Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás számolgatással, írogatá...

Fogyás számolgatással, írogatással? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

158 cm magas vagyok és 54-55 kg közötti a súlyom.

Régebben sportoltam,viszont ma már teljesen elszoktam a sporttól,és hát jó lenne legalább 52 de inkább 50 kg közeli súlyt elérnem,lehetőleg minél hamarabb,de nyár végére mindenképpen:D


Tudom,hogy ez nem kevés munkát igényel,de úgy döntöttem,hogy így vagy úgy,de belevágok.


Az egy dolog,hogy 2 napja 30-40 percet edzek(kardio mozgások,bicikli) de ma olvastam valahol,hogy nagyon hatásos módszer ,ha valaki írja,vezeti,hogy egy adott nap mit fogyaszt.

Nekem elég macerásnak tűnik ez az állandó táblázattal való rohangálás meg minden...de találtam egy oldalt miny. linkelem, szóval ez szerintetek hatásos lenne? Mármint szerintetek megfelelő az oldal,és ennek a segítsgével jól tudnám vezetni a fogyásomat?


[link]


Illetve gondolkozom ilyen fogyás napló vezetésén,hogy leírjam melyik nap mit ettem és hogy haladok,és ezt nások is megtekinthessék:d

Amit linkeltem oldalt,azon sajnos nincs ilyenre lehetőség,legalábbis én nem találtam meg ezt a funkciót,ha van rajta ilyen :/

Szóval ha tudnátok nekem ilyen oldalt is linkelni amit rendszeresen látogatnak többen is,annak örülnék(:


Válaszokat előre is köszönööm:)

16/L


2012. júl. 26. 13:32
 1/9 anonim válasza:

szerintem hasznos, ha felírod, hogy miket ettél, én pl régóta vezetem, hogy melyik nap mit ettem (mindent felírok, még a cukros üdítőt is), hány kiló vagyok, esetleg hogy mit sportoltam, de ennyi. az hogy lemérd grammra a kajádat és utána kiszámold, h pontosan hány kalóriát vittél be vele, időigényes és igazából marhaság. nem is kell táblázat, nekem van egy kis noteszem, amibe minden nap felírom a dátumot és azt h reggeli, tízórai stb. és mellé amit ettem.


egyébként már vagy 3 éve nyaranta mindig írom az elfogyasztott kajákat és az évek alatt 68-ról 58 kg-ra fogytam.

2012. júl. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egy hónapig vezettem ilyen fogyis naplót és csupa olyan kaját ettem, amit itt javasoltak többen (szálkásító diéta, 5-6x ettem egy nap), mellette tornáztam is kb. minden 2. nap fél órát. Egy deka nem ment le rólam!


164 cm, 60 kg voltam.


Elegem lett, hagytam a naplót a csudába (amúgy is sokszor csak lefekvés előtt jutott eszembe, hogy be kéne már írni az aznapi kaját, ehh...).

Kb. két hete drasztikusabb diétába kezdtem és láss csodát, lement máris 2kg :D


Nem éhezek, csak átalakítottam a kajálást, pl.:


reggeli: 1 szelet teljes kiőrlésű (az a kocka alakú, szeletelt) kenyér margarinnal, rajta kis sajttal, mellé 1 paradicsom


uzsonna: 1-2 őszibarack VAGY 3 szem sárgabarack VAGY 1 pohárka kefir


ebéd: ami van, de inkább húsfélét eszem köret nélkül savanyúsággal VAGY nagyon kevés rakott krumpli VAGY húsleves benne főtt husival VAGY 5-6 szem túrógombóc (nem a cukros, ez egy fincsi sós verzió kaporral, búzadarával kevés tojással) tejföl nélkül, de gyümölccsel együtt is nagyon finom


uzsonna: 1 doboz kaukázusi kefir VAGY valami gyümölcs


vacsora: 1 tojás + sok paradicsom VAGY 2-3 gerezd sárgadinnye vagy bármi más gyümölcs (nyilván nem banán XD)


Ha utána még éhes vagyok, 1 pohár kefirt eszem vagy gyümölcsöt


Szoktam 2-3 naponta édességet is enni, pl. 1-2 gombóc fagyit délután (az Algida nagy dobozosban nincs sok kalória és isteni finom mindegyik) vagy a reggelihez egy szelet csokis nápolyit (a színes papírba csomagolt fajta).


ÉS AMI FONTOS:

Minden nap megiszok legalább 3 liter vizet.

Hetente legalább ötször elmegyek és végiggyalogolom egy szuszra a Margit-szigetet (oda vissza, kb. 5 km lehet + mire hazagyalogolok). Tehát másfél óra folyamatos, tempós gyaloglás (a vádlim pl. sokkal formásabb lett! :)))) ). Ja és utána nyújtok meg jógázok egy kicsit, de nem ettől ég a zsír, hanem a gyaloglástól, a jóga csak simán jól esik :)


Én pl. utálok ugrabugrálni, úszóbérletre meg nincs pénzem (pedig abban nagyon jó vagyok, ehh :( ) ez így viszont tök jó. Ajánlom neked is :)

2012. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszi akkor lehet ,hogy majd én is írogatom,ha már ennyien hasznosnak tartják:d

ment a zöld(:

2012. júl. 26. 13:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaaj csak most vettem észre a második kommentet ,bocsi^^"

Értem...a napi 3 L vízzel bajom lesz,mert én eddig kb egy pohárral ittam egy nap..ami tudom nagyon egészségtelen,de majd rászokok a legalább napi 2 L-re..3L nem tudom menni fog-e :d


Háát igen a napló vezetése kicsi macerás lehet,de szerintem bevállalom. Én egy ilyen dasztrikusabb étel csökkentést nem hiszem ,hogy bírnék,főleg ,hogy a család többi tagja nem nagyon tervezi a fogyást és 10 óra körül tálalják a csirkét stb..ami egyik személyes kedvencem ..szóval megszenvedek majd a kis ételcsökkentésért is :d

A sport meg nálam is elengedhetetlen lesz...tervezem a heti 5 alkalmas legalább 40 perces edzést :)

de köszi ezt a részletes leírást és gratulálok a fogyásodhoz:D a zöld neked is ment:)

2012. júl. 26. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Dicséretes a hozzáállásod, drukkolok, hogy sikerüljön!

Mindenképpen olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet, ingyenesen letölthető.

2012. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor én mindent írtam a shapeupclub.com oldalt használtam. Asszem 1200ft 3 hónapra, és úgy van, hogy van fent adatbázis a legtöbb kajáról márkára bOntva, meg persze az alap élelmiszerek. A legtöbb kaját elég egyszer lemérni, megadni rá egy mértékegyseget és utána azzal tudsz számolni. Tehát pl 3 kanál zabpehely, 1 szelet selyem sonka. Nagyon kényelmes, és szépen számolja neked a kcalt a fehérjét, a zsírt, csinálja a grafikonokat kajádból meg a súlyodból, meg a centijeidből is. Az egyik legnagyobb segítségem volt a -15 kilómhoz. Olyat is tud, hogy megadod, hogy miket parkolsz egy fôtt ételbe, és utána már azzal is tudsz számolni.
2012. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Jó ötlet a kajanapló vezetése, de arra nagyon figyelj, hogy amint eszel leírd, hogy mit ettél és kb mennyit. Estére az ember hajlamos elfelejteni, hogy megevett egy szelet csokit, bekapott egy műzliszeletet, stb.


Sok sikert!:)

2012. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megint géphez ültem és most látom csak,hogy meggyarapodtak a kommentek,szóval bocsi a kései válaszért :D

Köszi a biztatást,eddig jól haladok:D

Köszi az oldalt, majd megnézem,bár fizetni nem nagyon akarok,szóval még nem tudom mi lesz :)..

És igen-igen, eddig mindent felírtam amit ma ettem,és szerencsére elég kevés a mai eredmény :D


Bár a család többi tagja házi készítésű lángost evett :/

De szerencsére kiálltam a kísértést és helyette egy almát ettem :D

2012. júl. 26. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

számolgatás helyett itt van ez:


www.myfitnesspal.com


márkanév szerint benne vannak a kaják, beírod, hogy hány grammot fogyasztasz, melyik étkezésre, kiszámolja neked a kalóriát és a tápanyagokat is lebontva. én ezzel tervezem az étrendemet, nagyon tutit oldal. semmi értelme számolgatással szenvedni papíron...

2012. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!