Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így letudnám fogyasztani a...

Anyám Lánya kérdése:

Így letudnám fogyasztani a húgomat?

Figyelt kérdés

A húgom még csak most megy hetedikbe, de már 90 kg !

Le akarom fogyasztani, már bele is ment ugyanis őt is zavarja. Édes testvérek vagyunk, de senki nem mondaná meg rólunk. Mindig azt mondják, hogy ég és föld. Ő barna bőrű, én világos...És még majdcsak 30 kg-al nehezebb is nálam. Sokan mondják, hogy ő "apa fajta" (tényleg nagyon hasonlít apára) de szerintem lehet az ellen tenni, hogy ne nyomja már az egy mázsát ! Már csak azért is akarok neki segíteni, mert a szíve sem valami egészséges. Az a baj az ő 'életmódjával' hogy szinte egész nap nem eszik semmit. Úton van. Mindig mamáéknál van. Reggel elmegy, este hazajön. És ott soha nem eszik. Viszont este, amikor hazajön rengeteged eszik azzal a kifogással hogy "még ma nem ettem". Erről az esti falásról akarom leszoktatni. Valószínűleg sikerülni fog. Nagyon sokat szokott mozogni. Minden nap gyalog megy vagy biciklivel mamánál, ami olyan 2-3 km csak oda. És egy nap minimum 3x elmegy. Plusz boltba is ő jár, ami szintén nincs túl közel. Meg még esténként is eljárnék vele sétálni.

az étrendje így jó lenne ?

Reggeli 8:00-kor : 2 tojásból rántotta kevés olajban, és egy zsömle

Tízórai 10:00-kor : egy virsli

Ebéd 12:00-kor : amit anya főz abból valamennyi

Uzsonna 14:00-kor : egy activia joghurt

Délutáni órákban, ha megéhezik egy kis gyümölcs, és zöldségek

Vacsorára 19:00-kor : 2 db puffasztott rizs közte egy kis felvágott meg egy kis pohár tej


ez így megfelelne ?

előre köszönöm a válaszokat ! (:


2012. júl. 16. 13:26
 1/10 anonim válasza:
En javasolnam a bringazast , nagyon sokat segitene....
2012. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
biciklizik rendszeresen. azzal nem lesz gond
2012. júl. 16. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:

jó az étrend amit leírtál , de inkább vidd el orvoshoz.. az nem normális, ha egy 12 éves gyerek 90 kg.. még akkor sem, ha rosszul étkezik ( én is egyszer-kétszer eszek egy nap ráadásul egészségtelen kajákat, mégis 54kg körül vagyok, pedig erős a csontozatom is), főleg ha rendesen mozog..

lehetséges, hogy pajzsmirigy alulműködése van, akkor híznak így el az emberek, de lehet más is.. de biztos, hogy nem az étkezés miatt van

2012. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Napi 5 étkezést kell beiktatni,ahogy helyesen észre is vetted. Nagyon fontos,hogy felkészítsd a szervezetét a fogyókúrára(kezdjen el kevesebbet enni,de mindig mértékkel(nem szabad drasztikusan csökkenteni az adagját).

Én azt tanácsolom,hogy smoothie-t is csinálj neki(számtalan receptet találsz az interneten),a csokit nem szabad teljesen száműzni az életéből(napi 2-3 kocka étcsokit meg lehet enni). Örömmel olvasom,hogy sportol,ami nagyon fontos. A zumbát is tudom ajánlani(youtube-on beírod az egyik kedvenc zenéje címét és utána írod,hogy zumba). Az egyik ismerősöm olyat csinált,hogy készített magáról egy bikinis képet kiragasztotta a hűtőre,éléskamrára és így meg bírta állni,hogy ne nassoljon. Remélem tudtam segíteni,sok sikert kívánok a húgodnak!

2012. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is az orvosra szavazok, nem véletlenül lett 90 kg.

Ha tényleg csak napi egyszer eszik, nem tud annyit megenni, hogy 90 kilósra zabálja magát. Főleg, ha mozog is.

Ne kezdjetek saját fejlesztésű diétába, mert az "édes testvérednek" még egy jó kis meddőséget is könnyen összehozhatsz, ha a 90 kilójára koplaltadod - és neki amit leírtál, valószínűleg az lenne, még akkor is, ha eddig csak naponta egyszer evett (amit nem igazán hiszek).

Ha meg beteg, nincs az a diéta, amitől ne hízna.

Bízzátok a felnőttekre, konkrétan az orvosokra. Először vizsgálat, aztán gyógyítás, utána jöhet a dietetikus által összeállított étrend.

A fenti menü jó egy felnőttnek, de egy 12 éves kislánynak TILOS.

2012. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Nem tudom, hogy lenne e akármilyen betegsége. Már pici kora óta ilyen. Azt tudom, hogy minden évben járnak kardiológiára, mert magas a vérnyomása. Olyankor rá szokták tenni a 24 órás vérnyomásmérőt. Kisebb korában gyógyszert is szedett rá, de már 3 éve nem kell szednie. Majd a kardiológus biztosan tudni fogja a dolgát, mert ha jól tudom augusztus elejére időpontjuk van mennie kell ellenőrzésre. Megint ráteszik azt a vérnyomásmérőt. Valami diétát biztosan fog írni neki, vagy nem tudom...hisz egy ekkora gyereknek nem egészséges a majdnem 100 kg. Amúgy én már felnőtt vagyok, ha azt nézzük. 18 múltam a múlthéten. Régebben én is túlsúlyos voltam. Elhatároztam magam, és lefogytam. Azóta egy kg-ot nem híztam vissza. Tudom, hogy mit, és hogyan kell csinálni a dolgokat. De az ő esetében lehet tényleg jobb lenne szakértő véleményét kérni.

2012. júl. 17. 00:12
 7/10 anonim válasza:
természetesn fogyjon ha nem akar meghalni 10 év múlva semmiképen ne adjatok neki tablettákat .!+ már 6 után ne egyen semmit ,fusson aerobicozzon ajánlom TIffany Rothe tornáit youtobon fent van nagyon hatásosak!A nyaka nem vastag?mert ha igen akkor lehet strummás,ezért mindenképpen vidd el orvoshoz.(Nem szeretnék bunkó lenni de foglalkoznak vele a szülei????)
2012. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Próbálok mindent megtenni, hogy sikerüljön neki. Tisztában vagyok vele, hogy mi lehet ennek a dolognak a következménye. Hogy őszinte legyek a szüleim soha nem foglalkoztak velünk eleget ! Nem a legjobb szülők. Ők csak arra törekednek, hogy pénz legyen. Jól állunk anyagilag, mert állandóan gürcölnek. Pénzünk mindig volt. Mindig megkaptunk bármit, amit csak akartunk. Alig voltak, vannak velünk. Nekik az a szeretet hogy vesznek valami szépet. Mindig megkaphattam volna bármit..csak a szeretet hiányzott. Sok pénzünk van/volt, de soha nem kértem semmit. Nem akartam egy elkényeztetett kis liba lenni. Ez nem is következett be. Most sebésznek akarok tanulni. Elsős korom óta minden évben kitűnő vagyok. És nekem soha nem volt olyan, hogy mos anyával tanuljak, vagy ilyesmi. Amit az iskolában elmondtak a tanítók annyi volt. Mégis mindig a legjobbra törekedtem, de a tanulás soha nem érdekelte őket. Sajnos ez volt a húgommal is. Csak kicsit fordítva. El lett kényeztetve, ő visszaélt a helyzettel. Nem foglalkoztak a jegyeivel, ezért nagyon rossz tanuló. Mikor megtudták, hogy a húgom fogyózik még rászóltak, hogy minek azt..

Teljesen kivagyok a saját szüleimtől. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy én hogy lehetek ilyen embereknek a gyereke. Teljesen más képet alkotunk az életről. Nekik minden a pénz..az eszem megáll teljesen !

De ezt akkor is végig csinálom. Nem nézem végig, hogy hogyan hízlalják fel a húgomat....

2012. júl. 18. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács: akkor először vegyenek fel az orvosira. Ha elmúltál 18, akkor idén vagy jövőre érettségizel/érettségiztél. A biosztudásod (ez kell az orvosira!!!) viszont elég hiányos.

A kardiológus jó a magas vérnyomásra, de nem jó az elhízásra. A húgodnak simán lehet hormonális problémája, attól, hogy TE nem tudsz róla, meg esetleg soha senki nem törődött vele, nem vizsgálták.

Nem csak az evéstől lehet elhízni.

Viszont: az egészséges ember le tud fogyni akaraterővel, a betegen semmilyen akaraterő nem segít, csak hízik tovább gyógyszer/kezelés nélkül.

Ezt jó, ha tudod. Egy rossz fogyókúrával viszont rengeteget lehet ártani, főleg egy gyereknek és egy tininek. A felnőttnek is, de annak nem annyira, mert már nincs fejlődésben és több vitamint képes raktározni a szervezete. TILOS egyoldalúan táplálkoznia egy fiatalnak, még akkor, is ha amit eszik, egészséges. Hiába egészséges, ha egyoldalú, és nem kap meg mindent, amire szüksége van. A "mindent" minél többféle ételből kaphatja meg.

Amit te írtál, az nem rossz egy felnőttnek, kb. 2 napig. De nem lehet minden nap rántottát enni reggelire, főleg ha kardiológiára jár (lásd: koleszterin).

A virsli tele van adalékkal, tartósítószerrel - ha állandóan ezt eszi valaki, prímán okozhat (ahogy a felvágottak általában) hasnyálmirigyrákot, és az kicsivel súlyosabb probléma, mint a túlsúly. Felesleges napi szinten enni.

Ha anyagilag jól álltok, nem értem a zsemlét, miért nem esztek teljes kiőrlésű kenyeret? A zsemlében SEMMI nincs, ami hasznos lenne, se rost, se vitamin. A teljes kiőrlésűben mindkettő van!! Kalóriára ugyanannyi, csak éppen a zsemle semmit nem ér.

A joghurt kizárólag natúr lehet, ugye azzal tisztában vagy. Mert látom, azzal nem, hogy az Activia semmivel nem jobb, mint bármilyen más joghurt. A gyümölcsös viszont tele van cukorral.

Vacsorára megint jön a felvágott, baromi egészséges, mondhatom... Még a csirkemellsonka sem jó, olvas el, mi van benne. Ha van pénzetek, miért nem eszetek húst (igazi csirkemellet, igen, vacsira is), vagy miért nem vesztek olyan sonkát, ami 99% hús, 1% só?


Remélem, a tesódnak lesz annyi esze, és nem hagyja magát terrorizálni.

Nem attól leszel felnőtt, hogy elmúltál 18, hanem attól, hogy pl. nem játszol mások egészségével. A magadéval azt csinálsz, amit akarsz, a húgodét kíméld, van elég baja.

A szándék nem szentesíti az eszközt, nem kétlem, hogy jót akarsz, de azt ROSSZUL akarod, és az eredmény is rossz lesz.

Nem az a legrosszabb, hogy 90 kiló a húgod. Ez természetesen rossz, de lehet rontani rajta, meg lehet betegíteni még jobban.

Ezt tartsd szem előtt addig is, míg felvesznek az orvosira.


Amit nem értek: mi a fenének tetted fel ezt a kérdést, ha magasról lesz*rod, amit írunk, és "de ezt akkor is végig csinálod"?


Ha tényleg szereted a hugodat, akkor véletlenül sem ártasz neki.

Forduljatok orvoshoz. Hormonvizsgálat, pajzsmirigy stb.

Aztán az eredmények ismeretében dietetikus. Mindez a szüleitekkel együtt, hogy okuljanak belőle.

2012. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó, teljesen igazad van. Túl akaratos voltam, még ha jót akartam is. Az orvos meg lesz. Az igazat megvallva nekem eszemben sem volt a teljes kiőrlésű kenyér, vagy a hús a felvágott helyett. Van egy dietetikus ismerősöm, majd beszélek vele is.


Köszi a válaszod. Amúgy már az érettségi megvolt.:)

Hát, ha hiszed, ha nem bioszból tavaly érettségiztem ( harmadikban előrehozott volt ) és kitűnőre érettségiztem.

A szüleimre meg ráférne az okulás...minden szempontból. De úgy látom nekem is van még mit tanulni

2012. júl. 19. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!