Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ettől van?

Lehet, hogy ettől van?

Figyelt kérdés
16 éves lányként 168cm-emhez 68kg voltam, a szüleim sem túl vékonyak alkatilag én pedig kézilabdázom így a vállam is elég széles és a combjaim is vastagok. Szóval elkezdtem odafigyelni arra, hogy mit eszem, jelenleg úgy hogy reggelire eszem viszonylag normálisan aztán ebédig zöldség gyümölcs ebédre pedig valami husi párolt zöldséggel vagy barna rizzsel. Sportolni heti 4-5 alkalommal járok. 1 hónap alatt le is ment 2 kiló aminek nagyon örülök. Azonban mi előtt ezt elkezdtem kb 1-2 hétig kipróbáltam ezt a citromvizes valamit, amikor minden reggel meg kell inni egy pohár citromos vizet, de ez abba marad. Aztán kb 3 hétig az almaecetes kúrát amikor 1 kanálnyi almaecetet kell egy pohár vízben feloldani és ezt reggel-délben-este kell inni és emellett csináltam a diétát, állítólag segít a zsírégetésben, de aztán abba hagytam. A probléma az, hogy 1,5 éve menstruálok és többé-kevésbé eddig pontosan megvolt, de volta amikor kimaradt vagy elhúzódott. Olyan is volt amikor az egyébként erős vérzésem helyett kevesebb volt. Azonban az előző hónapban is csak pecsételős volt ebben a hónapban pedig kimaradt. Szóval kérdésem az, hogy ez a fogyókúrától van? A diétát csak február óta csinálom és már januárban is pecsételős volt, szóval lehet, hogy inkább a citrom/almaecet kúrától? Nagyon félek, hogy esetleg valami maradandó kárt okozhatott, szóval lehetséges, hogy ezek valamelyikétől akár a későbbiekben meddő is lehetek?
2012. febr. 29. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Sem a fogyókúrád, sem a citromos/ecetes viz nem okozhat ilyen problémát. A fogyás miatt csak akkor maradhatna ki a menzeszed, ha már kórosan sovány vagy (BMI 14 alatt), amiröl nálad szó sincs.

A citzomos viz meg az almaecet semmit sem számit a fogyáshoz, de ha jól esik, igyad, bajod nem lesz töle.

A menzeszed miatt meg menj el nögyogyászhoz, mert petefészekgyulladástól a cisztáig minden lehet. (Gondolom, a terhességet kizárhatjuk, mert nem emlitetted, hogy szexuális kapcsoltod van - ha mégis, akkor ezt is figyelembe kellene venni mint lehetöséget)

2012. febr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek


Az én bmi-m 18 körül van,mégis fél éve nem jött meg.

2012. febr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 *gin* ***** válasza:
mivel bmi 18 alatt már igen csak sovány valaki, 14 alatt meg már szerintem nincs is élet...
2012. febr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez hülyeség első válaszoló! mikor én koplaltam akkor nem jött meg 3hónapig...(utána már leálltam a koplalással)
2012. febr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: és még azt hozzá tenném hogy nem fogytam le nagyon soványra.
2012. febr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A citromosvíztől is lehet! A fogyókúrádtól szerintem nem, hiszen nem drasztikusan csinálod.

Én anno ha késleltetni akartam a menstruációmat, már előtte 1-2héttel citromosvizet ittam és mindig bejött!

Ha az ellenkezőjét akartam, akkor meg vörösbort!

Szóval szerintem a sok citrom miatt+almaecet is rájátszhatott!

2012. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!