Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok mutatni egy olyan...

Tudnátok mutatni egy olyan fogyókúrás étrendet ami nem tartalmaz nagyon extra dolgokat, és nincs benne hús?

Figyelt kérdés

Nem rendelkezem önálló keresettel, és anyám miatt nem tudok fogyókúrázni, mert ő azt mondja, hogy nem költ egy csomó pénzt azokra a kajákra, mikor úgyis biztos vissza fogok hízni, higgyem el neki, hogy ő mindent kipróbált, úgysem fog bejönni, csak az, ha koplalok, de azt sem tudom sokáig csinálni, szóval úgyis kövér maradok... :S

Ezért kéne valami olyan diéta, amiben nincsenek oylan extra dolgok, valamint olyan, amiben nincs hús, mert már kilenc éve nem eszem, de az összes diéta, amit találtam "teli van" hússal...


2012. júl. 3. 08:37
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:
53%

Már bocs, de anyád nem normális. Az ő kudarcai a te kudarcaid is? Mi van?


[link]


Itt megtalálod azt, hogy hogyan kell táplálkozni. Húsok nélkül nem könnyű, mert a vega étrend nem éppen egészséges. Húst egyébként ehetsz, mert a fehérje kell! Amit kevesebbet kell enned, az a szénhidrát és abból is a cukor az, amit teljesen el kell hagyni, meg a fehérliszt.


Ehetsz: rizst, zabot, hüvelyes zöldségeket

Nem ehetsz: cukor, gyorskaja, fehérkenyér, alkoholos italok, cukros üdítők.


NEM DOHÁNYOZHATSZ!


Ami viszont a legfontosabb: MOZGÁS! Minden nap, de legalább heti 4-5x legalább 1-1,5 óra mozgás. Fogyáshoz: gyors séta, futás, kocogás, bicikli, görkori, stb.


Mellette izomfejlesztéshez: súlyzós edzés vagy a saját testsúlyoddal végzett edzés (pl: fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, gimnasztikai gyakorlatok, ehhez találsz sok tornát a neten).

2012. júl. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod!

Igen, a sajátjához hasonlítja, mert azt látja, hogy olyan alkat vagyok, mint ő... Olyanok vagyunk mint a hold... X) Sajnos tényleg hízósabb típusok vagyunk, pedig én sem eszem sok kenyeret (csak ritkán), valamint sosem iszom cukros üdítőket, a kávét is cukor nélkül iszom.

Viszont sajnos a dohányzásra rászoktam, mert kb. csak azzal indul be az emésztésem... :S Kell valami, ami kicsit meghajt, különben semmi... (Egyébként sok zöldséget-gyümölcsöt eszem)

Húst meg nem fogok enni, nem is szeretem, undorodom tőle

2012. júl. 3. 08:53
 3/11 Smartguy86 ***** válasza:
35%

Pedig a cigi nem jó!


Szokj rá a zabpehelyre (lágy zab), az aztán megmozgatja az emésztésedet. Rengeteg benne a rost és a belekre is jó hatással van. Amúgy meg MOZOGJ! A belek elrenyhülésének egyik oka a mozgáshiány!

2012. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A dohányzással nem mindenképp értek egyet.. Persze, káros satöbbi, tudjuk...

De azt is tudjuk, hogy az étvágyat is megöli. Ahogy leteszed a bagót, úgy jönnek rád a kilók...

De azért hajrá :D

Bár, ha eleve nem dohányoztál, akkor fasza a dolog. Ne is szokj rá, mert csak a pénzt viszi... Amiből manapság amúgy sincs túl sok.

2012. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmibe sem telne letenni, igazából én nem tudok rászokni, ha épp nincs rá pénzem (elég gyakran előfordul :D), akkor nem veszek, kész.
2012. júl. 3. 09:19
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:
Az elején mindenki ezt mondja. Amúgy meg lehet, hogy az étvágy csökken, de az anyagcserére marhára nincs jó hatással. Nem beszélve a teljesítménycsökkenésről, ami a tüdőbe rakódó kátrány és a védekezőmechanizmusként felgyülemlő víz miatt következik be. Egy cigis tüdőkapacitásával azért elég nehéz rendesen sportolni és így a sport lényegében kiesik. A lassú anyagcsere + a sport hiánya pedig még éhezés mellett is szinte lehetetlenné teszi a fogyást (ugyanis előbb adod fel és zabálsz be, minthogy elérnéd a célodat).
2012. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi, tudom hogy nem divat, de nekem rengeteget segít, hogy dohányzom. Mivel a szervezetem megszokta, hogy sokat eszem, iszonyú nehéz kihagyni étkezéseket. De cigivel helyettesíthető :)


A másik dolog, a fogyást és az egészséges étkezést rendszeresen keverik az emberek. Értem én, hogy ha már úgyis változtat valaki, akkor változzon ilyen irányba is, de ez sokszor megoldhatatlan. Például ha az ember a családjától függ.


Kérdező, abban igaza van anyukádnak, hogy kevesebbet kell enned. Egyébként bármelyik diétát próbálod is ki, valójában mindnek az a lényege, hogy kevesebbet eszel, mint amennyit felhasználsz. Persze van ahol azt írják, hogy "ebéd után már csak uborkát ehetsz, amennyit csak szeretnél" - itt úgy érzed, hogy bármennyit ehetsz, de az a trükk, hogy olyan alacsony a kalóriaértéke, hogy ha egy egész kilóval megeszel, az sem éri el egy szelet süti értékét.


A jelen helyzetedben légy kreatív! Én is hasonló helyzetben vagyok, a páromnak nem fogyókúrás kaja kell, kétszer főzni meg nincs is időm. Ilyenkor jön az, hogy csinálok pl. zöldséglevest és rántott húst - de én csak a levesből eszem! Vacsira olyasmit csinálok, ami viszonylag fogyókúrás: pl. lecsó, ő kenyérrel eszi, én nem.

Ilyen és hasonló trükkökkel le tudsz fogyni úgy is, hogy nem valami csodadiétát követsz. Különben azoknak is mind ugyanaz a lényege: kalóriadeficit.


Esetleg kérd meg anyukád, hogy segítsen abban, hogy olyan ételeket csináljon, amiből ki tudtok szedni neked valami fogyókúrásat, és hogy felügyelje, mennyit eszel. Ez már önmagában is elég nagy motiváció lesz :)

2012. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!!!! =)))


Persze, igaza van abban, hogy kevesebbet kell enni, azt én is tudom, de ő úgy gondolja, hogy kenyeret, meg azokat a zsíros kajákat, amiket ő csinál, meg lisztes-tejfölös rántásos cuccokat egyem, amit én meg nem igazán szeretnék... :S

Az a helyzet, hogy sok olajat használ, meg túl sok rántást (ami nekem pl nem hiányozna), és meg szoktam kérni, hogy szedjen ki nekem, mert nekem pl. a krumplileves tökéletesen megfelel tejfölös-lisztes cucc nélkül is, de sokszor berág rám, hogy nem fog miattam külön főzőcskézni... (amit nem is kértem, viszont azt nem engedi, hogy magamnak külön főzzek)

2012. júl. 3. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:

A MINŐSÉG az elsődleges és a mennyiség a másodlagos, a 80%os teljesen el van tévedve, méghogy étkezést kihagyni.

Napi 6szor enni kell de 8szor sem tilos. Az egészséges étkezés pedig az egyenlen hosszútávú módja a fogyásnak.

A kalóriadeficit az egy dolog, de az hogy miből használja el a testünk a kalóriákat és hogy mennyit használ el nagyon nem mindegy, márpedig ez a kaják minőségén múlik.

Ha keveset eszel akkor belassul az anyagcseréd, lebontod az izmaid víztelenedsz és veszettül raktározni kezd a tested amint visszatérsz a normál adag kajára.

Amit az 1. leírt az nem valami csodadiéta hanem a dolgok szakszerű megközelítése. A fogyóKÚRA, amit csak egy bizonyos időtartamig csinálsz eleve halálraitélt dolog.

A testünk folyamatosan alkalmazkodik az életvitelünkhöz, ezért ha nem tetszik a külsőnk akkor az életvitelünket kell megváltoztatni végérvényesen. A cigizés sajnos túlságosan is divat, és sajnos még nem elég drága ahhoz hogy fedezze az egészségügyben miatta felmerülő költségeket.

2012. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kb 1 éve vagyok vega, le is mentem 100 kilóról 63ra, ami nagyon kevés az ideális súlyomhoz képest, mert sosem volt semmi izmom, csak felesleg.Most végre felszedtem 4 kilót és egész boldog vagyok.A lényeg hogy mozogj sokat és minőségi ételeket egyél.Amikor még nehéz voltam napi 4-5 kilómétert futottam és meg is lett az eredménye a félig-helyes étrenddel.Mostmár Vegan vagyok egy hónapja és csak növényi kajákat eszem, rengeteget, kalóriát nem számolok, de kb 3-4ezret ehetek egy nap.1 hete be is állt a súlyom és látszólag 67 kiló maradok. :D (Megsúgom, az egészséges életmód lényege a rengeteg növényi szénhidrát, amit nagyon szépen el is titkoltak a nép elől.)
2012. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!