Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Help! A mai ebédem kb hány...

Help! A mai ebédem kb hány kcal? Belefér a fogyòkúrámba? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Nem reggeliztem,mert később keltem.Ìgy néz ki a mai ebédem:

1 normàl tànyérnyi málnakrémleves,1 ròzsa tejszìnhabbal,1 szintén normàl tányérnyi sòskamártás 2 főtt tojàssal és 1 kisebb főttkrumplival

Lenne mégegy kérdésem:sok volt benne a ch?

A válaszokat előre is köszönöm!;-)


2012. jún. 21. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem a kcal-val van a baj, sőt nem is azt kéne számolni. Az a gond, hogy egy szar volt az ebéded.
2012. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted miért?:-)
2012. jún. 21. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Mert cukrot ettől, nem a legjobb ch-val és kevés fehérjével.


Pl csirkemell/hal+ barna rizs + zöldség sokkal jobb lett volna.

2012. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oks,köszi!;-)
2012. jún. 21. 14:07
 5/10 A kérdező kommentje:

De azét valaki ìrja le please,hogy ez kb hàny kcal volt,csak hogy tudjam.:-)

A tanácsot pedig megfogadom,holnap jobb ebédet állìtok össze.:-P

2012. jún. 21. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
jólvan de nem lehet minden nap 1500 ft/kg-os csirkemellet enni :s meg azért változatosan kell ebédelni. minden nap csirkemell, meg hal, baromira nem egészséges. nem volt ez egyáltalán rossz ebéd. a leves nem lehetett több 100 kalóriánál. a sóskamártás kb 200 kcal, a tojások 120 kcal, a főtt krumpli pedig 80 kcal körül van, attól függ h mekkora volt.
2012. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Uhhhhhhh, na akkor most jöhet a lepontozás de akkor is leírom, már annyi ilyen válasz érkezik hogy az hihetettlen!

MIért szar? Ez egyáltalán nem szar, tudod mi lett volna a szra hogy ha azt írja hogy egy csomag chips és 2 liter kóla, na az igen de ez semmiképpen se az!

Látom válaszoló neked nem gond a pénz, mindennap csirkemell és barnarizs-tudom most kifogod számolni, hogy ha nem vennének cukrot, chipset és csokit akkor simán kijönne és sporolnának is

csak hagy írjam le az én példám, és akkor szerintem el lehet gondolkozni azon hogy csirkemell meg barnarizs meg ilyen olyan kaják mindennapra milyen dárga egy átlag embernek

én egy 35 éves anyuka vagyok 2 kisgyermekkel (óvodás korúak)

2 műszakban dolgozom, havi 90000ft-ért, egyedül nevelem a gyerekeket

panellba lakunk, a közös költség meg úgy a számlák 50000ftűmarad 40000 ft egész hónapra és ez mindenre vonatkozok nem csak az élelmiszerre-gyerekeknek fejenként 10000ft az óvodai étkeztetés-így marad 20000ft egész hónapra gyógyszerre, tisztálkodószerekre, buszbérletre, ruházatra

hozzáteszem: csokit, chipset, üdítőket nem veszek

próbálok változatosan és egészségesen ételt készíteni

piacra járok, próbálok mindennapra egy kis gyümölcsöt, zöldséget beszerezni, olcsóbb, 1-2 nap utáni lejáratú húst venni és így sem tudnék kijönni

próbálok mindent megadani a gyerekeimnek, van hogy inkább nem eszek hó végén már vacsorát. csak hogy maradjon pénz nekik másnap vacsora után egy kis gyümölcsre pénz...

cukros müzliket sem veszek helyette kapnak sima natur vagy gyümölcsös zabpelyhet és én magam ízesítem nekik házi lekvárral, vagy termelői mézzel, nem cukorral

próbálom kerülni a bolti tejet, piacon veszek túrót, tejet, joghurtot

kenyeret én szoktam itthon sütni, jobban jövünk ki, keverek bele magvakat és finom is 2-3 napig eláll

húst heti 2-3 eszünk akkor csirkecomb, csirkemell, pulykacomb, pulykamell, darálthúsból fasírt(amit sütőpapírban sütök meg)

próbálok zöldségeket bevezetni, ma mást nem egy kis savanyúság legyen(én teszek el kovászos uborkát)

leveseket próbálok főzni, ezek főleg zöldséglevesek

tojást heti 1-2 eszünk akkor leves, főtt tojás formájában főzelékhez vagy szendvicshez

szendvicsfeltétnek én magam csinálok zöldség, körözött, tojás vagy húskrémet

az én gyerekeimnek hála istennek semmi bajuk egészségi szempontból, rendzseren sporoltnak és nagyon kiegyensúlyozottak még így is, hogy nem kapnka mindennap barna rizst meg csirkemellet, hanem van hogy meg kell elégedniük egy egyszerű rakott vagy paprikáskrumplival, tarhonyáshússal vagy éppen egy mákosgubával vagy tejberizzsel, vagy egy egyszerű mákos/dióstésztával

és köszönik jól vannak!

Bocsánat a kérdezőtöl hogy ezt most ide írtam, de egy picit már....

málnakrémleves

szerintem úgy 300-400kcal között lehetett

tejszínhab sztem úgy 50-60kcal

sóskamártás kb 300-400kcal

főtt tojás egy db nagyságtól számítva úgy 60-80kcal

1 krumpli úgy sztem max 30-40kcal

úgy összességében sztem 700-1000kcal de akkor mindent többnek számoltunk

szerintem finom kis ebéded volt:)

[link]

ezzel hátha boldogulsz jobban

2012. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a màsik két kommentelő vàlaszàt is,hasznos volt;-)
2012. jún. 21. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán akarok beleszólni, de halkan jegyzem csak meg, hogy nem kell napi 1 kg csirkemellet enni, szóval azért nem olyan drága az.
2012. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meg halkan jegyzem meg, hogy senki nem mondta, hogy a pénz függvényében kell válaszolni. Mert ha valakinek nincs pénze a csirkére/halra, akkor más se egyen? Jó felfogás.
2012. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!