Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan? Miből és mennyi ideig...

Hogyan? Miből és mennyi ideig sportoljak?

Figyelt kérdés

Már fogytam 5 kg-t, de szeretném még hatékonyabban csinálni! A táplálkozásomra nagyon figyelek, igyekszem nem meghaladni az 1000-1200 kalória bevitelt egy nap.

Emellett mozgok is, mikor hogy hozza ki a lépés, van mikor minden nap sikerül, van mikor csak minden másnap ill. 3. nap tudok ráállni az elipszis gépemre. Ezen kb 30 percet szoktam tekerni.

Majd 50-60 felülést is megcsinálok.

Hétfőnként meg fitt-ball edzésre járok.

A hasamról nagyon szépen lementek a kilók, végre nincs akkora pocakom.

Sajnos most úgy érzem némiképp állandósult a súlyom (73,4kg)...

Mivel tudnám még hatékonyabbá tenni az edzésemet idehaza? Futni nem tudok, mert a térdeim nagyon fájnak, ezért csak az elipszis gép marad, itt azért könnyebben megy, nincs akkora megterhelés a térdízületeimre.

Szerintetek elég a 30 perc mozgás ezen a gépen? Vagy min változtassak még, hogy a pocimról és a popsimról/ combomról lemennének a kilók? Télen lovagolni is jártam, de most már nem tudok, mert a munkámmal már nem tudom összeegyeztetni az időpontot...:(

Szóval, ha tudnátok adni egy hatásos tornázási ütemtervet, mozgási struktúrát, amit ha minden nap megcsinálok, vagy minden másnap is hatékonyan tudok fogyni, valamint, ha elértem a kívánt súlyomat, ami még minimum 8-10 kg-s fogyás lenne szinten is tudnám magam tartani.

Köszönöm a válaszaitokat, és a segítő hozzáértéseiteket.


2012. márc. 30. 10:59
 1/4 A kérdező kommentje:

173 cm magas vagyok...

Mikor terhes lettem az első babámmal 66-67 kg voltam.

Már ez a kiindulási súly is jó lenne, de a 60-63-65 közötti volna szerintem számomra a legeslegjobb...:)

Mindenképpen szeretnék vékony, fitt anyuka lenni, akire a kisfiai nagyon büszkék lehetnek.:)

Mióta ez az 5 kiló lement azóta már sokkal könnyebbnek érzem magam és kiegyensúlyozottabbnak.

Szóval, csak így tovább és hajrá, de kellene valami értékes infó, amit be tudok építeni a mindennapjaimba így család mellett is. Köszönöm.

2012. márc. 30. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ellipszis gép kardió edzésnek számít. A kardió edzés során hatékonyabban ég a zsír, ha előtte az ember súlyzós, vagy legalábbis erő gyakorlatokat végez az ember.


Szerintem a felüléseket az ellipszis gépezés előtt csináld és iktass be a gépezés elé más erősítő gyakorlatokat is.


Másik tanács, hogy az ellipszis gépezést ne ugyanabban a tempóban csináld. Változtasd az intenzitást és a terhelést időnként, az is fokozhatja a hatékonyságot.


Nagyon jó gyakorlat a "kitörés", ami az egész combot és feneket is jól megdolgoztatja.

2012. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a napi 1000/1200 kcal nagyon kevés, ami már a koplalás határát súrolja. Koplaláskor lelassul az anyagcsere.


Számold ki a kalóriaszükségletedet és azt csökkentsd 500 kcal-val. Így a fogyási ütem lassabb, de egészségesebb lesz és a fogyás jórészt zsírból és nem izomból fog menni.


[link]

2012. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, nagyon értékes!
2012. márc. 31. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!