más módszer amivel hatékonyan le fogod dobni magadról a hájat ,csak ez és persze a mozgás, és abból sem akármi. Viszont jobb ha tudod hogy ha nem a kalóriát számolod akkor a fehérjét és szénhidrátot és zsír, de igazából akkor a jó ha mind2t. Az alapanyagcserét, egy átlagos, nem mozgó ülő foglalkozású embernek, akár tanulónak én olyan 1800-2600 kcal között lőném be testsúlytól függően, persze a saját egyéni értékedet nem fogod tudni max kalkulátorral kiszámolni ami egy becsült érték sokmindentől függ ez, pl mennyi izom van rajtad, mert lehet 80 kg valaki úgy, hogy nincs rajta csak 10 gramm testzsír a többi izom és 160 cm magas, vagy úgy is hogy 160 cm magas, nincs rajta izom viszont 25 cm háj mindenhol. Az izomszövetnek kell a kalória, hogy megmaradjon, a zsírnak nem, ebből a szempontból "halott sztövet". Ez is elgondolkodtató, nem?! Pl vegyünk engem, 78 kg vagyok és most van rajtam háj, épp diétázom, jelenleg az alapanyagcserém ehhez a testsúlyhoz 2150 kcal számolt érték, naponta -500 kcal-t , ezt kétféleképpen tudom elérni.


Nem edzem , és 2150 kcal - 500 kcal 1650 kcal-t viszek be kajából, kimérve , kiszámolva zéró cukor, és magas fehérje 3g/testsúlykiló. 2 g szénhidrát / tskg a maradék kalória meg zsírból. Ezt nem szeretem, mivel az a véleményem hogy az alapanyagcsere értékét mindenképp be kell vinni, ezért van a másik módszer.


2150 kcal alapanyagcsere , ezt beviszem kajból és a -500 kcal-t pedig másfél óra szobabringázással érem el. így elértem a -500 kcal energiadeficitet úgy hogy mozogtam is. de csinálhatom úgy is, hogy 1900 kcalt viszek be akjából és 250 kcal-t bringázom csak.


Mi van akkor ha én már komolyabban edzek és egy napi edzés alkalmával 1500 kcalt égetek el(pulzusmérővel mért adat)?? akkor 2150+1500=3650 kcal-500 kcal (hogy meglegyen a napi deficit a fogyáshoz) 3150kcal kaja/nap, ettől is ugyanúgy fogynék a vicc csak az ,hogy közben állóképesebb leszek az edzéstől. Ha nem edzenék és ennyit ennék akkor meg elhíznék tőle. Ezért van az, hogy a bringások a verseny alatt, de a futók is pl sokat esznek, izotóniás ital stb, és annyi kalóriát visznek be amennyi szükséges, egy grammal sem többet.

2012. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én jan. 1-ém kezdtem ezzel fogyózni és már 3,6 kg lement, peddig a sportolást igazán ezen a héten kezdtem! Ez a legjobb, hidd el! Bármit ehetsz, csak beleférjen a kalóriába, de lehetőleg egészséges legyen! Sok hús, tejtermék, zöldség, gyümölcs... stb. De! Feleslegesen nem kínzom magam, így van A Lidl-ben light habcsók és 2-3 naponta eszek egy-két darabot. (35 kcal/db) Így nem jön rám a csokifalási roham sem! :D
2012. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotok. Holnaptól akarom elkezdeni, mert előtte be akartam vásárolni. Úgy elég nehéz a diéta, ha nincs itthon elég zöldség, gyümölcs.Tényleg köszönöm a tanácsotokat, és azt is , hogy normálisan válaszoltatok, és nemcsak kioktattatok. :)
2012. jan. 17. 15:22
 6/6 anonim válasza:
Szerintem tényleg működik. Ha naponta 1200 kalóriát viszel be és úgy gondolsz rá, hogy nem azért élsz, hogy egyél meg telezabáld magad, hanem csak az életed egy részeként, akkor tényleg működik. (Tapasztalatból)
2015. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!