Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rendszeresen járok gyúrni és...

Masina kérdése:

Rendszeresen járok gyúrni és most épp diétázom. Szerintetek van különbség egy normál zsírszegény fehérjepor és egy olyan között, amit szálkásításhoz ajánl a gyártó?

Figyelt kérdés
Általában a boltokban ( a 2 meghatározó márkára gondolok)mindig a hülye marketing szövegeket tolják.Szóval nekik nem nagyon hiszek el semmit sem...
2012. márc. 13. 22:10
 1/5 anonim válasza:
igen lehet közöttük külómbség..összetételben.
2012. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem köszi,de én inkább arra lennék kíváncsi,hogy megfelelő diéta mellett a szálkásításhoz ajánlott fehérjével látványosabb-e tényleg a "fogyás".

Valószínűleg úgyis meg fogom tapasztalni,de azért érdekel :)

2012. márc. 14. 23:03
 3/5 *gin* ***** válasza:

minden fehérjeporban ugyanaz van: fehérje, egy kevés ch és némi zsír.

a különbség abban rejlik, hogy tejsavót (whey) vagy kazeint (casein) tartalmaznak. Az előbbi ugyanis gyors felszívódású, ezért közvetlen edzés után, vagy reggelibe ajánlják. A kazein lassú felszívódású, azaz éjszakára, vacsorahelyettesítőként kellene funkcionálni.

Elméletileg az lenne a helyes, ha mindkettőből lenne, és edzés után lehúznál egy gyorsat, majd vacsorára lassút, de ez iszonyú sokba kerülne...

Ezért én kizárólag gyorsat veszek, edzés után iszom, és a vacsorát is kiváltom vele. Azzal a különbséggel, hogy vacsorára tejjel iszom, vagy ezek mellé sovány túrót, mert ezek elvileg lassítják valamennyire a felszívódást.

2012. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Áhá,kösz.Ennyire nem mélyedtem bele,de máris okosabb lettem.

Na igen, drága lenne mindkettőből tartani.Nem olcsó mulatság erre áldozni.Rendes kaja+tápkieg nem két fillér

2012. márc. 15. 20:03
 5/5 *gin* ***** válasza:
sajna :( de gondolj arra, hogy még mindig olcsóbb, mint minden nap a mekiben kajálni vagy pizzázni :D
2012. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!