Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás= örök életen át...

Életmódváltás= örök életen át figyelgetni a kalóriát, széndhidrátot stb?

Figyelt kérdés
Ezekszerint örökkön örökké éljek így? Ki bírja ezt? Mert én se anyagilag se pénzileg:(
2012. aug. 6. 01:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

-leteszed a cigit

-nem iszol alkoholt, vagy drasztikusan csökkenteda mennyiségét

- nem eszel cukros, zsíros ételeket

-este 7 után nem eszel semmit

-mindenhova gyalog mész,nyáron elmész futni, télen szobabicajozol, kardiogépezel,stb.



Lényegében ennyi. A kalóriákat szerintem ha lemozgod,amit bevittél, magyarul, ha nem kúsznak rád vissza a kilók,akkor nem kell és felesleges is számolgatni.


Mondok egy példát:

Én egy kerti munkával töltött nap után simán megeszem a töltött káposztát,a babgulyást vagy a csülökpörköltet,de akár -télen- a kocsonyát is, pedig amúgy hízlal.De ha előtte elégetted azt a zsírt,és jólesik,rákívántál,akkor miért ne.


De pl. egy végigült nap után - mint a mai - ettem 10 db almát,ittam rá 2 deci almaecetet meg egy kis sajtot, aztán jónapot...

2012. aug. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy ez, vagy a napi egy kifli reggelire +kis tál ebéd bármiből+egy pohár tej vacsorára. Ez már elviselhető anyagilag. Igen, örökké így kell élni.
2012. aug. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség így.

Nem lehet számolva és éhezve, finom kajákat megvonva élni.


Cigi, cukor, alkohol kerülendő, persze néha lehet vétkezni.

És rendszeres mozgás, sok zöldség, gyümölcs.


Egyél fagyit, vagy egy sütit alkalomadtán, de ne egész nap chipszet meg édességet zabálj.

2012. aug. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell örökké számolni :) Egy idő után megszokja az ember, hogy mikor mennyit egyen anélkül, hogy előtte végigbogarászná a kalóriatáblázatot. Főleg ha mozogsz és nem eszel műkajákat, akkor meg pláne nem kell figyelni.
2012. aug. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Se anyagilag se pénzileg?:D


FIgyelj, senki se kötelez rá. Én már megszoktam, biztos nem fogok úgy enni soha mint régen.

Szerintem a a legfontosabb, hogy a hétköznapokból zárd ki a bűnözős kajákat. Senki se mondta, hogy ha elmész lagziba ne egyél, vagy szülinapkor ne süss tortát, vagy ha néha beültök valahova a haverokkal ne egyél 1-2 szelet pizzát. De nem a hétköznapokban. EGy átlag napon ne csokiskifli vagy melegszendvics legyen a reggeli, hanem cukormentes kávé, zoabkása, tk kenyér, sovány sonka



De amúgy rajtad múlik, nem kötelező. De ha nem vigyázol megint meghízol és kezdheted előröl az egészet. Te döntesz, nekem nem kéne mégegyszer 80 kiló, de még 70 se.

2012. aug. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:
25%

Azért aki azt mondja, hogy nem kell számolni, csak lemozogni, azt megnézem, hogy hogyan dönti el, hogy lemozogta már, ha nem számolja :D


Az életmódváltás elhatározás. Az eddigi életedet lecseréled egy másikra. Ha nem győzöd pénzzel, akkor olyan életmódot kell kialakítanod, amiben több pénz jut az életviteledre. Ez is a része a dolognak!


A kalóriákat valóban csak addig kell számolni, amíg meg nem jegyzed. De ezért van a tervezett étrend, hogy tudd, mikor miből mennyit eszel. Akkor nem kell minden nap számolgatni. Az átlagember nem hinném, hogy úgy étkezik, hogy az év 365 napjára 365 különféle gasztronómiai csodát alkot. Sokan 10-12 féle ételt váltogatnak. Azt meg nehogy már ne tudd megjegyezni, hogy melyik mennyi kalória, ha egyszer már kiszámoltad.


A kalóriaszámolás nem azt jelenti, hogy reggel felkelsz és elkezdesz zabálni, majd délután észbe kapsz és elkezded számolgatni, hogy mennyit zabálhatsz még. :DDD Ez tervezést igényel!

2012. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Smartguy86 ***** válasza:
Még annyit: amint az életviteleden úrrá lesz a tervezési kényszer, rengeteget megtudhatsz arról, hogy mennyi pénzed folyik el fölöslegesen. Egy csomó ember képtelen megtakarítani, mert tervezés helyett napról napra él és költi amije van, amíg tart... aztán ha elfogyott, akkor érzi úgy, hogy itt az ideje megijedni...
2012. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN válasza:

A szénhidrátok hizlalnak, nem a zsír meg a hús. Ha a szénhidrátokat nagyjából elhagyod és mozogsz is mellette akár valami sportot, hobbit (kerékpár, túra, gombaszedés...) vagy fizikai melózol (akár a házkörül) lemennek a kilók, szép lassan.

A húst és zsírt azért hiba elhagyni mert energiára szüksége van a szervezetünknek és kollagénre is. Ha nem eszel elég zsírt és többszörösen telítetlen zsírsavakat (dió, lenmagolaj...) akkor egyrészt a májad úgyis előállítja a koleszterint (a vegetáriánusok nagy részének magas a koleszterin szintje), és a kollagén hiánya miatt azzal kezdi el kijavítani az ereidet ergo az okoz érelmeszesedést.

2012. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN válasza:

Bocs hogy kettőben...

Másrészt a hirtelen szénhidrát bevitel az inzulintermelésedet megdobja amitől éhes leszel és zabálsz.

Ez kikészíti a hasnyál mirígyed, ha minden igaz ez a jojó effektus.

2012. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy idő után megszokod, tudod, hogy mibe mennyi kalória van, mi tesz jót neked és mi nem.

És anyagilag mit nem lehet ezen bírni? :O Mert nálunk például nem igazán van változás benne. :)

2012. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!