Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Itt mindenki ásványvizet...

Itt mindenki ásványvizet iszik, vagy fogyókúra alatt a csapvíz is elmegy?

Figyelt kérdés
Tudom, nem egetrengetően drága az ásványvíz, de annyi zsebpénzt nem kapok, hogy erre is jusson.
2012. jún. 22. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
miért ne menne?én felváltva iszom,az a lényeg,h ne cukros löttyöket igyál..
2012. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
szia.. hát részemről csak azért iszom az "ásványvizet" mert itt a csapvíz ihatatlan... különben ne aggódj, a legtöbb ásványvízként forgalmazott víz közel sem az... sima csapvíz palackozva... nyugodtan ihatod a csapvizet, nincs vele semmi baj, a lényeg, hogy bőséges legyen a folyadékbevitel, és egyél zöldséget, gyümölcsöt,húst.. a vitaminok, a fehérje ne hiányozzon :)
2012. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jún. 22. 16:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Igyál ártézi vizet, az a legjobb.
2012. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó a csapvíz is!
2012. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Ha a csapvíznek kicsit is rossz íze van, akkor igyál inkább ásványvizet! Amúgy fogyókúra szempontjából egyáltalán nem szzámít...:)

Sok sikert a fogyáshz!

2012. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha választani kellene akkor olyan ásványvíz, aminek az ásványianyag tartalma nem haladja meg az 500 mg/l-t. Az ettől magasabb ásv. anyag tartalmú víz csak alkalmankénti fogyasztásra javasolt. A legjobb a tisztított víz, egy víztisztító jobban is megéri hosszú távon, mint mindig ásványvizet venni. A csapvíz nem csak a klór miatt nem egészséges. Pl a hormonokat nem tudják kimosni belőle, baktériumok nagy részét sem, plusz egyéb maradványok mint pl cián, bróm stb szintén bennemaradnak. De persze jobb inni min nem inni, fogyókúra alatt pedig minél többet kell ugye
2012. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én mindig csapvizet iszok szinte. Itt Pesten ahol lakom, eléggé jó minőségű.
2012. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Komolyan hormonok a vízben meg cián? Pfujj... Ez azért elég rosszul hangzik. :( Lehet, hogy akkor mégis kispórolom valahogy az ásványvizet.
2012. jún. 22. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Hormonok a vízben? Esetleg olyan anyagok amik a hormonháztartásra vannak veszéllyel. Nyugodtan ihatsz csapvizet. Amúgy a bróm és hasonlókat is határérték alá csökkentik, a többi szennyeződés a rendszerből kerül a vízbe. Ha jó ízű, iható felétek a csapvíz akkor nyugodtan. Mi a rendszer vége felé lakunk és itt már nagyon klóros alkalmanként, meg kellemetlen ízű, de aki közel lakik a vízműhöz ott egész jó. Én amúgy teát szoktam inni édesítővel és kevés cukorral. Ásványvíz pedig az a víz, amelyben az összes oldott anyag tartalom 500 mg/l felett van (többnyire ezeket lehet kapni). Régen magyar szabvány szerint ennek 1000 mg/l felett kellett lennie. Ez rá van írva amúgy. Azért hogy ne legyen a vízben annyi klór tedd ki egy kicsit miután kiengedted a csapból. A vízművek is "szellőztetéssel" tudják csak eltüntetni belőle. A víztisztító berendezésekkel csak az a baj hogy olyan elemeket, ásványi anyagokat stb is kicsapnak a vízből amik fontosak lennének (pl vas). azt pedig még nem hallottam hogy a csapvízben hormont mértek volna be. max kifejtéskor, de ott abba is maradt a dolog, szóval ettől ne félj.
2012. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!