Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire dönti romba a fogyókú...

Mennyire dönti romba a fogyókúrámat ez a közelgő 4 nap?

Figyelt kérdés

Több mint két hónapja fogyózom. Nem vészes a helyzet, csak pár kilót próbálok leadni, ami eddig egész jó úton halad, már fogytam azóta. Nem túl intenzíven és látványosan, mert nem az a cél, de már látható az eredménye.

Reggel tk. kekszet eszem (jóreggelt), vagy néha tk. kenyeret valamivel, plusz tejeskávé, ebédre valami rendes melegétel amiben nincs krumpli v. kenyér (általában rizs sem), délután egy activia (néha abonett), vacsira csak zöldség sajttal, felvágottal. Ha nincs akadálya, biviklivel megyek dolgozni, és heti egyszer zsírégető aerobicra járok. Bűnözések: időnként iszom 1-2 sört valakivel, illetve anyu hétvégén nem mindig tud krumli és zsír nélkül ebédet csinálni.


A 4 nap amire a kérdés vonatkozik: egy volt egyetemi tanárom szervez egy 4 napos öregdiák-találkozót Balcsin. Ő nagyon szeret főzni, és tud is. Már voltam ilyenen párszor, mindig kiadós közös reggelizés van (persze fehér kenyérrel, mindennel), ebéd az lájtosan (aki akar, eszik, mondjuk sültkolbászt vagy hekket a strandon, kenyérrel…), a vacsi viszont jó kiadós, mindig csinál valami überkaját. Én nyilván alkalmazkodni fogok, nem fogok a salimmal küzdeni az asztal végén, egyrészt ki nem hagynám, másrészt sértődés is lenne belőle, legalábbis hülyén nézne ki. Szóval ebben csak a fogyókúra átmeneti felfüggesztésével tudok részt venni, mert még ha oda is figyelek, nem sokmindenre lehet. Természetesen a jókis ivászatok is hozzátartoznak mindehhez, amiből szintén nem fogom kivonni magam.

Mindez nem okoz bennem akkora kétségbeesést, tudom, hogy nem fog 4 naptól visszatérni a 2-3 hónappal ezelőtti állapot (ugye?) – szóval a kérdésem csak annyi, hogy mindez mekkora kárt okoz? Ha eddig is viszonylag normálisan csináltam, továbbra is így folytatom, és a nyaralás után is, akkor ebben a pár hónapos (mondjuk fél éves) viszonylatban ez a négy nap nem okoz nagy visszaesést, ugye?



2012. júl. 12. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
4 nap nem fog számítani,ha utána visszatérsz a ch szegény étrendhez+ sportoláshoz.Ebédre a strandon ehetsz salit valami grillezett husival,dehát én ki nem hagynám a jó kis hekket vagy kolbászt:D Este gondolom bográcsos pöri,vagy szalonnasütés,egy jó kis vörösbor mellé.. szerintem élvezd ki a nyaralást.Nem 4 nap alatt fogsz meghízni.Jó szórakozást:)
2012. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel kenyeret reggel délben este, már is megspórolsz minimum 400 kalóriát.
2012. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha utána is betartod a diétát, akkor akár még gyorsíthatja(!) is a fogyásodat. Fogd fel csaló napoknak.
2012. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem célom nonstop kenyeret enni, de szerintem viszonylag gyakran lesz kikerülhetetlen..

3: Hogyhogy felgyorsíthatja a fogyást?

2012. júl. 12. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
a megnövekedett testsúlytól ne ijedj meg utána, mert csak megkötött víz. 4 naptól max fél kg plusz mehet fel, de talán még annyi sem. simán megéri, én is szüneteltette ma fogyót nyaraláskor.
2012. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony, egy jól kivitelezett diétában egy-egy csalónap nem hogy árt, hanem inkább elősegíti a sikert.

Olvass utána!

Pl.:

[link]

[link]

2012. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú köszi, ez kellemesen hangzik (pizza...), de az én fogyókúrám nincs annyira beszabályozva. Azt csinálom, amit fent írtam, de annyira nem értek hozzá, és szerintem elég komoly utánaolvasást igényelne, hogy tudatosan olyan stratégiai csalónapokat tartsak, amik tényleg jó eredményt hoznak.

Viszont mindenképp megnyugtató, hogy pl. a hétvégi anyufőztje, vagy azok a sörözések mégsem feltétlen hátráltatják a fogyást.

De ez a négy nap szerintem nem fog jótékony "csalónapként" funkcionálni, mivel 4 egymást követő nap :)

2012. júl. 12. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!