Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hogy lehet? Létezik ilyen?

Ez hogy lehet? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
8 napja minden nap 2300 kcalt viszek be, mert kiszámoltam az orvosilexikonon, hogy annyi kell a súlytartáshoz. 158cm/45 kg voltam, de csak voltam, mert 8 nap alatt 4 kg-ot híztam. Nem értem, hogy hogyan hízhattam ennyit ilyen rövid idő alatt. Ma reggel mértem meg magam.Rendszeresen mozgok, járok edzőterembe majdnem minden nap.Nem értem. De mindegy, ennyit a súlytartásról, megint elkezdtek diétázni, de most 43 kg-ra fogok lefogyni, és utána is csak 1500 kcalt viszek be.
2012. febr. 17. 05:48
 1/8 anonim ***** válasza:

az orvosilexikon csak egy képlet alapján számol, amiben sehol sincs a te saját anyagcsere állapotod, ott egy egészségesen működő, gyors anyagcserét feltételeznek.. edzést ha állítottál lehet hogy komoly edzést feltételez (példa - te zumbázol, a kalkulátor meg mondjuk karate edzéssel számol, mert ha már edzés akkor legyen kemény és kalória égető).

ilyen eltérések miatt lehet, hogy Te a napi 2300kcal-lal elég energiát viszel be, hogy a szénhidrát készleteidet feltöltsd, a szálkásításhoz képest a béltartalmad is nagyobb lehet, tehát az a 4kg összejön béltart. + glikogén + vízből. kicsit még várj hogy lásd zsír is jön-e fel. végeztess testzsír vizsgálatot, és a változást figyeld.

2012. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 nap alatt nem hiztal ennyit, az csak epp a kaja meg viz ami pluszkent benned van. max 1 kilo mehetett fel.

mult heten raalltam a merlegre es 47.5 voltam (mint altalaban) ra ket napra megint akkor meg 49.5...pedig reggel mertem mindkettot, aztan most megint visszaallt 47.2-re pedig semmit nem valtoztattam.

2012. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább csak megkötött víz és salakanyag.. Viszont a 2300 kcal szerintem nagyon sok a súlytartáshoz. Lődd be valahol a kettő között, 1800 körül.
2012. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát igen, nem olyan edzést csinálok, ami sok kcalt éget el, mert súlyzós edzéseket csinálok.Egyébként tényleg nem híztam 4 kg-ot, mert megjött, és gondolom az miatt mutathatott többet. Meg lemértem a combomat és a derekamat, és nincs változás, úgyhogy megnyugodtam.:)
2012. febr. 17. 17:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és a biztonság kedvéért tényleg 1800 kcalt kéne bevinnem.
2012. febr. 17. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a kalóriát kell számolni hanem mérni kell a kaja súlyát, és minőség sem mind1....
2012. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és a kaja súlya és kalória tartalma között milyen összefüggés van?
2012. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az hogy ingadozik egyik napról a másikra a súlyod, teljesen normális, de talán tényleg sok lesz az a 2300, egyél kicsit kevesebbet - nem kell szerintem súlytartásnál nagyon méregetni és számolni, csak nem csinálhatod életed végéig. ( nap alatt 4 kilót képtelenség zsírban hízni, talán a ciklusod is közrejátszik, régen voltál wc-n stb.

Minek akarsz 43 kg-ra fogyni? Nem jó a 45, akkor miért hagytad abba diétát? Vagy jó volt, csak úgy gondolod, ha többet lefogysz, után visszahízol kicsit és jó lesz? Mert nem, a jojó nagyon ártalmas a szervezetnek.

2012. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!