Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen olajat használtok/aj...

Ti milyen olajat használtok/ajánlottok sütés-főzéshez?

Figyelt kérdés
Amiben meg lehet sütni a csirkemellet, v megpirítani a hagymát, egészséges,ízetlen és kevesebb benne a kcal.
2012. aug. 24. 17:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én olívaolajat használok, igaz üvegben kicsit furcsa illata van, de az ételen egyáltalán nem érezni.
2012. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Az olajnak magas a forráspontja, főzésre alkalmas, de magas hőfokon történő sütésre nem, ezért az olíva olajban történő sütést kerüljük. Hűvös helyen, sötét üvegben kell tárolni, különben veszít minőségéből." Nagyjából mindenhol ezt írják..
2012. aug. 24. 18:02
 3/11 anonim válasza:

A kókuszolaj jó nagyon. De sütés-főzéshez elég a szűrt is.

Biztonságosabb sokkal ezt használni, mint az olívát.


Itt sok érdekességet írnak róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..

2012. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem hasznalok zsiradekot teflonos edenyeim vannak illetve gözölösek, nem kell zsiradek..
2012. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kókusz, ez tetszik ki fogom próbálni!

Teflonos és gőzölős edényeim nekem is vannak, de eddig még sosem próbáltam olaj nélkül sütni..furcsán hangzik.:-o

2012. aug. 24. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Napraforgóolaj.

Nem kell belőle sok, csak rá kell spriccelni egy keveset a teflonra.

2012. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én semmilyet, teljesen üres felesleges kalória. fél ujjnyi vízben párolom meg a húsokat, zöldségeket helyette.
2012. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni a teljesen olajmentes, vizes és kókuszolajos főzést is , aztán majd mérlegelek:-)
2012. aug. 24. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Pár csepp olaj nem felesleges kalória, hiszen milliliterekről beszélünk (ennyit lehet spriccelni olajspray-ből). Teljesen más íze van, ha pici olajon megpirítod, mintha vízben párolod.
2012. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Előző, szerintem is! De egy próbát megér mind:)
2012. aug. 25. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!